Keystone logo
Umm Al-Qura University

Umm Al-Qura University

Umm Al-Qura University

Wstęp

Królestwo Arabii Saudyjskiej znajduje się w czołówce krajów świata islamskiego ze względu na swój status religijny oraz znaczenie historyczne i cywilizacyjne. Obejmuje Qiblah (Ka'bah), z którym muzułmanie spotykają się podczas codziennych modlitw. Co więcej, serca milionów ludzi zwracają się do Mekki, pragnąc odprawić hadżdż i umra.

W ostatnich czasach królestwo stało się wzorem do naśladowania dla krajów islamskich, ponieważ wykorzystuje najnowsze osiągnięcia współczesnej cywilizacji, zachowując jednocześnie swoją oryginalność i szczególne cechy. Jest to dodatek do jego wyróżniającej się polityki wewnętrznej i zewnętrznej, która opiera się na islamskim szariacie.

W chwili obecnej królestwo dzięki mądrej polityce osiągnęło wielki status, który kwalifikuje je do pełnienia wpływowej roli w polityce i gospodarce międzynarodowej. Co więcej, pięcioletnie plany rozwoju przyjęte przez królestwo 30 lat temu doprowadziły do boomu i przyspieszyły tempo wzrostu w sposób, który rzadko występuje w większości krajów. Zgodnie ze zrównoważoną polityką królestwo przyjęło podejście do budowy i rozwoju, tworzenia obiektów i ważnych budynków wraz z przygotowaniem i kwalifikacją obywateli i nowych pokoleń.

Lokalizacje

Lokalizacje
  • Mecca

    طريق الأمير سلطان بن عبد العزيز, , Mecca

    pytania