Keystone logo
IPB University

IPB University

IPB University

Wstęp

IPB University jest instytucją szkolnictwa wyższego, która produkuje innowacje o jakości uznanej w kraju i za granicą. Od dziesięciu lat (2008-2018) IPB ma najwięcej innowacji w porównaniu z innymi uniwersytetami w Indonezji na podstawie oceny Centrum Innowacji Biznesu - Ministerstwa Badań, Technologii i Szkolnictwa Wyższego Indonezji w najbardziej perspektywicznych innowacjach w Indonezji (39,71% ).

Sukcesu IPB ze wszystkimi jego osiągnięciami nie można oddzielić od wiodącej roli poprzednich Rektorów IPB. Historia przywództwa IPB od czasu do czasu wygląda następująco:

Dr Syarif Thayeb (przewodniczący IPB Prezydium 1963)

Dr AJ Darman (przewodniczący IPB Prezydium 1963)

Dr Tb. Bachtiar Rifai (IPB Rector 1964 - 1965)

Dr. Sajogyo (Rektor IPB 1965–1966)

Dr JH Hutasoit (przewodniczący IPB Presidium 1966)

Dr Toyib Hadiwidjaja (rektor IPB 1966–1971)

Dr. AM Satari (Rektor IPB 1971–1978)

Dr Andi Hakim Nasution (Rektor IPB 1978 - 1987)

Dr Sitanala Arsjad (Rektor IPB 1987 - 1996)

Dr Soleh Solahuddin (rektor IPB 1996-1998)

Dr. RHM Aman Wirakartakusumah (Rektor IPB 1998-2002)

Prof. dr. Ahmad Ansori Mattjik (Rektor IPB 2002 - 2007)

Prof. dr Herry Suhardiyanto (Rektor IPB 2008 - 2012)

Dr. Herry Suhardiyanto (Rektor IPB 2012-2017)

Dr Arif Satria (Rektor IPB 2017-2022)

Realizując hasło „Inspirujące innowacje z uczciwością”, Rektor IPB zachęca obecnie do tworzenia różnych innowacji i odkryć, które przynoszą korzyści społeczności. IPB dąży również do zostania kampusem, w którym rodzą się młodzi przedsiębiorcy, którzy w przyszłości zachęcają do niezależności narodowej.

Brooke Cagle / Unsplash

130437_photo-1522202176988-66273c2fd55f.jpg

Wizja

Wizją IPB University na lata 2019-2023 jest: stać się uniwersytetem opartym na badaniach i liderem innowacji w zakresie niezależności narodowej w kierunku uniwersytetu technologiczno-społecznego przedsiębiorczości, który przoduje na poziomie globalnym w dziedzinie rolnictwa, morskiej i tropikalnej biologii.

Mision

Misją IPB University na lata 2019-2023 jest:

 1. Organizowanie szkolnictwa wyższego poprzez wzmocnienie bazy badawczej uniwersytetu w celu uzyskania najlepszych absolwentów techno-socjopreneur, ma szlachetny charakter oparty na wierze i pobożności wobec Boga, wysoki nacjonalizm, kompetencje zawodowe, miękkie umiejętności milenijne, przywództwo, globalny wgląd i stać się wyznacznikiem trendów innowacje i zmiany.
 2. Pionierskie przełomowe i wiodące badania w dziedzinie transformacyjnej nauki i technologii w celu stworzenia jakości zrównoważonego życia oraz innowacji w gospodarce ludzi i przemyśle krajowym.
 3. Zapoznaj się z najnowszymi naukami z zakresu biologii, rolnictwa, gospodarki morskiej i tropikalnej, aby określić trendy współczesnej nauki na poziomie krajowym i globalnym.
 4. Popraw proaktywne usługi, które przyczyniają się i rozwiązują problemy społeczności oraz zwiększają rolę IPB University w określaniu kierunku polityki krajowej.
 5. Wzmocnienie systemu zarządzania State University, który jest w stanie kierować rozwojem nowoczesnych systemów zarządzania szkolnictwem wyższym w erze 4.0.

