Keystone logo
Sirindhorn International Institute of Technology - Thammasat University

Sirindhorn International Institute of Technology - Thammasat University

Sirindhorn International Institute of Technology - Thammasat University

Wstęp

149883__MDC1286

© SIIT - TU

O SIIT

Sirindhorn International Institute of Technology (SIIT) oferuje programy licencjackie i magisterskie (na poziomie magisterskim i doktoranckim) prowadzące do uzyskania tytułu Bachelor of Engineering (licencjat), Bachelor of Science (B.Sc.), Master of Engineering (mgr inż. ), Magister (mgr) i doktor nauk humanistycznych (doktor nauk humanistycznych). Licencjat jest oferowany w następujących dziedzinach: inżynieria chemiczna (ChE), inżynieria lądowa (CE), inżynieria komputerowa (CPE), elektronika i inżynieria komunikacyjna (EC), zarządzanie inżynierskie (EM), inżynieria przemysłowa (IE), informatyka (IT), technologia zarządzania (MT) i inżynieria mechaniczna (ME).

SIIT oferuje trzech magisterskich programów inżynierskich, a mianowicie Master of Engineering Program in Engineering Technology, Master of Engineering Program in Information and Communication Technology for Embedded Systems oraz Master of Engineering Program in Logistics and Supply Chain Systems Engineering. Oferuje również program Master of Science in Engineering and Technology oraz Doctor of Philosophy Program in Engineering and Technology.

W chwili obecnej Instytut utworzył programy wymiany dla członków wydziału i studentów z wieloma uniwersytetami w Azji, Australii, Europie i Ameryce Północnej. Programy te pozwalają nie tylko członkom wydziałów współpracować z ich odpowiednikami w projektach badawczych, ale także studentom na odbywanie kursów na tych uczelniach. Ponadto zaproszenia do odwiedzania i prowadzenia kursów SIIT są regularnie kierowane do wykwalifikowanych profesorów zagranicznych w ramach takich programów.

Instytut kierowany przez Dyrektora składa się z wydziałów administracyjnych, centrum usług biblioteczno-informacyjnych, pięciu szkół akademickich oraz Katedry Studiów Ogólnych i Podyplomowych (CGS)

Działalność SIIT jest prowadzona w dwóch lokalizacjach: kampusie Rangsit (w Centrum Rangsit Uniwersytetu Thammasat) i kampusie Bangkadi (w parku przemysłowym Bangkadi).


Historia

Podczas 9 th Japonia, Tajlandia Wspólne Handlu i Spotkanie Komitetu Ekonomiczno odbyła się w Kobe, w Japonii w 1989 roku, delegaci z Japońską Federację Organizacji Gospodarczych (Keidanren - teraz Nippon Keidanren) oraz Federacji tajskich Industries (FTI) sobie sprawę, że w celu aby wzmocnić rozwój przemysłowy Tajlandii, konieczne było ustanowienie programów inżynierskich, w których wszystkie wykłady i zajęcia laboratoryjne byłyby prowadzone w języku angielskim przez wysoko wykwalifikowanych członków wydziału ze stopniem doktora.

Umowa o współpracy między Keidanren, FTI i Thammasat University została zawarta w 1992 r. W celu ustanowienia programów licencjackich w dziedzinie inżynierii na Uniwersytecie Thammasat z początkowymi funduszami zapewnionymi przez Keidanren i FTI. Po dwóch latach pomyślnej działalności 16 września 1994 r. Powstał „Międzynarodowy Instytut Technologii (IIT)”. Jej Królewska Wysokość Księżniczka Maha Chakri Sirindhorn łaskawie przewodniczyła ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod nowy budynek w Rangsit Center Uniwersytetu Thammasat . Jego Królewska Mość Bhumibol Adulyadej z Tajlandii łaskawie nadał Instytutowi nową nazwę, „Sirindhorn International Institute of Technology (SIIT)”, 28 czerwca 1996 roku.

