Keystone logo
NHL Stenden University of Applied Sciences

NHL Stenden University of Applied Sciences

NHL Stenden University of Applied Sciences

Wstęp

Poszerzamy granice, to jest to, o czym myślimy. Świat jest u twoich stóp i możesz osiągnąć wszystko. Nieustannie rzucamy wyzwania naszym studentom, pracownikom i partnerom, aby odkrywać i rozwijać swoje talenty. To droga prowadzi do innowacji poprzez współpracę z profesjonalistami i bezpośrednim otoczeniem.

Wszystkie programy studiów w NHL Stenden University of Applied Sciences są akredytowane przez Holendersko-Flamandzką Organizację Akredytacyjną (NVAO). W ten sposób masz pewność, że otrzymasz wysokiej jakości edukację, która spełnia międzynarodowe standardy edukacyjne.

Jesteśmy uniwersytetem wielozakładowym zajmującym się naukami stosowanymi, o holenderskich korzeniach, ale o dużym międzynarodowym zasięgu. Dlatego w ramach naszego "Grand Tour" mamy międzynarodowe kampusy w Bali, Katarze, Południowej Afryce i Tajlandii. Dążymy do znalezienia nowych sposobów na integrację edukacji, badań i najnowszych osiągnięć w świecie zawodowym. Nasi studenci, wykładowcy i naukowcy pracują razem w małych zespołach w prawdziwych przypadkach. Testują swoje innowacyjne pomysły w praktyce. Nasze kursy zawierają trendy i osiągnięcia we wszystkich branżach, a także na poziomie krajowym i międzynarodowym.

Przyszłość wymaga przedsiębiorczych i zaradnych specjalistów. Profesjonaliści, którzy wiedzą, jak przełożyć swoją wiedzę na innowacyjne rozwiązania. Będą mieć wizję i odwagę, której potrzebują, aby spojrzeć poza własną dziedzinę zawodową.

79685_NHLStendenGebouwLeeuwarden-1044-copy.jpg

# 6 powodów

Życie polega na przekraczaniu granic. Na naszej międzynarodowej uczelni nauk stosowanych każdego dnia chcemy Cię zachęcać do odkrywania i rozwijania swoich talentów. Aby poprowadzić Cię w podróż, która zabierze Cię poza granice Twojej edukacji, pomoże Ci spojrzeć poza własną dziedzinę i rozwijać się poprzez współpracę z innymi.

Dlaczego NHL Stenden : 6 powodów, dla których warto wybrać NHL Stenden

 1. Edukacja na najwyższym poziomie: daje dyplom, który naprawdę działa!
 2. Dynamiczna sieć globalna: oferująca dynamiczną sieć globalną, która zabierze Cię w różne miejsca.
 3. Innowacyjna koncepcja edukacyjna: ucząca przekształcania pomysłów w praktyczne rozwiązania.
 4. Doskonałe perspektywy kariery: daje ci zestaw umiejętności na start.
 5. Wspaniałe życie studenckie: różnorodność, otwartość i towarzyskość. Więc możesz być sobą.
 6. Niedroga edukacja: pomoc w uzyskaniu jak najlepszych wyników ze studiów.

Koncepcja edukacyjna: edukacja oparta na wzornictwie

Dzięki edukacji opartej na projektowaniu (DBE) zamienia pomysły w praktyczne rozwiązania. W małych, interdyscyplinarnych zespołach studenci pracują nad zleceniami od rzeczywistych klientów. To najlepszy sposób na przygotowanie się do przyszłego pola. Ten sposób pracy kładzie duży nacisk na rozwój osobisty naszych uczniów; są odpowiedzialni za własną ścieżkę uczenia się. Nasza nowa koncepcja edukacyjna będzie stosowana w 32 naszych kursach, począwszy od września 2018 r. W kolejnych latach będzie również realizowany na pozostałych kierunkach studiów.

Dlaczego Holland?

Musi być jakiś powód, dla którego w Holandii studiuje 90 000 studentów zagranicznych ze 160 różnych krajów. Poniżej możesz przeczytać, dlaczego Holandia to idealne miejsce na rozpoczęcie międzynarodowej kariery.

Doskonała edukacja

Szkolnictwo wyższe w Holandii jest znane na całym świecie z wysokiej jakości i międzynarodowego środowiska studiów. Holenderskie instytuty edukacyjne osiągają dobre wyniki na arenie międzynarodowej, a na przykład NHL Stenden University of Applied Sciences jest wysoko ceniony za jakość swojej edukacji. Trzeci rok z rzędu zostaliśmy uznani za jedną z 3 najlepszych dużych uniwersytetów nauk stosowanych w Holandii według holenderskiego przewodnika po szkolnictwie wyższym 2021.

