Keystone logo
HZ University of Applied Sciences

HZ University of Applied Sciences

HZ University of Applied Sciences

Wstęp

HZ University of Applied Sciences znajduje się w południowo-zachodniej Holandii. Z populacją około 4800 studentów krajowych i międzynarodowych jesteśmy małym uniwersytetem o indywidualnym podejściu. HZ oferuje wysokiej jakości programy studiów. Od 2011 roku, a więc od jedenastu lat, HZ znajduje się w pierwszej trójce holenderskich multidyscyplinarnych uniwersytetów nauk stosowanych.

Jako uczelnia nauk stosowanych koncentrujemy się na edukacji opartej na praktyce i możliwościach badawczych. Nasza ścisła współpraca ze światem biznesu, różnymi ośrodkami badawczymi oraz nasza globalna sieć uczelni partnerskich ma ogromne znaczenie.

O nas

HZ ma około 4800 studentów podzielonych na cztery lata studiów i około 25 programów studiów licencjackich, z których osiem jest prowadzonych w języku angielskim. Około 500 studentów pochodzi spoza Holandii, więc mamy świetną mieszankę studentów holenderskich i zagranicznych. Łatwa matematyka powie ci, że przy takich liczbach klasy będą małe.

Tam, gdzie liczą się studenci

Nauczyciele i pracownicy kładą duży nacisk na coaching indywidualny. Twój trener studiów pomoże Ci wybrać kursy i zbadać możliwości kariery. Zapytaj dowolnego zagranicznego studenta, a powie Ci, że wykładowcy i tutorzy są łatwo dostępni, aby pomóc Ci w razie potrzeby. HZ posiada również udogodnienia i indywidualne usługi dla studentów niepełnosprawnych lub przewlekle chorych.

Nasza fachowa wiedza

Jako uniwersytet nauk stosowanych staliśmy się ekspertami w dziedzinie wody, energii i witalności. Nasze programy są w pełni zgodne z tymi grotami.

Na górze

Co roku „Keuzegids Hoger Onderwijs” (Przewodnik po szkolnictwie wyższym) przeprowadza badanie dotyczące szkolnictwa wyższego w Holandii. Od 2011 roku przewodnik plasuje HZ wśród 3 najlepszych multidyscyplinarnych holenderskich uniwersytetów nauk stosowanych. Jakość i dostępność naszych wykładowców oraz małych grup studenckich są jednymi z atutów HZ. Ale również sale lekcyjne, pracownie i sprzęt komputerowy zostały ocenione jako doskonałe.

Jakość i akredytacja

HZ w pierwszej 3

Holandia niezmiennie plasuje się wśród najlepszych systemów edukacji na świecie. Każdego roku „Keuzegids Hoger Onderwijs” (Przewodnik po szkolnictwie wyższym) przeprowadza ankietę dotyczącą szkolnictwa wyższego w Holandii. HZ znajduje się w pierwszej trójce multidyscyplinarnych uniwersytetów nauk stosowanych od 2011 roku.

Akredytacja

HZ to finansowana przez rząd Wyższa Szkoła Nauk Stosowanych (HBO). Aby uzyskać fundusze rządowe w Holandii, instytuty muszą stale spełniać szereg wymagań jakościowych. Jakość wydziałów i programów jest regularnie oceniana przez uznane VBI (Visiting Assessment Organisations) Ministerstwa Edukacji, Kultury i Nauki.

Studia licencjackie, w tym anglojęzyczne, prowadzone w HZ są akredytowane przez NVAO (Holandia-Flamańska Organizacja Akredytacyjna) na podstawie umów międzynarodowych.

Misja

Jesteśmy instytutem wiedzy o zasięgu ogólnoświatowym, ze szczególnym uwzględnieniem dziedzin trwałości i wody, bezpieczeństwa, innowacji i wiedzy przedsiębiorstwa.

Różne grupy docelowe mogą doskonalić wybrane przez siebie kompetencje poprzez edukację dostosowaną do indywidualnych potrzeb, umożliwiającą karierę przez całe życie w wielokulturowym i wielopostaciowym społeczeństwie. Chcemy być partnerem firm, instytutów i urzędów, aby zadbać o ich wszelkie potrzeby w zakresie wiedzy i innowacji. Dlatego skupiamy się na wielu liderach, co czyni nas atrakcyjnymi na rynku wykraczającym daleko poza granice regionalne, a nawet krajowe. Tymi liderami są trwałość i woda, bezpieczeństwo, innowacyjność i przedsiębiorczość. Podkreśla to również istnienie wykładowców w tych konkretnych obszarach.

Każda osoba się liczy

Misja jest również stale osadzona w zestawie „wartości”, które nadają kierunek myślom i działaniom. Nasze podstawowe wartości to jakość, rozwój osobisty, wzajemny szacunek i orientacja zawodowa. Różne miejsca i dokumenty HZ również podkreślają wymaganą uwagę w kwestiach etnicznych i interpretacyjnych, zarówno w sytuacjach ogólnych, jak i zawodowych. Chcemy być społecznością, w której liczy się każda osoba i każda osoba jest postrzegana jako jednostka, w której wspólna praca jest wysoko na liście priorytetów i gdzie istnieje wzajemny szacunek dla możliwości rozwoju wszystkich zaangażowanych.

Rankingi

Uniwersytety nauk stosowanych w Holandii generalnie nie są uwzględniane w światowych rankingach uniwersytetów. Dlatego organizacje holenderskie stworzyły własne standardy klasyfikacji tego typu instytucji.

Krajowe badanie studentów

Nationale Studenten Enquete (NSE), znane jako National Student Survey w języku angielskim, to coroczna ankieta wysyłana do studentów uczestniczących w programie w szkolnictwie wyższym. Fundacja Studychoice123 (w języku niderlandzkim Studiekeuze123), inicjatywa organizacji szkolnictwa wyższego, jest odpowiedzialna za NSE i współpracuje z Ministerstwem Edukacji. Studychoice123 co roku zaprasza wszystkie uczelnie do udziału w National Student Survey. Pytania dotyczące jakości profesorów, studiów, nabytych umiejętności i szkoleń, testów i ocen oraz innych istotnych informacji. Wyniki NSE są dostępne tylko w języku niderlandzkim.

Rankingi Keuzegids

Keuzegids to jedyny niezależny przewodnik wydawany corocznie przez Centrum Hoger Onderwijs Informatie (Centrum Informacji o Szkolnictwie Wyższym). Jeden z pięciu opublikowanych raportów, „Studia stacjonarne HBO” (HBO Voltijd), krytycznie ocenia i porównuje jakość programów studiów wyższych uczelni zawodowych w Holandii.

Wyniki uwzględniają perspektywę zarówno studentów, jak i samych uczelni. Rankingi opierają się zazwyczaj na danych dotyczących wskaźników powodzenia programów, opiniach ekspertów uzyskanych w ramach akredytacji programów oraz opiniach studentów zaczerpniętych z wyników NSE.

HZ w rankingach

Od 2011 roku HZ stale znajduje się w pierwszej trójce holenderskich uniwersytetów nauk stosowanych, z kilkoma programami na pierwszym miejscu i w pierwszej trójce.

Lokalizacje

 • Vlissingen

  Edisonweg 4, 4382 NW, Vlissingen

  • Middelburg

   Het Groene Woud 1-3, 4331 NB, Middelburg

   • Velp

    Larensteinselaan, 26-A, 6882 CT, Velp

    pytania