Cele IPB University na lata 2019-2023 to:

 1. Twórz doskonałych absolwentów techno-socjopreneur, którzy mają szlachetny charakter oparty na wierze i pobożności wobec Boga Wszechmogącego, mają wysoki nacjonalizm, kompetencje zawodowe, milenijne umiejętności miękkie, duszę przywództwa, światopogląd i stają się wyznacznikiem trendów innowacji i zmian.
 2. Twórz transformacyjną naukę, technologię i sztukę, aby stworzyć jakość zrównoważonego życia i konkretne innowacje dla gospodarki ludzi i przemysłu krajowego.
 3. Uczynienie IPB University wyznacznikiem najnowszych nauk w dziedzinie rolnictwa, biologii morskiej i tropikalnej na poziomie krajowym i globalnym.
 4. Uczynienie IPB University uniwersytetem, który proaktywnie rozwiązuje problemy społeczności i pomaga określić kierunek polityki krajowej.
 5. Uczynienie IPB University pionierem w rozwoju nowoczesnego systemu zarządzania szkolnictwem wyższym.

Tożsamość IPB

IPB została założona 1 września 1963 r. Jako forma wizjonerskiego myślenia przywódców narodu i tych, którzy dbają o szkolnictwo wyższe w dziedzinie rolnictwa, więc ten wielki naród ma światowej klasy uniwersytet, który posiada kompetencje w dziedzinie rolnictwa, biologii i różnych dziedzin pokrewnych. Sprawa ta miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa żywnościowego, bioenergii, tworzenia miejsc pracy, eliminacji ubóstwa i ochrony środowiska. Narodziny IPB w dniu 1 września 1963 r. Na podstawie decyzji Ministra Szkolnictwa Wyższego i Nauki nr 91/1963, która została później zatwierdzona przez pierwszego prezydenta Indonezji decyzją nr. 279/1965

Slogan

Inspirowanie innowacyjności z uczciwością w rolnictwie, oceanie i naukach biologicznych dla zrównoważonego świata

Życie w kampusie

Sztuka

IPB University aktywnie uczestniczy w ochronie sztuki i kultury Indonezji. Uczelnia posiada Dział Aktywności Studenckiej (UKM) dla studentów, którzy mają wspólne zainteresowania sztuką, takich jak Lingkung Seni Sunda (Lises) UKM, Gentra Kahneman, Music Agriculture X-pression (Max !!) UKM i IPB Student Choir (PSM ) Agriaswara. Ponadto istnieją również inne działania związane ze sztuką i kulturą, do których studenci mogą dołączyć na IPB University . Jednym z nich jest Gebyar Nusantara.

Sport

„Mens Sana in Corpore Sano”, w zdrowym ciele jest silna dusza. Życie w zatłoczonym świecie wykładów nie powoduje, że studenci IPB University zapominają o ćwiczeniach. Oprócz dostępności różnych obiektów sportowych zarządzanych przez Wydział Sportu i Sztuki, zajęcia sportowe wśród studentów również żyją z powodu obecności kilku jednostek aktywności studentów (UKM) na boisku sportowym.

Społeczność studencka

Pośredni udział w kampusach buduje wśród studentów ducha przywództwa i profesjonalizmu. Studenci mogą rozwijać potencjał przywódczy i profesjonalizm poprzez różne organizacje kampusowe, w tym Student Board Board (BEM), Student Representative Council (DPM), Student Activity Unit (UKM), Student Association (Himpro) i Community.

Badanie terenowe

Życie studenckie jest ściśle związane z praktyką w terenie zgodnie z prowadzoną dziedziną naukową. Ćwiczenie ma na celu pogłębienie materiału, aby uczniowie mogli lepiej zrozumieć praktykę w życiu codziennym.

Akademik

IPB University wymaga od studentów pierwszego roku życia w akademikach na kampusie. To rozporządzenie jest motywowane różnymi regionami pochodzenia studentów IPB University . Dzięki szerokiej różnorodności etnicznej i kulturowej IPB University można uznać za miniaturę Indonezji. Ta różnorodność kulturowa była następnie zarządzana przez IPB University za pomocą inżynierii społecznej w formie obowiązkowych zasad akademika dla nowych studentów.

Lokalizacje

 • Dramaga

  Kampus IPB Dramaga, Bogor, , Dramaga

 • Bogor

  IPB Campus Baranangsiang Jl Padjajaran Bogor, , Bogor

  • Bogor

   Jl. Burangrang No.6, RT.03/RW.03, Babakan, Kecamatan Bogor Tengah, Kota Bogor, Jawa Barat 16128, , Bogor

   • Bogor

    School of Business IPB Gedung SB-IPB Kampus IPB Gunung Gede, Jl. Raya Pajajaran, RT.03/RW.06, , Bogor

    • Bogor

     Gedung SB-IPB Kampus IPB Gunung Gede, Jl. Raya Pajajaran, RT.03/RW.06, , Bogor

     pytania