Keystone logo
Universidade do Oeste Paulista (UNOESTE)

Universidade do Oeste Paulista (UNOESTE)

Universidade do Oeste Paulista (UNOESTE)

Wstęp

Prudentina Stowarzyszenie Edukacji i Kultury (APEC), sponsor University of West Paulista (Unoeste), urodził się z marzeniami o Agripino nauczycieli Oliveira Lima Filho i Ana Cardoso Maia de Oliveira Lima, aby zaspokoić niedobór szkolnictwa wyższego w Presidente Prudente (SP ) i region. W maju 1972 roku, te nauczyciele przyszli do wniosku o pozwolenie na dopuszczenie do eksploatacji na Wydziale Sztuki, Nauk, listów oraz Presidente Prudente Edukacji (Faclepp) od National Board of Education.

To był upoważniony przez Radę w sierpniu tego roku, a 3 października 1972 roku prezydent Emilio Medici Garrastazu, podpisał dekret 71190, tworząc pierwsze kolegium APEC, na Faclepp. Został następnie przeprowadził pierwszą kość APEC, z 536 kandydatów na 350 miejsc konkurencyjnych oferowanych. 21 października 1972 roku, biskup diecezjalny Dom José Gonçalves da Costa wygłaszał wykład inauguracyjny z Faclepp tymczasowo w Chrystusie pomieszczeń Król College.

Ze względu na ideały Agripino i Ana Lima i wielkiego popytu na inne dziedziny wiedzy, w kolejnych latach urodzili kolegia Zdrowie: Pielęgniarstwo, farmacja, fizjoterapia, medycyna, stomatologia, klinicznych, o których mowa, i miejsca, jak laboratoria i siłowni Sport. Wtedy wydziały Inżynierii, Informatyki i wielu innych najlepszych kursów. Wysoka od Bongiovani Garden (obecnie Uniwersytet City) szybko pojawiły się kompleks budynków, który zawiera kampusu I do Unoeste.

Kierując jakości edukacji i życia, APEC wznosiła się. W 1987 roku urodził się w kampusie II, w km 572 autostrady Raposo Tavares w sąsiedztwie Presidente Prudente Limoeiro z kursów w dziedzinie nauk rolniczych, ludzkich i Stosowanej Społecznego. W tym samym roku, dekret ministerialny 83 / MEC rozpoznał Unoeste jako uczelni - ponieważ jest to jedyna prywatna uczelnia w zachodniej São Paulo z tego tytułu.

Uczelnia, jak również struktury materiałów, technologicznych i ludzkich, pomnożona zawsze wysokiej jakości. Wystające pawilony, kliniki, Veterinary Hospital, Experimental Farm, budynków laboratoryjnych, centra agronomii, zwierząt gospodarskich i inne dziedziny szkolnictwa wyższego, badań naukowych i stałą praktyką obywatelstwa. Innym istotne dane: kierunek APEC zawsze ma bardzo kompetentnych specjalistów, wiele z nich jest częścią nauczania / pracowników administracyjnych od początku do dnia dzisiejszego.

Lokalizacje

  • Presidente Prudente

    Rua José Bongiovani, 700 - Cidade Universitária, Presidente Prudente - SP, 19050-920, Brazil, , Presidente Prudente

    Programy

    pytania