Keystone logo
Universitas Gadjah Mada

Universitas Gadjah Mada

Universitas Gadjah Mada

Wstęp

Uważany za jeden z najstarszych uniwersytetów w Indonezji, Universitas Gadjah Mada służy jako filar przebudzenia edukacyjnego w Indonezji i rzekomo jest obrońcą i propagatorem Pancasili.

W Universitas Gadjah Mada studenci mają do dyspozycji szeroki wachlarz możliwości rozwijania kreatywności i innowacji w swoich dziedzinach dzięki wsparciu nowoczesnej infrastruktury i technologii informatycznych. Jako światowej klasy uczelnia badawcza, UGM przywiązuje dużą wagę do działalności badawczej, motywując pracowników naukowych i studentów do prowadzenia i publikowania swoich badań. Co więcej, wysiłek ten jest ożywiany poprzez utworzenie 25 ośrodków badawczych z różnych dziedzin naukowych. UGM jest wyposażony w czyste zasoby 3608 wykładowców i 4324 pracowników, którzy są mocno zaangażowani w uczynienie z UGM najlepszego uniwersytetu i istotnego odniesienia edukacyjnego w Indonezji.

Przedstawiamy UGM

Universitas Gadjah Mada jest indonezyjskim publicznym uniwersytetem badawczym ligi bluszczowej z siedzibą w Yogyakarcie w Indonezji, założonym 19 grudnia 1949 r. UGM jest najstarszą i największą instytucją szkolnictwa wyższego w Indonezji. Zlokalizowany w Yogyakarcie w Indonezji uniwersytet o powierzchni 360 akrów obejmuje 18 wydziałów, 68 programów studiów licencjackich, 23 programy studiów dyplomowych, 104 programy studiów magisterskich i specjalistycznych oraz 43 programy studiów doktoranckich.

Obecnie ma około 55 000 studentów, 1187 studentów zagranicznych i 2500 członków wydziału. Universitas Gadjah Mada został uznany za jeden z najbardziej prestiżowych uniwersytetów w Indonezji.

UGM wdraża obszar educopolis, krok podjęty przez uniwersytety w tworzeniu środowiska sprzyjającego ciągłości procesu uczenia się. Wysiłki te są realizowane w kontekście rozwijania współpracy multidyscyplinarnej i reagowania na kwestie ekologiczne w celu realizacji wizji uniwersytetu. Niektóre z kroków to zmniejszenie zanieczyszczeń i emisji spalin z pojazdów, rozwój ruchu pieszego, ograniczenie pojazdów wjeżdżających na teren kampusu, budowa nowych akademików na terenie kampusu, rozwój kieszeni parkingowych, sadzenie drzew na zielono i wiele innych.

Specjalny Region Yogyakarta, w którym znajduje się UGM, jest jedną z najmniejszych prowincji Indonezji i jest powszechnie znany jako centrum kultury jawajskiej, a także centrum nauki. Ma 3 400 000 mieszkańców, z których 511 000 mieszka w mieście Yogyakarta. Jego wyznaczenie jako centrum nauki charakteryzuje się istnieniem 120 państwowych i prywatnych instytucji szkolnictwa wyższego, z populacją studentów przekraczającą 300 000.

Wizja

Być doskonałym i innowacyjnym uniwersytetem światowej klasy, nasyconym wartościami kulturowymi narodu opartymi na Pancasila jako ideologii państwowej i oddanym interesom narodu i ludzkości.

Misja

Prowadzenie edukacji, badań i prac społecznych, a także zachowanie i rozwój wiedzy, która jest doskonała i użyteczna dla społeczeństwa.

Lokalizacje

  • Yogyakarta

    Bulaksumur, 55281, Yogyakarta

pytania