Keystone logo
© METADATA
Nord University

Nord University

Nord University

Wstęp

Nord University powstał w 2016 roku w wyniku połączenia Uniwersytetu Nordland, Nesna University College i Nord-Trøndelag University College. Mamy około 200 programów studiów rozmieszczonych w 8 nowych i nowoczesnych kampusach. Wydział Nauk Biologicznych i Akwakultury znajduje się w Bodø i Steinkjer, regionach ważnych dla rozwoju morza i rolnictwa. Dzięki własnej stacji badawczej, dwóm statkom badawczym i dostępowi do pierwszej biorafinerii w Norwegii jesteśmy liderem w rozwoju istotnym zarówno dla Norwegii, jak i świata.

Znaczenie Nord University

​Nord​​ University sprosta globalnym wyzwaniom dzięki nowej wiedzy, osadzonej w naturze i ludziach naszego regionu. Daleka Północ to najważniejszy region strategiczny Norwegii. Nord University będzie wzmacniał badania społeczne i ekonomiczne związane z Daleką Północą.

Okręgi Nordland i Trøndelag są bogate w zasoby naturalne i reprezentują znaczny potencjał w zakresie zrównoważonej wartości i tworzenia miejsc pracy. Nord University przyczyni się do rozwoju badań i edukacji, szczególnie w naukach biologicznych, biznesie, naukach społecznych, naukach o zdrowiu, naukach o edukacji i naukach zawodowych.

Nord University znajduje się w Sámeednam/Saepmie i jest odpowiedzialny za badania i rozwój w zakresie języków i kultury Lule i Południowych Saami. Nord wzmocni programy edukacyjne Saami i zwiększy zakres multidyscyplinarnych badań Saami.

Deklaracja wartości

Nord University będzie charakteryzował się jakością badań i edukacji oraz powiązaniami: między studentami i pracownikami, między programami edukacyjnymi a życiem zawodowym oraz między badaniami a społeczeństwem. Nasi studenci i pracownicy są naszym najważniejszym zasobem.

Środowisko edukacyjne i pracy na Nord University będzie opierać się na uczestnictwie, szacunku i włączeniu. Nord University będzie w dalszym ciągu rozwijać zasady wolności akademickiej, równości i różnorodności, wysokich standardów etycznych i autonomii instytucjonalnej poprzez dobre przywództwo, kolegialność i odpowiedzialność społeczną na wszystkich poziomach organizacji.

Podstawowe wartości Nord University to:

  • Poszanowanie
  • Przezroczystość
  • Połączenia
  • Kreatywność

Rdzeń strategiczny

Profil akademicki Nord University będzie opierał się na naszych strategicznych kluczowych obszarach edukacji i badań, które uwzględniają regionalne zalety i wymagania, a także strategie krajowe, a także wzmacniają programy doktoranckie uniwersytetu.

Lokalizacje

  • Bodø

    Universitetsalléen, 11, 8026, Bodø

pytania