Keystone logo
Lincoln University of Missouri

Lincoln University of Missouri

Lincoln University of Missouri

Wstęp

Pod koniec wojny secesyjnej żołnierze i oficerowie 62. Kolorowej Piechoty Stanów Zjednoczonych, stacjonującej w Fort McIntosh w Teksasie, ale składającej się głównie z Missourian, podjęli kroki w celu ustanowienia instytucji edukacyjnej w Jefferson City w stanie Missouri, którą nazwali Lincoln Institute .

Członkowie 62. Kolorowej Piechoty wnieśli 5000 dolarów; to zostało uzupełnione o około 1400 dolarów, przekazanych przez 65. Kolorową Piechotę. W dniu 14 stycznia 1866 roku Lincoln Institute został formalnie utworzony w ramach komitetu organizacyjnego. W czerwcu tego samego roku została zarejestrowana i komitet stał się Radą Powierniczą. Richard Baxter Foster, były porucznik 62. piechoty, został mianowany pierwszym dyrektorem Lincoln Institute. 17 września 1866 roku szkoła otworzyła swoje podwoje dla pierwszej klasy w starym budynku o konstrukcji szkieletowej w Jefferson City.

W 1870 roku szkoła zaczęła otrzymywać pomoc od stanu Missouri na kształcenie nauczycieli. W 1871 roku Lincoln Institute przeniósł się do obecnego kampusu. Praca na poziomie college'u została dodana do programu nauczania w 1877 r., A uchwalenie Normalnego Prawa Szkolnego umożliwiło absolwentom Lincolna nauczanie przez całe życie w Missouri bez dalszego egzaminu. Lincoln Institute formalnie stał się instytucją państwową w 1879 roku wraz z aktem prawnym własności państwowej. Zgodnie z drugą ustawą Morrill z 1890 roku Lincoln stał się instytucją przyznającą grunty, a w następnym roku do programu nauczania dodano kursy przemysłowe i rolnicze.

Lokalizacje

  • Jefferson City

    Chestnut Street,820, 65101, Jefferson City

    pytania