Keystone logo
The Hong Kong Polytechnic University Department of Industrial and Systems Engineering

The Hong Kong Polytechnic University Department of Industrial and Systems Engineering

The Hong Kong Polytechnic University Department of Industrial and Systems Engineering

Wstęp

Inżynieria przemysłowa i systemowa (Industrial and Systems Engineering - ISE) to dyscyplina zawodowa, która skupia się na opracowywaniu i wdrażaniu optymalnych rozwiązań z perspektywy poziomu systemu.

Jesteśmy multidyscyplinarnym wydziałem inżynierskim obejmującym szeroki zakres działalności inżynierskiej. ISE zajmuje się projektowaniem i zwiększaniem wydajności produktów i usług w kontekście efektywności, produktywności, jakości i niezawodności, opłacalności, satysfakcji klienta i wpływu na środowisko.

Jak można sobie wyobrazić, ISE jest szeroko poszukiwane w wielu organizacjach, począwszy od przedsiębiorstw przemysłowych, banków, firm logistycznych i departamentów rządowych, po firmy ubezpieczeniowe itp. ISE umożliwia takim organizacjom osiągnięcie lepszego stosunku jakości do ceny i pomaga ludziom poprawić ich standard życia. Od naszego powstania w latach sześćdziesiątych, jesteśmy zaangażowani nie tylko w zapewnienie wysokiej jakości edukacji, ale także w postęp badań akademickich. Dążymy do utrzymania naszej pozycji jako wiodącego wydziału tego rodzaju w regionie, w innowacyjnych praktykach w nauczaniu i uczeniu się, badaniach stosowanych i promowaniu transferu wiedzy.

Aktywnie angażujemy się również we współpracę z przemysłem poprzez wspólne projekty badawcze, konsultacje i programy firmowe nauczania.

Ta silna współpraca zarówno z lokalnym i regionalnym przemysłem, wraz z doskonałym zapleczem i doświadczeniem pracowników, daje studentom możliwość zanurzenia się w tym środowisku współpracy, co będzie dla nich bardzo korzystne, gdy ukończą studia.

Główne obszary badawcze

 • Zaawansowane technologie przetwarzania materiałów
 • Inżynieria precyzyjna (Państwowe Kluczowe Laboratorium Technologii Obróbki Ultraprecyzyjnej)
 • Projektowanie i miniaturyzacja produktów
 • Inteligentna produkcja i robotyka
 • Zarządzanie operacjami i łańcuchem dostaw
 • Lotnictwo i logistyka transportu

Funkcje kampusu

  Lokalizacje

  • Hong Kong

   General Office of Department of Industrial and Systems Engineering Room EF625, 6/F, Core F The Hong Kong Polytechnic University 11 Yuk Choi Road, Hunghom, Kowloon,, , Hong Kong

  pytania