2 października 1997 roku Jej Królewska Wysokość Księżniczka Maha Chakri Sirindhorn łaskawie przewodniczyła ceremonii inauguracji nazwy i budynku Sirindhorn International Institute of Technology. W 1999 r. FTI dostarczyło działkę z istniejącym budynkiem w Bangkadi Industrial Park (BKD) do użytku SIIT przez 30 lat. W czerwcu 2001 r. Były premier Anand Panyarachun zainaugurował nowy budynek w Bangkadi dla programów informatycznych i informatycznych.

Jej Królewska Wysokość Księżniczka Maha Chakri Sirindhorn łaskawie przewodniczyła inauguracji budynku Sirindhralai w Bangkadi w dniu 28 czerwca 2006 r. W tym nowym sześciopiętrowym budynku mieści się Szkoła Informatyki, Informatyki i Technologii Komunikacyjnych (ICT), Szkoła Technologii Zarządzania (MT), biblioteka, centrum komputerowe, laboratoria i sale lekcyjne.

Tło trzech organizacji założycielskich Sirindhorn International Institute of Technology jest pokrótce opisane poniżej.

149887_DJI_0171

© SIIT - TU

Uniwersytet Thammasat

Założony w 1934 roku Uniwersytet Thammasat był pierwotnie poświęcony nauczaniu nauk humanistycznych i społecznych. Uniwersytet wydał wielu absolwentów, którzy w znacznym stopniu przyczynili się do rozwoju i postępu Tajlandii. Zdając sobie sprawę ze znaczącego wpływu nauki i technologii na wzrost gospodarczy kraju, w latach 80. i 90. Thammasat University zainicjował studia w zakresie inżynierii, technologii, nauk fizycznych i nauk medycznych w Rangsit Center, Pathum Thani.

Japońska Federacja Biznesu (Nippon Keidanren)

W wyniku połączenia kilku organizacji gospodarczych i przemysłowych w sierpniu 1946 r. Powstała Japońska Federacja Organizacji Gospodarczych (Keidanren). Keidanren była prywatną organizacją ekonomiczną non-profit reprezentującą praktycznie wszystkie gałęzie działalności gospodarczej w Japonii. Keidanren utrzymywał bliskie kontakty zarówno z sektorem publicznym, jak i prywatnym w kraju i za granicą, i starał się nie tylko znaleźć praktyczne rozwiązania problemów gospodarczych, ale także przyczynić się do zdrowego rozwoju gospodarek Japonii i krajów na całym świecie.

W maju 2002 roku Keidanren połączył się z Nikkeiren (Japońska Federacja Stowarzyszeń Pracodawców) i przekształciła się w Nippon Keidanren (Japońska Federacja Biznesu). Kierowany przez światowej sławy liderów japońskiej społeczności biznesowej, Nippon Keidanren odgrywa aktywną i wpływową rolę w osiąganiu harmonijnego dobrobytu gospodarczego dla całej ludzkości.

Federacja Przemysłu Tajskiego

Wcześniej znana jako Stowarzyszenie Przemysłu Tajskiego (ATI), Federacja Przemysłu Tajskiego (FTI) powstała 29 grudnia 1987 roku. Była to przekształcona organizacja ATI, która powstała w 1967 roku. FTI jest prywatną organizacją przemysłową, która skupia liderów branży w celu promowania rozwoju społeczno-gospodarczego Tajlandii. Głównym celem FTI jest reprezentowanie tajlandzkich producentów zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym, pomoc w promowaniu i rozwijaniu przedsiębiorstw przemysłowych, współpraca z rządem przy ustalaniu polityk krajowych oraz oferowanie członkom usług doradczych.

FTI to organizacja oferująca pełen zakres usług, która współpracuje z rządem, pomagając zmobilizować tajski przemysł do wejścia na rynki międzynarodowe. Działa jako „match-maker” pomiędzy zagranicznymi przemysłowcami i tajlandzkimi zasobami, łącząc siłę finansową, zdolność planowania i siłę perswazji tajlandzkich przemysłowców.

149891_W01_7228

© SIIT - TU

Lokalizacje

  • Khlong Nueng

    Phahonyothin Rd, Khlong Nueng, Khlong Luang District, Pathum Thani, 12120, Khlong Nueng

  • Bang Kadi

    131 Moo 5, Tiwanont Road, Bangkadi Muang Pathum Thani, 12000, Bang Kadi

    pytania