Keystone logo
© ICD
ICD Business School

ICD Business School

ICD Business School

Wstęp

ICD Business School: Szkoła Biznesu i Marketingu Groupe IGS.

Od 1980 roku, w Paryżu i Tuluzie, ICD Business School, dedykowana instytucja w ramach Groupe IGS, koncentrująca się na handlu, marketingu, rozwoju i bankowości, oferuje programy studiów podyplomowych łączące rygor akademicki, profesjonalizację i wymiar międzynarodowy. Oprócz renomowanego i uznawanego przez państwo programu Grande É cole na poziomie magisterskim (Bac + 5), nadającego tytuł magistra, ICD Business School oferuje 3-letni program licencjacki, uznawany przez państwo na poziomie Bac + 3 i nadający tytuł licencjata, w dziedzinie rozwoju handlowego, marketingu i zarządzania wydarzeniami, a także programy certyfikowane "France Competences". ICD Business School jest znana ze swojej wiedzy specjalistycznej w następujących obszarach:

 • Handel detaliczny
 • Marketing
 • Rozwój biznesu
 • Zarządzanie imprezami
 • Bankowość

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w szkolnictwie wyższym, ICD Business School stale dostosowuje swoje programy, aby oferować swoim studentom wyjątkowe doświadczenie edukacyjne. W ten sposób zintegrowała silny wymiar międzynarodowy ze swoimi programami, pozwalając swoim absolwentom wyróżnić się na rynku pracy.

Międzynarodowe certyfikaty jakości i etykiety

 • Program Akredytowany przez EFMD EFMD przyznał etykietę EFMD Accredited Master programowi Grande É cole (PGE) ICD Business School, potwierdzając doskonałość akademicką i profesjonalizm programu wśród najlepszych na świecie.
 • Bienvenue en France / Campus France Znak "Bienvenue en France" jest przyznawany instytucjom, które chcą podkreślić swoją gościnność. Jest on przyznawany na 4 lata przez Campus France i zatwierdzany przez niezależną komisję
 • ERASMUS + Program Erasmus ułatwia wymianę studentów i nauczycieli między uniwersytetami, europejskimi szkołami biznesu i instytucjami edukacyjnymi na całym świecie. Program ten dofinansowuje wyjazdy studentów, nauczycieli i pracowników administracyjnych Szkoły

Kim jesteśmy?

ICD Business School, wiodąca szkoła biznesu w ramach IGS Group, od 40 lat oferuje pełną gamę programów od Bac do Bac+5, obejmujących dziedziny handlu, marketingu, rozwoju biznesu, zarządzania wydarzeniami i bankowości.

Będąc członkiem Congrè's des Grandes Écoles i Union des Grandes Écoles Indé pendants, ICD Business School przyznaje dyplomy nadające stopień mistrza w BAC + 5, stopień licencji w BAC + 3, a także certyfikowane tytuły poziomu 6 i 7. Ponadto program Grande École jest akredytowany przez EFMD.

Celem naszej instytucji jest szkolenie profesjonalistów w trzech kluczowych obszarach: internacjonalizacji, profesjonalizacji i odpowiedzialności, w celu promowania nowych praktyk biznesowych. Szkoła rekrutuje studentów, którzy chcą wywrzeć pozytywny wpływ na społeczeństwo i dokłada wszelkich starań, aby szkolenia były dostępne dla jak największej liczby osób, oferując programy studiów zawodowych na wszystkich kursach, a także krajowy i międzynarodowy program stypendialny.

Od 1980 roku, w Paryżu i Tuluzie, ICD Business School, szkoła biznesu, marketingu, rozwoju i bankowości w ramach IGS Group, oferuje kursy po maturze łączące rygor akademicki, profesjonalizację i wymiar międzynarodowy.

Oprócz zatwierdzonego przez państwo programu Grande École na poziomie Bac + 5, nadającego tytuł magistra, ICD Business School oferuje 3-letni program licencjacki, zatwierdzony przez państwo na poziomie Bac + 3 i nadający tytuł licencjata, w dziedzinie rozwoju biznesu, marketingu i wydarzeń, a także programy certyfikowane przez RNCP na poziomach 6 i 7.

Wszystkie kursy ICD Business School obejmują praktyki zawodowe i staże międzynarodowe.

