Keystone logo
Nagoya City University

Nagoya City University

Nagoya City University

Wstęp

Poprzednikami Nagoya City University (NCU) są Nagoya Women's Medical College i Nagoya Pharmaceutical College. W 1950 roku UMK rozpoczęła połączenie obu wydziałów: Szkoły Medycznej w starym systemie kształcenia i Wydziału Nauk Farmaceutycznych w nowym systemie kształcenia. W 1955 roku UMK utworzyła Szkołę Medyczną w nowym systemie kształcenia.

Patrząc wstecz na historię swoich dwóch poprzedników, Nagoya Pharmaceutical College powstała w 1884 roku jako prywatna szkoła o nazwie „Nagoya School of Pharmacy”. Następnie w 1936 roku rozrosła się do Szkoły Farmaceutycznej w Nagoi, aw 1949 do Kolegium Farmaceutycznego w Nagoi. do wezwania czasu. Była to pierwsza publiczna „kobieca szkoła medyczna” w kraju. Ustanawiając dodatkowe trzy kursy przygotowawcze w 1947 r., Przekształcił się w Żeńską Akademię Medyczną w Nagoi.

W międzyczasie w 1931 r. Powstał Szpital Miejski w Nagoi, poprzednik Szpitala Uniwersyteckiego UMK, wraz z przynależną do niego szkołą pielęgniarską. Ta stowarzyszona szkoła pielęgniarska przekształciła się w Liceum Opiekuńczego dla Kobiet, następnie w Szkołę Pielęgniarską UMK, następnie w Kolegium Pielęgniarek Nagoya City University w Nagoya City University , a na końcu w obecną Szkołę Pielęgniarstwa UMK.

Lokalizacje

 • Nagoya

  Sakurayama Campus 1, Kawasumi, Mizuho-cho, Mizuho-ku, 467-8601, Nagoya

  • Nagoya

   Takiko Campus 1, Yamanohata, Mizuho-cho, Mizuho-ku, 467-8501, Nagoya

   • Nagoya

    Tanabe-dori Campus 3-1, Tanabe-dori, Mizuho-ku, 467-8603, Nagoya

    • Nagoya

     Kita Chikusa Campus 2-1-10, Kita Chikusa, Chikusa-ku, 464-0083, Nagoya

     pytania