Kowieński Uniwersytet Nauk Stosowanych (w języku litewskim - Kauno Kolegija , zwany dalej KUAS) jest dużą i stale rozwijającą się akredytowaną publiczną instytucją szkolnictwa wyższego w regionie bałtyckim. Będąc multidyscyplinarną uczelnią nauk stosowanych, oferuje szerokie spektrum programów studiów licencjackich z praktycznym nastawieniem. Zależy nam na kształceniu wysoko wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie inżynierii, technologii, nauk społecznych, humanistycznych, sztuki, medycyny i nauk o zdrowiu.
Do strategicznych aspiracji KUAS należy współdziałanie działalności naukowej i dydaktycznej, integracja badań z procesem studiów, wprowadzanie innowacji, troska o potrzeby studentów i rozwój kompetencji. Odpowiedzialność, profesjonalizm, otwartość, szacunek i poczucie wspólnoty to podstawowe wartości uwzględniane we wszystkich działaniach uniwersytetu. Wysoka jakość studiów i dbałość o potrzeby studentów przy jednoczesnym dążeniu do tego, aby stać się wiodącą instytucją wpływającą skutecznie na zmiany społeczno-gospodarcze w regionie i kraju to główne cele naszej uczelni.
Główne fakty i liczby
- Około 5500 uczniów
- Ponad 600 pracowników naukowych
- Około 200 przyjeżdżających studentów i ponad 350 wyjeżdżających studentów rocznie
- Ponad 250 partnerów zagranicznych
- Najwyższe pozycje w rankingach litewskich uczelni
- Studenci kształcą się na 4 wydziałach w Kownie i na wydziale regionalnym w Tauragė
- Dostępne są kursy w modelu hybrydowym, co oznacza połączenie kursów organizowanych zarówno zdalnie, jak iw salach wykładowych
- Możliwość uzyskania podwójnego dyplomu w ramach międzynarodowego programu mobilności
Nasza instytucja dzisiaj
Dziś KUAS jest jedną z największych zawodowych uczelni na Litwie, ze społecznością około 5 500 studentów, około 1000 pracowników i ponad 30 000 absolwentów, którzy z powodzeniem rozpoczęli karierę w firmach litewskich i zagranicznych. Uczelnia prowadzi studia pierwszego stopnia prowadzące do uzyskania tytułu zawodowego licencjata. Posiada cztery wydziały i jeden oddział regionalny.
Średni wiek studenta to 22-23 lata. Czesne prawie dwóch trzecich przyszłych specjalistów jest pokrywane przez państwo, a pozostali studenci płacą czesne. Ponad 1.600 studentów kończy studia każdego roku.