„Uwielbiam zasadę nauczania i sposób, w jaki podkreśla ona osobiste relacje. Skupiam się na coachingu i wspieraniu uczniów, a ponieważ nauczyciele o mnie dbają, mogę skupić się na nauce ”. - Kyra Bar mówi o koncepcji edukacyjnej NHL Stenden

Innowacyjny system edukacyjny

Holenderski system edukacyjny jest interaktywny i koncentruje się na pracy zespołowej, co oznacza, że pomaga studentom z zagranicy spotkać się ze sobą. Podczas studiów zdobywasz i rozwijasz umiejętności, takie jak analiza i rozwiązywanie problemów oraz kreatywne myślenie. Dowiesz się, jak kształtować własne zdanie, zachować otwarty umysł i zwiększyć swoją orientację międzynarodową. NHL Stenden jest jednym z 6 powodów, dla których studenci zagraniczni wybierają NHL Stenden . Nazywa się edukacją opartą na projektowaniu i oznacza, że uczniowie pracują nad zadaniami z prawdziwego świata i przekształcają swoje pomysły w praktyczne rozwiązania. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, co myślą nasi uczniowie o naszej koncepcji edukacji i dlaczego jest to powód do studiowania w NHL Stenden tutaj i jak to działa tutaj.

Najlepsze umiejętności językowe dla obcokrajowców

Holandia ma największą populację anglojęzyczną ze wszystkich krajów w kontynentalnej Europie. W rzeczywistości Holendrzy są najlepszymi osobami, dla których angielski nie jest językiem ojczystym! W dużych miastach cudzoziemcy mogą nawet znaleźć pracę bez konieczności znajomości języka niderlandzkiego, zwłaszcza jeśli jest to jedna z wielu dużych międzynarodowych korporacji. Nasz kraj jest również największym dostawcą programów nauczania języka angielskiego w Europie. NHL Stenden oferuje zarówno programy licencjackie, jak i magisterskie prowadzone w języku angielskim.

Otwarty, bezpieczny i gościnny

Jeśli zdecydujesz się studiować w Holandii, będziesz częścią międzynarodowej społeczności z ponad 200 narodowościami. Uważa się, że Holendrzy są otwarci i bezpośredni, co oznacza, że dość łatwo jest ich spotkać i wymienić się pomysłami. Holandia jest również jednym z najbezpieczniejszych krajów na świecie według indeksu Global Peace i znajduje się w pierwszej dziesiątce najszczęśliwszych krajów na świecie. Podsumowując, Holandia to po prostu świetne miejsce do studiowania.

Niedroga edukacja

Życie w Holandii nie jest drogie w porównaniu z krajami anglojęzycznymi. Holenderskie szkolnictwo wyższe jest dotowane przez rząd, co oznacza, że czesne jest stosunkowo niskie. Możesz również kwalifikować się do pożyczki na pokrycie czesnego lub stypendium od rządu holenderskiego. Niedroga edukacja jest właściwie jednym z # 6 powodów, dla których studenci przyjeżdżają na studia do NHL Stenden . Możesz dowiedzieć się więcej o tym, co myślą nasi uczniowie na ten temat tutaj.

Mały, ale tętniący życiem kraj

Holandia to mały, ale tętniący życiem kraj. Transport publiczny zabierze Cię prawie wszędzie, gdzie zechcesz, ale rower to najtańszy i najłatwiejszy sposób poruszania się - zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście. W Holandii jest wiele do zrobienia i wszystko to możliwe w ramach budżetu studenckiego. Wybierz się na jednodniową wycieczkę do Amsterdamu, wynajmij łódź w malowniczym mieście Giethoorn nad kanałem, wybierz się na jeden z wielkich festiwali lub wybierz się na rower i popływaj na jednej z Wysp Wattowych. Holandia ma tak wiele do zaoferowania.

Centralna lokalizacja na mapie

Holandia ma wiele do zaoferowania, ale możesz chcieć jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła i wybrać się na międzynarodowe wycieczki w weekendy lub święta. Wystarczy spojrzeć na mapę Europy, a zobaczysz, jak centralnie położona jest Holandia. To sprawia, że zwiedzanie takich krajów jak Niemcy, Belgia, Francja i Wielka Brytania jest naprawdę łatwe, a lot z Amsterdamu do Paryża, Berlina, Brukseli lub Londynu zajmuje tylko około 45 minut. Holandia ma również świetne połączenia kolejowe z praktycznie wszystkimi głównymi miastami europejskimi.

