Keystone logo
Opole University

Opole University

Opole University

Wstęp

O

Witamy na Uniwersytecie Opolskim - jednej z 19 uczelni publicznych w Polsce. Choć wydaje się stosunkowo młodym uniwersytetem - założonym w 1994 roku - ma długą tradycję akademicką, ponieważ powstała w wyniku dołączenia do jednej z najlepszych polskich szkół pedagogicznych - Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu i Opolskiej filii Uniwersytetu Katolickiego w Lublinie.

Obecnie nasz Uniwersytet składa się z ośmiu wydziałów i kilku innych jednostek, które razem tworzą dynamiczny, nowoczesny i zaangażowany w najwyższe standardy nauczania instytucji akademickich.

Uniwersytet Opolski stale poszerza ofertę edukacyjną i rozwija współpracę z partnerami akademickimi i biznesowymi w kraju i za granicą. Nasi studenci mogą brać udział w stażach i wymianach w ramach programu Erasmus lub programu Europa Master. Mogą uzyskać różne stypendia i dotacje oraz rozwijać swoje zainteresowania i pasje, biorąc udział w szerokim zakresie działań w dziedzinie nauki, sportu i kultury.

Dzięki szerokiej gamie kierunków studiów i specjalności możesz łatwo znaleźć program, który spełni twoje zainteresowania i zapewni ci wiedzę i umiejętności niezbędne do przyszłej kariery i życia.

Szkoła Języka Polskiego i Kultury dla Cudzoziemców na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Opolskiego oferuje kursy języka polskiego dla obcokrajowców i przygotowuje naszych studentów do egzaminów zgodnie z europejskimi standardami na wszystkich poziomach - Certyfikat Biura Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej rozpoznawanie znajomości języka polskiego jako obcego.

Lokalizacje

  • Opole

    pl. Kopernika 11a, 45-040, 45-040, Opole

pytania