Keystone logo
Staatlich Anerkannte Physiotherapie Schule Ortenau

Staatlich Anerkannte Physiotherapie Schule Ortenau

Staatlich Anerkannte Physiotherapie Schule Ortenau

Wstęp

FILOZOFIA

Ludzie są w centrum tego, co robimy

Miłością do pracy z ludźmi i korzystaniem z aktywności fizycznej są podstawowe cechy fizjoterapeuty. Są to cechy, które pojawiają się na czoło i pomagają im codziennie, zwłaszcza podczas pracy razem z ich pacjentami. Szczególną rolę odgrywają bliskie relacje międzyludzkie i współpraca - tak jest w przypadku Ortenau Szkoła Fizjoterapii. To dlatego, że kariera fizjoterapii, w zależności od sposobu, w jaki ją uczymy, nie tylko patrzy na ciało pacjenta, ale na osobę jako całość.

My, członkowie zespołu zarządzającego szkołą, postrzegamy siebie jako współpracowników współpracujących z naszymi studentami, zawsze przystępującymi i dającymi się zaoferować im wsparcie. Staramy się stworzyć miłą atmosferę, w której nasi uczniowie czują się jak w domu, mogą żyć i uczyć się bez nacisku lub stresu. Ponadto staramy się wspierać ich w rozwijaniu realistycznego zrozumienia cech niezbędnych do pracy jako fizjoterapeuta. Poziom oferowanego szkolenia jest bardzo wysoki. Co ważniejsze, jest codzienne doświadczenie, które ludzie są w centrum wszystkiego, co robimy.

Szkolenie na najwyższym poziomie

Jakość naszych nauczań uczyniła Ortenau School of Physiotherapy w uznanym na całym świecie i akredytowanym ośrodku szkoleniowym. Nasi studenci spędzają trzy lata intensywnie studiując każdy szczegół różnych interdyscyplinarnych, teoretycznych i praktycznych aspektów zawodu, wspierany przez zespół doświadczonych nauczycieli obejmujący profesorów uniwersyteckich, specjalistów i fizjoterapeutów.

Po ukończeniu studiów będzie można zapewnić praktyczne traktowanie i technikę w sposób metodyczny. Ponadto, będą bardziej zdolni do oglądania swoich pacjentów w sposób holistyczny. Umiejętności interpersonalne i empatia odgrywają ważną rolę w wykonywaniu naszego zawodu. Prowadzeni przez swoich nauczycieli nasi uczniowie doświadczają i czują, jak poruszają się ciała, aby zrozumieć ich stan pacjenta.

Ortenau School of Physiotherapy współpracuje z szpitalami w Niemczech, Francji (Alzacja w szczególności) i Szwajcarii. Nasza lokalizacja w południowym Badenii, blisko granicy francuskiej i szwajcarskiej, pozwala nam rozwijać nasze profesjonalne kontakty z kolegami z tych placówek i ściśle współpracuje z naszą szkołą partnerską w sąsiednim Strasburgu. Nasi studenci korzystają ze sposobu, w jaki współpracujemy z naszymi sąsiadami, a także z naszej bliskości do doskonałych ośrodków badawczych, takich jak Freiburg, Karlsruhe i Strasbourg.

Równolegle do naszych standardowych szkoleń oferujemy specjalistyczne zaawansowane klasy przekazujące najnowsze osiągnięcia w dziedzinie medycyny i fizjoterapii. Nasi studenci mogą uczestniczyć w tych specjalistycznych zajęciach zarówno w trakcie, jak i po zakończeniu ich treningu. Pomysły uczestników zewnętrznych i żywe dyskusje pomagają uczniom oglądać różne pola z różnych perspektyw. Ponadto sesje te często pomagają studentom nawiązać kontakty, które mogą pomóc im w życiu zawodowym.

