Keystone logo
© ©Syiah Kuala University
Universitas Syiah Kuala

Universitas Syiah Kuala

Universitas Syiah Kuala

Wstęp

Universitas Syiah Kuala lub w skrócie USK to uniwersytet publiczny, znajdujący się w Banda Aceh, stolicy prowincji Aceh. Prowincja jest znana jako Bumi Syariat Islam i znajduje się w najbardziej wysuniętym na zachód punkcie wyspy Sumatera z bogatymi źródłami naturalnymi, tradycjami, kulturami i językami. Uniwersytet znany jest również jako Heart of the Acehnese lub jantong Hatee Rakyat Aceh i jest najstarszym uniwersytetem w Acehu, oficjalnie założonym 2 września 1961 roku. Nazwa Universitas Syiah Universitas Syiah Kuala została zaczerpnięta od imienia Islamskiego Uczonego Aceh, Abdurrauf bin Ali Aljawi Assingkili, który jest dobrze znany jako Tengku Syiah Kuala. Założył szkołę islamską u ujścia rzeki i przekazał ją, a następnie stał się oficjalną instytucją szkolnictwa wyższego. W tym czasie wniósł wielki wkład w edukację i wartości islamskie w Acehu.

Oprócz głównego kampusu Universitas Syiah Kuala znajdującego się w Darussalam, w mieście Banda Aceh, uniwersytet rozwinął drugi kampus, który jest programem studiów poza głównym kampusem (PSDKU) zlokalizowanym w dzielnicy Gayo Lues. Została oficjalnie założona 2 września 2014 roku.

Universitas Syiah Kuala ma 12 wydziałów i szkołę podyplomową. Wydziały to Wydział Ekonomii i Biznesu, Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Wydział Prawa, Wydział Inżynierii, Wydział Rolniczy, Wydział Kształcenia Nauczycieli i Edukacji, Wydział Lekarski, Wydział Matematyczno-Przyrodniczy, Wydział Społeczno-Polityczny Nauka, Wydział Rybactwa i Nauk Morskich, Wydział Pielęgniarstwa i Wydział Stomatologii.

Obecnie Universitas Syiah Kuala oferuje 135 programów studiów, które obejmują program dyplomowy, program licencjacki, program zawodowy, program specjalistyczny, program magisterski i program doktorancki.

Dzięki różnym dostępnym udogodnieniom i programom Universitas Syiah Kuala ma ponad 32 000 studentów z różnych regionów Indonezji i innych krajów.

Universitas Syiah Kuala z powodzeniem osiągnął osiągnięcia na poziomie krajowym i międzynarodowym, jednym z nich jest Malem Diwa Electric Car, który startował w zawodach Shell Eco-Marathon Asia i z sukcesem został drugim najszybszym zespołem, który ukończył przegląd techniczny w klasie elektrycznej.

W obszarze badań uniwersytet cieszy się również dobrą reputacją na poziomie krajowym i międzynarodowym dzięki doskonałym badaniom i osiągnięciom, takim jak Centrum Badań nad Łagodzeniem Katastrof Tsunami i Centrum Badawcze Atsiri.

Universitas Syiah Kuala zarządzał czasopismami naukowymi. Niektóre z nich zostały uznane i akredytowane przez indonezyjski indeks cytowań (SINTA) jako czasopisma kwartylowe 1 i 2. Ponadto Scopus indeksuje jedno z czasopism uniwersyteckich, czasopismo Studies in English Language and Education (SiELE).

Universitas Syiah Kuala aktywnie uczestniczy w kilku programach współpracy z kilkoma krajami Azji i Europy, w tym Erasmus Mobility and Capacity Building Program, IMT-GT (Indonesia-Malaysia-Thailand Growth Triangle) University Network Program oraz Erasmus+.

Universitas Syiah Kuala prowadzi wiele krajowych i międzynarodowych współpracy z niektórymi uniwersytetami i firmami na całym świecie. Dzięki tej współpracy uczelnia z powodzeniem zorganizowała różne wydarzenia akademickie i nieakademickie, które podnoszą prestiż uczelni i budują jej potencjał w Indonezji i za granicą. Tylko kilka znanych programów to Wspólny Program Badań i Publikacji, Program Wymiany, Program Stażowy, Letni Obóz Katastrof i Kultury oraz Program Humanitarny, a także wiele innych.

Universitas Syiah Kuala nie może skupić się tylko na poprawie jakości swojej oferty edukacyjnej i z dumą oferuje społeczności dostęp do szkolnictwa wyższego. Sprawy te są wspierane przez trzy jednostki pracy Unsyiah, które łączą studentów lub absolwentów z uniwersytetem za pośrednictwem Biura Spraw Międzynarodowych, