Keystone logo
Karaganda State Technical University

Karaganda State Technical University

Karaganda State Technical University

Wstęp

Powstanie Instytutu Górnictwa było znaczącym wydarzeniem nie tylko dla Karagandy, ale także dla Centralnego Kazachstanu.

Politechnika Karaganda jest jedną z wiodących uczelni technicznych w Kazachstanie. Obecnie uczelnia posiada dziewięć wydziałów - Wydział Górniczy, Wydział Mechaniczny, Wydział Drogowo-Transportowy, Wydział Architektury i Inżynierii Lądowej, Wydział Informatyki i Inżynierii Systemów, Wydział Inżynierii Ekonomii i Zarządzania, Wydział Telekomunikacji, Energetyka i automatyki, Wydział Wojskowo-Techniczny, Wydział Korespondencji i Kształcenia na odległość; 6 działów wspierających - Dział dydaktyczno-metodyczny, Dział Naukowy, Dział Rozwoju Strategicznego, Dział Rozwoju Wewnętrznego, Dział Innowacji i Przedsiębiorczości, Zakład Polityki Młodzieżowej; 34 krzesła i inne usługi wspierające i towarzyszące. Uczelnia kształci specjalistów w ponad 46 specjalnościach.

Uniwersytet jest aktywnie zaangażowany w europejskie programy Tempus, Erasmus Mundus, Erasmus + oraz międzynarodowy projekt Synergy we współpracy z Niemcami i Austrią, jest główną instytucją w Programach Środowiskowych i Energetycznych Organizacji Współpracy Uniwersytetu w Szanghaju.

Lokalizacje

Lokalizacje
  • Karagandy

    Mira Boulevard,56, 100000, Karagandy

    pytania