Międzynarodowa szkoła biznesu z uznanym doświadczeniem

ICD zyskało doskonałą reputację dzięki specjalistycznym kursom w obszarach:

 • Obroty
 • Marketing
 • Rozwój biznesu
 • Zarządzanie zdarzeniami

Dzięki prawie 40-letniemu doświadczeniu jako dostawca szkolnictwa wyższego, ICD regularnie dokonuje przeglądu swoich kursów, aby zaoferować studentom wyjątkowe doświadczenie edukacyjne. ICD włączyło silny wymiar międzynarodowy do swoich programów studiów, co pozwala naszym absolwentom wyróżnić się na rynku pracy.

Nasza misja

Naszą misją jest szkolenie przyszłych profesjonalistów w sztuce odpowiedzialnego rozwoju biznesu, sprzedaży, marketingu i zakupów, oferując im umiejętności i wiedzę specjalistyczną, aby mogli odgrywać aktywną rolę w rozwoju organizacji i przyczyniać się do zrównoważonej gospodarki w środowisku cyfrowym i międzynarodowym. ICD przygotowuje studentów do wspólnej pracy i innowacji w złożonym i nieprzewidywalnym świecie, promując zaangażowanie społeczne i otwartość kulturową przy jednoczesnym przestrzeganiu wartości etycznych i różnorodności.

Nasza wizja biznesu

ICD jest pionierem i wiodącą szkołą odpowiedzialnego biznesu i technologii cyfrowych. Jesteśmy świadomi globalnych zmian gospodarczych i społecznych i angażujemy się w promowanie wizji biznesu, który wywiera pozytywny wpływ, zajmując się głównymi współczesnymi kwestiami związanymi z danymi, środowiskiem, innowacjami i międzykulturowością w różnych dziedzinach: od start-upów po handel detaliczny, od dystrybucji po bankowość.

Nasze wartości

Działania i programy ICD & rsquo's kierują się wartościami założycielskimi IGS Group zawartymi w Karcie HEP, a mianowicie: Humanizm, Przedsiębiorczość i Profesjonalizm. Wartości te znajdują odzwierciedlenie w otwartości na świat i innych; projektach, które zachęcają do innowacji i współpracy; oraz nauczaniu zorientowanym zawodowo.

Funkcje kampusu

Szkoła ma 2 kampusy we Francji: jeden znajduje się w Paryżu, stolicy. Drugie znajduje się w Tuluzie w południowo-zachodniej Francji i jest znane jako La Ville Rose.

Wyzwaniem dla ICD zawsze było odniesienie sukcesu w naszych zagranicznych projektach przy jednoczesnym zachowaniu ludzkiego kontaktu, który umożliwia naszym uczniom korzystanie z zindywidualizowanej opieki, która jest tak ważna dla zagwarantowania przyjemnego doświadczenia edukacyjnego.

Kampus położony w sercu Paryża

Kampus Parodi jest przykładem celu ICD , jakim jest zapewnienie naszym francuskim i zagranicznym studentom przyjemnego i stymulującego środowiska pracy w centrum Paryża. Studenci, zlokalizowani w stolicy znanej z dynamicznego stylu życia, znajdą niezrównane możliwości wielokulturowej wymiany i innowacji. Kampus Parodi, położony w zróżnicowanej i kosmopolitycznej części Paryża, został odnowiony w 2018 roku, aby zapewnić studentom nowoczesną przestrzeń do nauki i współpracy.

Studenci szkół biznesu korzystają z 19 przestronnych i nowoczesnych sal wykładowych, 150 w pełni wyposażonych sal dydaktycznych oraz ponad 600 ogólnodostępnych komputerów z dostępem do Internetu Wi-Fi. Na terenie kampusu znajduje się również przestrzeń badawcza, biblioteka informacyjna i różne przestrzenie zaprojektowane specjalnie do pracy grupowej.

Kampus, który żyje w rytmie „Ville Rose”

Kampus IGS w Tuluzie o powierzchni 6000 m² jest domem dla 350 studentów ICD Business School i ponad 1200 studentów pochodzących z czterech stron świata. Tuluza, regularnie uznawana za jedno z najlepszych miast dla studentów, ma ugruntowaną reputację akademicką jako przyjazne i tętniące życiem miasto uniwersyteckie.

