Keystone logo
L’Université Catholique Du Congo

L’Université Catholique Du Congo

L’Université Catholique Du Congo

Wstęp

Katolicki Uniwersytet Konga jest katolikiem prywatny uniwersytet znany ze swojej doskonałości, jego dynamiki, wyjątkowej jakości kształcenia oferowanego do swoich uczniów i znaczenie jego nauczania. Utworzony w 1987 roku przez Konferencję Episkopatu Zairu pod nazwa została zmieniona na Wydziale Teologii Katolickiej Kinszasy do wydziałów katolickich Kinszasie (FCK). Instytucja liczy się zatem dwa wydziały: Wydział Teologii i Filozofii. W lipcu 1989, Stały Komitet Biskupów postanowił stworzyć trzecią opcję, że of Science and Technology Development, znany od 2000-2001 roku akademickiego na Wydziale Ekonomii i Rozwoju. Postanowiono również, w czasie tej samej sesji w lipcu 1989 roku zorganizować w ramach Wydziału Teologicznego na Wydziale Prawa Kanonicznego. W czerwcu 1991, Stały Komitet Biskupów postanowił stworzyć czwartą opcję: Wydział Komunikacji Społecznej, którego oficjalne otwarcie odbyło się w październiku 1993 r.

Pod koniec czerwca 2007 roku Rada Nadzorcza, Stały Komitet Biskupów postanowił stworzyć szósty Wydział Prawa i Nauk Politycznych, który został otwarty w październiku 2009 roku. Po pięciu latach istnienia, zostanie ona wybuchła w dwóch, w październiku 2013 roku; Po pierwsze, Wydział Prawa i po drugie, że Politologii.

Biorąc pod uwagę rangę katolickich wydziałów Kinszasie, plenarnych w lipcu 2009 i został oficjalnie ogłoszony Katolicki Uniwersytet Konga (UCC), którego statut został zatwierdzony już w 2003 roku i regulamin w 2008 roku.

Katolicki Uniwersytet Kongo dzisiaj oferuje zróżnicowany program, wykładowców i stopnia od 1, 2 i 3 cyklu, charakteryzującej interdyscyplinarności, wyceny ogólnej kultury i wartości chrześcijańskich.

Katolicki Uniwersytet Konga (UCC) posiada dwa kampusy, jeden znajduje się w samym sercu miasta Kinszasie w Limete, drugi w zachodniej części miasta, w mieście Mont Ngafula. Te dwa kampusy, które zawierają albo kampus Limete i Mont Ngafula, wpisują się w tkance miejskiej miasta Kinszasie.

Campus Mont Ngafula jest w trakcie budowy, położony jest w zachodniej części miasta Kinszasie, w miejscowości Mont Ngafula najbliższej parafii św Rita, naprzeciwko City-zielonej okolicy. Składa się on z trzech wydziałów że Teologiczny, który posiada katedrę na Uniwersytecie Katolickim w Kongo, filozofii i że Komunikacji Społecznej. Jego budowa opiera się na trzech poziomach, w formie krzyża Jezusowego że każde skrzydło jest zbiorem odbiorców. Campus Limete, który składa się z czterech wydziałów, znajduje się na Alei Uniwersyteckiego nr 2 w centrum Kinszasie w gminie Limete, w pobliżu parafii Saint Raphael, tuż przy Centrum Duszpasterskiego Lindonge. Wydziały organizowane strona Limete są: Prawa Kanonicznego, gospodarki i rozwoju, prawo i politologię. To gdzie ta strona jest oparta Administracji Uniwersytetu, w tym również w nim wielką bibliotekę, centrum badawczego biura, apteka oraz liczne restauracje i tarasy uczęszczanych przez studentów.

Katolicki Uniwersytet Konga jest bezpośrednio dostępny poprzez walcowanie transport. Szerokie pole pozwala pojazdy Parker przyjście towarzyszyć uczniom i nauczycielom te są prawie wszystkie budynki. UCC jest miejski uniwersytet par excellence i zapewnienie jakości.

Oficjalne uznanie przez państwo instytucji kongijskiej

Katolicki Uniwersytet Konga jest rozpoznawany przez dekret nr 06/0106 z dnia 12 czerwca 2006 ZATWIERDZAJąCEJ niektórych prywatnych placówkach szkolnictwa wyższego i uniwersyteckich podpisana przez Prezydenta Republiki Demokratycznej Kongo Joseph Kabila w Kinszasie 12 czerwca 2006 ,

Mont Ngafula: Nowoczesny kampus

Studenci z Uniwersytetu Katolickiego Konga docenić ich nowoczesny kampus, zbudowany na wzgórzu miasta Mont Ngafula, którego częścią składową jest budynek, który spełnia międzynarodowe standardy, z publicznością, biura administracyjne, biblioteka, sala komputerowa i stołówkach , Inne osiągnięcia trwają.

Wybitny coachingu

Sława prestiżowym Katolickim Uniwersytecie w Kongo jest oparty na zaangażowaniu, dostępność i użyteczność swoich nauczycieli (nauczycieli i asystentów), a także wielu niestandardowych opcji kadrowania. UCC, można znaleźć nauczycieli, którzy będą zachęcamy i wcisnąć się do badań naukowych, aby wydać swoje opinie i którzy będą wspierać Cię w chwilach wątpliwości lub trudności.

Istotne działania badawcze

W ostatnich latach dokonał UCC swój ślad za jeden z najlepszych uniwersytetów w DRK. Badania wykonuje się w naukowej, gospodarczej, społecznej, kulturalnej, ochrony środowiska lub poprawy jakości życia. W tym organizowanie interdyscyplinarnego sympozjum, wykładów dla każdego wydziału, warsztatów naukowych, etc.

Koszty ogólnego finansowania badań w UCC czasami dochodzi ......... ..L'UCC daje ważną i istotną wyglądające miejsce w kategorii Uniwersytetów Katolickich ogólnego przeznaczenia.

Lokalizacje

  • Kinshasa

    Avenue BY-PASS, 384, , Kinshasa

    pytania