NHL Stenden ma siedzibę na północy Holandii, tak blisko Niemiec, jak i międzynarodowego lotniska w Amsterdamie, co sprawia, że wyjazd za granicę jest naprawdę łatwy. Jakkolwiek kuszące może to być, przebywanie bliżej kampusu też jest świetne. Miasta kampusu mogą być stosunkowo małe, ale jest wiele do zrobienia, jeśli chodzi o wspaniałe obiekty studenckie, kluby sportowe, zajęcia organizowane przez stowarzyszenia studenckie oraz jeziora, lasy i wyspy do zwiedzania. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się, dlaczego studenci uważają, że # powód 5 wspaniałe życie studenckie jest jednym z # 6 powodów, dla których warto studiować w NHL Stenden .

Rok orientacyjny

W ramach inicjatywy rządu holenderskiego mającej na celu przyciągnięcie międzynarodowych talentów absolwenci holenderskich uczelni spoza UE mogą po ukończeniu studiów ubiegać się o pozwolenie na „rok orientacyjny”. Zezwolenie to umożliwia absolwentom poszukiwanie pracy lub rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej przez okres jednego roku bez konieczności ubiegania się o zezwolenie na pracę. Wielu absolwentów zostaje jeszcze dłużej; ostatnie badania wykazały, że jedna czwarta wszystkich studentów zagranicznych po ukończeniu studiów pozostaje w Holandii do końca życia (Nuffic, 2016).

Mieszkaniowy

Poszukiwanie zakwaterowania w Holandii

Znalezienie mieszkania na północy Holandii, gdzie NHL Stenden , jest stosunkowo łatwe.

Po przyjęciu i zarejestrowaniu się na program studiów w NHL Stenden powinieneś zacząć szukać zakwaterowania. Zalecamy zacząć od znalezienia odpowiedniego zakwaterowania wcześnie. W ten sposób możesz mieć pewność, że podczas nauki znajdziesz odpowiednie miejsce do życia.

Rodzaje zakwaterowania

W Holandii studenci często wynajmują pokój we wspólnym domu lub mieszkaniu z innymi studentami. Istnieje również możliwość wynajęcia apartamentu jednopokojowego lub typu studio. Zakwaterowanie dla studentów jest zwykle zapewniane przez agentów nieruchomości lub prywatnych właścicieli, którzy ogłaszają swoje pokoje na różnych platformach.

Umowy i koszty najmu

W Holandii będziesz zazwyczaj proszony o podpisanie umowy najmu na co najmniej 12 miesięcy i wpłacenie co najmniej miesięcznego czynszu jako kaucji. Większość właścicieli oferuje nieumeblowane pokoje z kompletną kuchnią i łazienką, które dzielisz ze współlokatorami. StudentStay jest wyjątkiem; oferują w pełni umeblowane pokoje. Czynsz jest zwykle płacony miesięcznie.

Informacje ogólne

Rankingi

Doskonała edukacja

Szkolnictwo wyższe w Holandii jest znane na całym świecie z wysokiej jakości i międzynarodowego środowiska studiów. Holenderskie instytuty edukacyjne osiągają dobre wyniki na arenie międzynarodowej, a na przykład NHL Stenden University of Applied Sciences jest wysoko ceniony za jakość swojej edukacji. Trzeci rok z rzędu zostaliśmy wymienieni jako jeden z 3 najlepszych dużych uniwersytetów nauk stosowanych w Holandii według holenderskiego przewodnika o szkolnictwie wyższym 2021.

Referencje studentów

Lokalizacje

 • Leeuwarden

  NHL Stenden Leeuwarden Rengerslaan 8, 8917 DD, Leeuwarden

  • Groningen

   NHL Stenden Groningen (Dutch programs) Phebensstraat 1, 9711 BL, Groningen

   • Emmen

    NHL Stenden Emmen Van Schaikweg 94, 7811 KL , Emmen

    • Meppel

     NHL Stenden Meppel (PABO-course, in English) Van der Duyn van Maasdamstraat 1, 7942 AT , Meppel

     • Assen

      NHL Stenden Assen (Dutch programs) Zeemanstraat 1, 9406 BZ , Assen

      Chat with students

      pytania