Keystone logo
Philander Smith College

Philander Smith College

Philander Smith College

Wstęp

Założony w 1877 roku Philander Smith College jest wynikiem pierwszej próby udostępnienia edukacji wyzwoleńcom (byłym niewolnikom afroamerykańskim) na zachód od rzeki Missisipi. Prekursorem kolegium było Walden Seminary, nazwane na cześć dr JM Waldena, jednego z pomysłodawców i pierwszego sekretarza stowarzyszenia Freedmen's Aid Society.

Philander Smith College jest instytucją zajmującą się równością szans / akcją afirmatywną. Zgodnie z Ustawą o szkolnictwie wyższym z 1965 r. I innymi ustawami o prawach obywatelskich, Uczelnia zapewnia równe szanse przyjęć i zatrudnienia. Ponadto wszystkie programy i zajęcia Kolegium są zapewniane bez względu na rasę, kolor skóry, płeć, pochodzenie narodowe, religię, wiek, kolokwium seksualne, niepełnosprawność fizyczną lub status weterana epoki Wietnamu lub specjalnego niepełnosprawnego weterana.

Pytania lub wątpliwości dotyczące akcji afirmatywnej można kierować do dyrektora wykonawczego Biura ds. Zasobów Ludzkich, Philander Smith College , 900 W. Daisy Bates Drive, Little Rock, Arkansas, 72202, (501) 375-9845. Wydział i studenci są odpowiedzialni za otrzymywanie informacji o zawartości katalogu Philander Smith College zakresie przepisów, zasad, wymagań i innych oficjalnych komunikatów wydawanych przez College, które mają wpływ na pracowników i status studentów. Uczelnia zastrzega sobie prawo do zmiany, bez uprzedzenia, opłat, kursów lub przepisów podanych w tym katalogu.

Lokalizacje

  • Little Rock

    West Daisy L Gatson Bates Drive,900, 72202, Little Rock

    pytania