Do naszego kampusu można łatwo dojechać środkami transportu publicznego, takimi jak autobus czy tramwaj. Studenci na terenie kampusu mogą korzystać z 200 ogólnodostępnych komputerów i licznych sal wykładowych, które są zarówno przestronne, jak i dobrze wyposażone. Na stronie znajdują się także nowoczesne, w pełni wyposażone sale lekcyjne, przestrzeń badawcza, biblioteka informacyjna i strefa relaksu

  Rekrutacja

  Join the Grande Ecole Program at ICD Business School

  International Students

  Simplified admission procedure managed by ICD Business School

  • Application Form
  • List motywacyjny i CV
  • Dowód osobisty i zdjęcie identyfikacyjne
  • Certyfikat najwyższego stopnia i transkrypcja
  • Sprawozdanie szkolne z ostatnich 2 lat zajęć

  Indywidualna rozmowa (30 minut) z dyrektorem programowym lub jego przedstawicielem. Test obejmuje rozmowę kwalifikacyjną w języku angielskim, mającą na celu ocenę poziomu znajomości języka angielskiego, motywacji, oczekiwań i projektów zawodowych kandydata.

  Interviews can be conducted face-to-face or by videoconference.

  To know more, simply contact us!

  Students in France

  1st Year Admissions

  For entry into 1st year, registration is via the PLATFORM PARCOURSUP from January 17, 2024.

  The written and oral test schedule will be communicated to you by the SESAME bank Concours SESAME once you have made your wishes and according to the timetable provided by your lycée.

  To prepare for the admissions tests, we invite you to register for one of our upcoming ICD Business School admissions test preparation sessions.

  Conditions: High school diploma or equivalent

  Admissions to 2nd or 3rd Year

  For 2nd and 3rd year entry, registration is made directly on our website. Competition fees must be paid at the same time as your registration for the admission tests. Full details of the admission tests will be sent to you as soon as we receive your application. You will be invited to take the oral tests on our premises, or by team if you live abroad, depending on your health situation

  Conditions for 2nd year

  • Obtaining a High School Diploma or equivalent and a certificate of successful completion of a 1st year of studies (60 ECTS acquired) in connection with the program options.

  Conditions for 3rd year

  • High School Diploma or equivalent and a diploma or degree validating a two-year degree cycle (120 ECTS acquired in another establishment, BTS, DUT, Licence 2...) in line with the program options.

  Admissions In 4th OR 5th Year

  Complete your online application at least 7 days before the chosen competition date. You will receive an invitation from ICD Business School to take the tests on the ICD Business School campus on the same day.

  Conditions for 4th year

  • High School Diploma and a degree or diploma validating a Bachelor's Degree/180 ECTS credits (entry into 4th year) or Bac+4/240 ECTS credits (entry into 5th year) in line with the program options.

  Conditions for 5th year

  • Proof of 240 ECTS credits (Bac+4) acquired in a Master's degree program for the 12-month program; for the 24-month program, a nationally recognized diploma or degree certifying three years of study in European higher education for 180 ECTS credits;

  Stypendia i Finansowanie

  Nasze zespoły rekrutacyjne są do Państwa dyspozycji, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące naszej polityki stypendialnej, stanowiącej istotną część wartości Otwartość umysłu i Humanizm, które Grupa IGS podtrzymuje i stosuje od 1975 roku.

  Dlaczego warto uczyć się w ICD Business School</p>

  ICD to wiodąca szkoła biznesu Grande Ecole, założona ponad 40 lat temu i ciesząca się uznaniem za jakość swoich kursów i innowacyjne podejście pedagogiczne. Szkoła nieustannie poszukuje nowych rozwiązań programowych, aby sprostać wymaganiom rynku pracy. ICD nawiązało solidne partnerstwa międzynarodowe, a jej kursy mają silny wymiar międzynarodowy, umożliwiając absolwentom zostanie profesjonalistami wyposażonymi w szeroki zakres umiejętności niezbędnych do osiągnięcia sukcesu w wielokulturowym środowisku biznesowym.

  Wybierz ICD dla swojego przyszłego sukcesu

  Dzięki naszym partnerstwom i wieloletniej wiedzy szkoleniowej oferujemy naszym studentom:

  • Szereg uznanych kursów
  • Specjalizuje się w sprzedaży, marketingu i rozwoju biznesu
  • Opcje studiów międzynarodowych i ścieżki podwójnego stopnia
  • Rozwój ich potencjału w zakresie natychmiastowej szansy na zatrudnienie i przyszłego sukcesu zawodowego.

  Lokalizacje

  • Toulouse

   186, route de Grenade - 31700 Blagnac, 31700, Toulouse

  • Paris

   12 Rue Alexandre Parodi, 75010 Paris, France, , Paris

  pytania