Ruch

Skupiamy się na ludziach, gdy poruszają się. Nie ulega wątpliwości, że przeciętny dzień szkolny jest bardzo zróżnicowany i widzi naszych studentów zawsze w ruchu. Ruch jest także integralną częścią oferowanych im zajęć, które mają być prowadzone w wolnym czasie. Góry Czarnego Lasu i Góry Wezerskie są praktycznie na wyciągnięcie ręki i są otwartym zaproszeniem do wysiadania i zachęcania ich do wyjść na miejsce i poruszania się w pięknej okolicy. Dobrze utrzymane trasy rowerowe i piesze w całym mieście Eckartsweier, jak również lokalne obiekty do piłki nożnej, lekkoatletyki i gimnastyki, oferują inne doskonałe możliwości uprawiania sportu i rekreacji.

Alternatywnie, daytrips do Freiburg, Karlsruhe, Strasburg i Bazylea są idealne dla studentów potrzebujących przerwy. Poza zajęciami oferujemy bezpłatne kursy z przedmiotów takich jak aerobik, tai chi, qigong i rysunek akademicki. Mają one pomóc uczniom zrelaksować się, a równocześnie poprawiać samoświadomość i postrzeganie własnych organów.

Zawsze ekscytujĘ ... ce, aby zobaczyć, w jaki sposób nasi uczniowie czerpali z osobistego doś wiadczenia ruchowego, inspirowani różnymi aktywnoś ciami, angażujĘ ... się w pełni w swoje cele zawodowe. Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ tylko dzięki takim osobistym doświadczeniom dowiadują się, że organizm ludzki jest czymś więcej niż sumą jego części.

staże

Fizjoterapeuci pracują w różnych specjalistycznych dziedzinach medycznych, a kariera oferuje szeroki wachlarz działań i możliwości, aż do posiadania prywatnej praktyki. Pokazujemy naszym uczniom wszystkie dostępne opcje i aktywnie wspierają ich, aby znaleźć ich specjalizację w dziedzinie fizjoterapii.

W ramach sieci transgranicznej jesteśmy w stanie nawiązać kontakt z kolegami i instytucjami działającymi w tych obszarach. Od drugiego roku szkolenia trenerzy przeprowadzają nadzorowane miejsca pracy w wybranych instytucjach w Badenii-Wirtembergii, Alzacji iw Niemczech.

Stanowiska kliniczne obejmują 1600 godzin w całości podzielonych na wyspecjalizowane segmenty. Stanowią intensywną część szkolenia i są decydującym krokiem w kierunku zapewnienia sukcesu zawodowego w przyszłości. Nigdzie indziej uczniowie nie doświadczają oczekiwań i wymagań wybranych zawodów bardziej niż w praktyce. Ci, którzy zaczynają swoją karierę, mają możliwość dowiedzieć się, jak wiele fizycznych i psychicznych stresów, które mogą wytrzymać, oddać cierpliwość i wytrwałość do testu, a także wykorzystać te nowe spostrzeżenia do ponownego zdefiniowania swoich osobistych celów.

Szkoła w sercu wspólnoty - kampus

Fizjoterapia polega na pomaganiu każdej osobie w znalezieniu najlepszego sposobu na uzyskanie pełnego poczucia dobrego samopoczucia. Ta filozofia znajduje odzwierciedlenie w środowisku społecznym naszej szkoły. Życie i nauka w społeczności Eckartsweier, gdzie znajduje się nasza szkoła, charakteryzuje bliskie relacje międzyludzkie, współpraca i urok Południowego Badena. Kolorowo pomalowane, nowoczesne budynki szkolne doskonale pasują do tradycyjnych domków z muru pruskiego, mieszając się w idylliczne, wiejskie otoczenie, takie jak ciepły powitalny kolor. W sumie doskonale uzupełniają się kampusy i wioski. Nasi studenci pochodzą z całej Europy, dzięki czemu Eckartsweier staje się tętniącym życiem miejscem spotkań różnych kultur. Doskonała infrastruktura z wieloma sklepami i zapleczem rekreacyjnym, a także zrelaksowany styl życia sprawiają, że życie na obrzeżach Czarnego Lasu jest przyjemnym przeżyciem. Te idealne otoczenie pomaga uczniom od razu zrozumieć i doświadczyć kariery fizycznej z pierwszej ręki.

Lokalizacje

  • Germany Online

    Staatl. anerkannte Physiotherapieschule Ortenau gGmbH Birkenstraße 5 (entrance Willstätterstraße) 77731 Willstätt-Eckartsweier Germany, , Germany Online

pytania