Keystone logo
University of the West

University of the West

University of the West

Wstęp

Aby stworzyć uniwersytet w Quetzaltenango, którego celem było kształcenie studentów z filozofii opartej na wolności, mającej na celu budowanie wolnego, pokojowego społeczeństwa o wysokim poziomie akademickim, który byłby również skłonny do oferowania karier przygotowujących studentów. studentów, aby stawić czoła wyzwaniom przyszłości, rozbudowa Uniwersytetu Francisco Marroquín w mieście El Alto została założona w 1994 roku.

The University of the West byłby kontynuacją doktrynalnej orientacji rozszerzenia Uniwersytetu Francisco Marroquín, kiedy wycofał się z Quetzaltenango. Została założona przez grupę biznesmenów i profesjonalistów Quetzaltecan, którzy utworzyli radę powierniczą w celu jej utworzenia i wszczęli odpowiednie procedury dotyczące jej autoryzacji.

Niektórzy byli byłymi studentami i profesorami UFM oraz członkami Rady Najwyższej, która powiedziała, że uniwersytet został powołany do kierowania i administrowania z zachowaniem niezależności ekonomicznej. Zakup ziemi pod siedzibę Centralnej Kwatery Universidad de Occidente rozpoczyna się równolegle z tym, pracami i koordynacją, która pociąga za sobą otwarcie dwóch rozbudów w Gwatemali oraz na wydziałach Escuintla, Suchitepéquez, Retalhuleu, Huehuetenango i San Departament Pedro w San Marcos. Rozpoczęła swoją działalność jako taka w mieście Quetzaltenango w 2010 r., Kiedy Rada Wyższego Szkolnictwa Prywatnego zatwierdziła jego działalność i została opublikowana w Dzienniku Urzędowym 3 marca 2010 r.

Misją uniwersytetu jest nauczanie i upowszechnianie filozofii wolności z osobistą odpowiedzialnością we wszystkich dziedzinach życia ludzkiego, aby przyczyniać się do materialnego i duchowego postępu ludzkości.

Lokalizacje

  • Quetzaltenango

    Avenida Las Americas,9-84, , Quetzaltenango

    pytania