Keystone logo
Sabanci University

Sabanci University

Sabanci University

Wstęp

Dzięki światowej klasy wydziałom, światowej edukacji w języku angielskim i przystępnym opłatom za naukę w porównaniu z podobnie ocenianymi uniwersytetami na całym świecie, SU jest miejscem nauki w Turcji. Uczelnia zapewnia również silne stypendia dla studentów wszystkich narodów i wszystkich dziedzin edukacji, gwarantując wszystkim dostęp do wysokiej jakości edukacji. SU oferuje wszystkie programy na zielonym kampusie w Tuzli, İstanbul, Turcja.

Ponieważ nauka, technologia i struktury społeczne rozwijają się z dnia na dzień, świat potrzebuje więcej wykwalifikowanych osób, które posiadają wiedzę i umiejętności wymagane do kontynuowania kariery w dowolnym miejscu na świecie. Świadoma tej palącej kwestii, w 1994 roku Grupa Sabanci postanowiła założyć „światowy uniwersytet” kierowany przez Fundację Sabanci. Ziarna Sabancı University, najbardziej wszechstronnego projektu odpowiedzialności społecznej Grupy Sabanci w dziedzinie edukacji, zostały zasiane latem 1995 roku na konferencji poświęconej poszukiwaniom. Obecnie Sabanci University jest najwyżej notowanym tureckim uniwersytetem w rankingach THE World University i plasuje się w przedziale 500-600.

Sabancı Holding to strategiczna spółka portfelowa, która koncentruje się na tworzeniu wartości dodanej w ekosystemie Grupy i stawia na wysoką kulturę wydajności. Spółki Grupy Sabancı działają obecnie w 12 krajach. Grupa Sabancı ma 70 firm i 60 000 pracowników. Przedsiębiorstwa te łącznie przyczyniły się również znacząco do rozwoju gospodarki Turcji. Akcje własne Sabancı Holding oraz 11 spółek zależnych są notowane na Borsa Istanbul (BIST) i stanowią 8,1% całkowitej kapitalizacji rynkowej tureckiego rynku akcji.

Edukacja

Uniwersytet zapewnia interdyscyplinarną edukację na trzech wydziałach z jedenastoma programami licencjackimi. W SU studenci mają możliwość wyboru kierunków po pierwszym lub drugim roku akademickim. Pozwala to studentom decydować o programie studiów na uniwersytecie z większym zrozumieniem na temat szkolnictwa wyższego oraz własnych zainteresowań i talentów akademickich i zawodowych.

Badania

Sabanci University pozycjonuje się jako jeden z najbardziej innowacyjnych i zorientowanych na badania uniwersytetów w Turcji. W ramach swojej filozofii uniwersytet ma na celu skierowanie swoich wysiłków badawczych przede wszystkim na badania stosowane i strategiczne, których celem jest rozwój wiedzy, wspieranie nauczania i przyczynianie się do postępu społeczności. Uczelnia szczyci się dużą liczbą laboratoriów i ośrodków badawczych, w tym najbardziej zaawansowanego w regionie Centrum Badań i Aplikacji Nanotechnologii. SU ma również najwyższy dochód z badań na członka wydziału spośród wszystkich tureckich uniwersytetów.

Perspektywy rozwoju kariery

Absolwenci Sabanci University są wysoko cenieni we wszystkich sektorach i wielu krajach, zarówno zawodowo, jak i w środowisku akademickim. 96% absolwentów znajduje zatrudnienie w ciągu roku od ukończenia studiów. 81% ogółu absolwentów realizuje karierę zawodową w znanych firmach. Unilever, Accenture, Procter & Gamble, Ford, Deloitte & Touche to firmy, dla których nasi absolwenci przeszli do pracy.

Dyplom SU jest również cenny, jeśli chcesz kontynuować karierę akademicką. Uniwersytety, które nasi absolwenci wybrali jako miejsca docelowe dla absolwentów, to Carnegie Mellon University, University of California, Politecnico di Milano, Boston University, Harvard University, Brown University, Stanford University i University of Massachusetts.

Każdy student studiów licencjackich SU musi odbyć obowiązkowy staż przed ukończeniem studiów. Biuro ds. Rozwoju kariery i staży w SU, które zapewnia studentom doradztwo zawodowe, oferuje również wiele możliwości pracy i staży na całym świecie dla studentów SU i organizuje imprezy rekrutacyjne na terenie kampusu ze znanymi firmami.

Wymagania wstępne

Wykaż swoje zaangażowanie i gotowość do odniesienia sukcesu w szkole biznesu, przystępując do egzaminu GMAT — najczęściej stosowanego egzaminu wstępnego, który mierzy Twoje umiejętności krytycznego myślenia i rozumowania.

Pobierz mini quiz GMAT, aby zapoznać się z pytaniami, które znajdziesz na egzaminie.

Lokalizacje

  • Istanbul

    Sabancı University, Orta Mahalle, Üniversite Caddesi No: 27 Tuzla, 34956, Istanbul

    pytania