Keystone logo
© Eli Haney, Northwest University photographer
Manhattan College

Manhattan College

Manhattan College

Wstęp

Manhattan College został założony w 1853 roku przez Braci Szkół Chrześcijańskich, katolickiego zakonu nauczania rozpoczętego przez św. Jana Chrzciciela de La Salle. Misja Lasallian kieruje naszą uwagę na wysokiej jakości edukację dla wszystkich i obsługę potrzebujących sąsiadów. Nasz malowniczy kampus znajduje się w dzielnicy Bronx, 35 minut jazdy metrem od centrum Manhattanu.

Na początku

131st i lokalizacja na Broadwayu

W maju 1853 roku pięciu Christian Brothers przeniosło swoją małą szkołę przy Canal Street do ówczesnej dzielnicy Manhattanville, znajdującej się przy 131st Street i Broadwayu w Nowym Jorku. Bracia byli nosicielami tradycji edukacyjnej, która rozpoczęła się w XVII-wiecznej Francji od św. Jana Chrzciciela de La Salle, patrona nauczycieli. Tradycja lasalijska stworzyła nowy typ systemu szkolnictwa i podniosła działalność pedagogiczną, traktując ją jako zawód i powołanie. Bracia zostali wezwani, aby wyjść poza pamięć i „dotknąć serc” uczniów. Nauczano praktycznych przedmiotów, które miały odegrać pożyteczną rolę w społeczeństwie; uczono religii oddania chrześcijańskiej etyki.

Przenieś się z Manhattanu do Riverdale

konstrukcja czworokątna

Wraz z rozwojem szkoły potrzebne były nowe kwatery. Kamień węgielny „Nowego Manhattanu” został położony w 1922 roku w dzielnicy Riverdale w Bronksie, gdzie obecnie znajduje się. Dodanie nowych budynków i akademików znacznie powiększyło i ulepszyło kampus. Z tej dostępnej witryny College oferuje dostęp do kulturalnych, edukacyjnych, biznesowych i rozrywkowych możliwości Nowego Jorku, a także do samodzielnego środowiska kampusu mieszkalnego.

XX wiek

laboratorium naukowe w latach 50

Po drugiej wojnie światowej i przez całą połowę wieku, Manhattan College nadal się rozwijał i prosperował, dodając nowe szkoły i programy studiów. W kampusie mieściły się zarówno Kolegium, jak i szkoła przygotowawcza dla uczniów szkół średnich. W 1973 roku Manhattan College stał się koedukacyjny i przyjął pierwsze studentki studiów licencjackich. W ciągu następnych kilku dziesięcioleci społeczność studentów przekształciła się z większości osób dojeżdżających do pracy w większościową uczelnię mieszkalną wraz z otwarciem nowych wież mieszkalnych.

Lokalizacje

  • The Bronx

    Manhattan College Parkway,4513, 10471, The Bronx

    pytania