Keystone logo
Riga Technical University

Riga Technical University

Riga Technical University

Wstęp

Riga Technical University : uznany łotewski lider na światowym pograniczu szkolnictwa wyższego Założony w 1862 roku Riga Technical University (RTU) to uniwersytet o ugruntowanej pozycji, który może poszczycić się silnym międzynarodowym profilem. RTU, najstarsza uczelnia techniczna w krajach bałtyckich, obchodziła w zeszłym roku 160-lecie istnienia i rozrosła się do dziewięciu wydziałów z 61 programami studiów w języku angielskim, które oferują światowej klasy edukację w wielu poszukiwanych dziedzinach kariery, w tym w informatyce, inżynierii mechanicznej i elektronice i materiałoznawstwo. Przy zapisie 14 000, w tym 4000 studentów zagranicznych reprezentujących ponad 105 różnych krajów, RTU oferuje studentom, wykładowcom i pracownikom bardzo zróżnicowaną społeczność.

Zaleta RTU

 • Studiuj na światowej klasy wydziałach RTU i korzystaj z oddanych mentorów badawczych, którzy działają na styku ludzi, informacji i technologii.
 • Bogate doświadczenia edukacyjne, które zapewniają szerokie wykształcenie techniczne i głęboką wiedzę przedmiotową.
 • Dobrze prosperująca społeczność akademicka zbudowana wokół dynamicznej kultury kampusu.
 • Transformacyjne środowisko uczenia się napędzane zaangażowaniem społecznym i chęcią zmiany świata.
 • Wzmocnij swoją globalną sieć w Rydze, metropolii high-tech z historycznym urokiem małego miasteczka.
 • Przyspiesz rozwój osobisty na uniwersytecie, który ceni oryginalność, pomysłowość, uczciwość i odwagę.

Przez ponad 160 lat mieszkańcy RTU przesuwali granice wiedzy i odważyli się marzyć. Wśród naszych absolwentów znajdują się laureaci Nagrody Nobla, olimpijczycy, prezydenci, pionierzy nauki, przedsiębiorcy i czołowi badacze. Wiele się zmieniło od 1862 roku, ale przez te lata jedno pozostało niezmienne: studenci RTU są pomysłowi i innowacyjni, torują drogę do lepszej przyszłości. Studenci RTU są gotowi na potrzeby jutra. Czy jesteś?

Rekrutacja

Lokalizacje

 • Riga

  Ķīpsalas iela,6a, 1048, Riga

  pytania