Keystone logo
Sun Yat-Sen University

Sun Yat-Sen University

Sun Yat-Sen University

Wstęp

Sun Yat-sen University, Pierwotnie znany jako Guangdong University, Została założona w 1924 roku przez dr Sun Yat-sena (zwane również Sun Zhongshan), wielkiego przywódcy rewolucji demokratycznej w 20 wieku. Uniwersytet znajduje się w Prowincja Guangdong, Na obszarze sąsiadującym z Hongkongiem i Makao, która jest w czołówce reform i otwarcia Chin. Będąc jednym z wiodących uniwersytetów w Chińska Republika Ludowa, Sun Yat-sen University jest kompleksowe uczelni interdyscyplinarne, w tym nauk humanistycznych, nauk społecznych, nauk przyrodniczych, nauk technicznych, nauk medycznych, farmakologii i nauk o zarządzaniu.

Ma około 82.384 studentów studiujących na czterech uczelniach w i Zhuhai, Korzystających z jego lokalizacji w pobliżu Hong Kong i Makao i zaletą regionalna otwarcia i rozwoju gospodarczego, uniwersytet stał się ważną bazą dla talentów szkolenia na wysokim szczeblu, badań naukowych, świadczących usługi na rzecz społeczeństwa, dziedzicząc tradycje kulturowe.

Uniwersytet został zbudowany również z powodzeniem współpracy i wymiany międzynarodowej relacji z wielu najlepszych uniwersytetów na świecie. Według Światowej Times Higher Education University Ranking na lata 2010-2011, Sun Yat-sen University uplasował się w pierwszej 200 na świecie. Obecnie, Sun Yat-sen University obejmuje łącznej powierzchni 5.972 kilometrów kwadratowych i ma 4 kampusy: Guangzhou South Campus, Kanton Północna Campus, Guangzhou East CampusI Zhuhai Campus.

Lokalizacje

Lokalizacje
 • Guangzhou

  Guangzhou South Campus, No. 135, Xingang Xi Road, 510275, Guangzhou

  • Guangzhou

   Guangzhou North Campus, No. 74, Zhongshan Er Road, 510085, Guangzhou

   • Zhuhai

    Zhuhai Campus, Tang Jia Wan, 519082, Zhuhai

    • Guangzhou

     Guangzhou East Campus, Xiaoguwei Island, Panyu District, 510006, Guangzhou

     • facebook
     • instagram
     • twitter

    pytania