Keystone logo
International College of Liberal Arts - Yamanashi Gakuin University

International College of Liberal Arts - Yamanashi Gakuin University

International College of Liberal Arts - Yamanashi Gakuin University

Wstęp

Wybierz sztuki wyzwolone. W Japonii.

International College of Liberal Arts ( iCLA ) to czteroletnia szkoła sztuk wyzwolonych w stylu amerykańskim, w której głównym językiem wykładowym jest angielski. Studenci mogą wybierać z szerokiej gamy kursów w ramach innowacyjnego programu nauczania, który prowadzi do uzyskania tytułu licencjata w dziedzinie International Liberal Arts. Zaledwie 90 minut na zachód od Tokio, iCLA łączy wielokulturowe środowisko edukacyjne z pięknym, tradycyjnym japońskim otoczeniem w cieniu góry Fudżi. iCLA oferuje studentom wyjątkową okazję do zanurzenia się w samej istocie japońskiej kultury, jednocześnie zdobywając współczesną i globalną edukację w naszych najnowocześniejszych obiektach.

Zarejestruj się na wirtualny otwarty kampus iCLA 18 listopada

Wszyscy iCLA studiów licencjackich iCLA dzielą się doświadczeniem programowym w ramach programu nauczania w college'u sztuk wyzwolonych podczas nauki w kierunku naszego innowacyjnego stopnia Bachelor of International Liberal Arts. Program nauczania iCLA został opracowany z myślą o kultywowaniu krytycznego, kreatywnego, niezależnego i globalnego myślenia. Studenci iCLA uczą się, jak zdobywać i analizować wiedzę, aby tworzyć własne odpowiedzi na odwieczne pytania.

Nasz kampus mieszkaniowy zapewnia międzykulturowe doświadczenie życia, zapewniając, że tematy internacjonalizacji i globalizacji będą iCLA przez całe życie w iCLA , a nie tylko w klasie. Małe interaktywne zajęcia są podstawą naszego podejścia pedagogicznego. Niski stosunek liczby wykładowców do liczby studentów sprzyja bliskim kontaktom między instruktorami a studentami oraz poprawia komunikację i współpracę między samymi studentami.

Wspólne doświadczenie pierwszego roku obejmuje skupienie się na kursach podstawowych i kursach omnibusowych, co jest świetnym sposobem, aby studenci mogli znaleźć to, co ich interesuje i podjąć świadomą decyzję dotyczącą głównego obszaru studiów.

W drugim roku studenci przyglądają się bliżej swojej specjalizacji, biorąc udział w różnych kursach i warsztatach uczenia się przez doświadczenie. Tradycyjne kierunki globalnego biznesu i ekonomii oraz nauk politycznych są wzbogacone o integrację z kursami z zakresu Data Science, psychologii i socjologii, zapewniających głębię i szerokość. Kursy w dziedzinie sztuki, muzyki, sztuki językowej, sztuk performatywnych mają symbiotyczny związek na kierunkach japonistyka i sztuka interdyscyplinarna. Wyjątkowy charakter nauk humanistycznych podkreśla filozofia „zaprojektuj własny kierunek”, w której studenci mogą wybierać spośród szerokiej gamy kursów z różnych dyscyplin i projektować własne kierunki.

Na trzecim roku studenci mają dobre wyczucie swojego kierunku specjalizacji i mogą kontynuować pogłębione studia na swoim głównym kierunku studiów. Studenci mogą podjąć studia za granicą (opcjonalnie dla studentów zagranicznych) w jednej z ponad 60 szkół partnerskich w 30 krajach.

W ostatnim roku koncentruje się na seminarium dla seniorów i Graduation Research Project (GRP). GRP pozwala uczniom zaprezentować swoje umiejętności pisania, krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów, których nauczyli się na studiach. Uczniowie rozwijają niezależne myślenie, omawiając i dzieląc się wynikami badań z grupą rówieśniczą i przygotowują się do podjęcia decyzji o kolejnych krokach po ukończeniu studiów.

Rekrutacja

Jak aplikować

Aplikowanie do iCLA jest łatwe dzięki naszemu systemowi aplikacyjnemu online. Istnieją różne procedury w zależności od kategorii przyjęć, jak następuje:

Studenci zagraniczni mogą składać wnioski online.Japońscy studenci, którzy uczyli się w ramach zagranicznego programu nauczania przez co najmniej dwa lata między klasami 7-12 i spełniają nasze wymagania dotyczące języka angielskiego TOEFL iBT 76 (lub równoważny akceptowany test biegłości), mogą również aplikować za pośrednictwem naszego międzynarodowego systemu aplikacji online, postępując zgodnie z tymi samymi wytyczne jak dla wnioskodawców międzynarodowych.Japońscy studenci, którzy nie studiowali w ramach zagranicznego programu nauczania lub nie spełniają naszego wymogu znajomości języka angielskiego, prosimy o zapoznanie się ze szczegółami naszego procesu aplikacyjnego dla studentów krajowych na naszej stronie głównej.

Procedura aplikacji:

  1. Sprawdź, czy spełniasz nasze wymagania wstępne i czy kwalifikujesz się do złożenia wniosku
  2. Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i prześlij wymagane dokumenty
  3. Zapłać opłatę aplikacyjną w wysokości 7000 JPY
  4. Przegląd dokumentów aplikacyjnych i rozmowa kwalifikacyjna
  5. Powiadomienie o wynikach

Metoda przesiewowa: Wnioski są oceniane na podstawie kompleksowego przeglądu wszystkich dokumentów, w tym eseju (Oświadczenie o celu) i rozmowy kwalifikacyjnej. Z kandydatami skontaktujemy się indywidualnie przez e-mail w sprawie przyjęć i wyników stypendialnych.

Lokalizacje

  • Kofu

    2-7-17 Sakaori

pytania