Keystone logo
Sami Education Institute

Sami Education Institute

Sami Education Institute

Wstęp

Sámi Education Institute (SAKK) jest szkołą zawodową, której główną rolą jest rozwijanie potrzeb mieszkańców i regionu Arktyki.

Jest to jedyny w Finlandii instytut pomaturalnej edukacji zawodowej dla rdzennych ludów, położony za kołem podbiegunowym, z trzema kampusami w ojczyźnie Lapończyków. Instytucja organizuje multidyscyplinarne, oparte na kontaktach i na odległość wirtualne lekcje, warsztaty i programy studiów dla młodych dorosłych i dorosłych studentów. Podstawa programowa wspiera środki utrzymania Lapończyków, kładąc nacisk na rozwój języków Lapończyków i ich kultur, w celu promowania zawodów i zatrudnienia opartych na przyrodzie.

Instytut Edukacji Samów zachęca do partnerstwa z krajowymi i międzynarodowymi sieciami w zakresie ochrony i rozwoju edukacji rdzennych kultur i źródeł utrzymania na okołobiegunowej północy. Zapraszamy potencjalnych zagranicznych współpracowników do kontaktu w celu omówienia możliwości pomocy w realizacji wyjazdów studyjnych i projektów badawczych. Nasz personel administracyjny służy pomocą w zakresie logistyki i innych usług, które instytut może oferować za opłatą.

Lokalizacje

  • Inari

    Menesjärventie, 99870 Inari, Finland, , Inari

    pytania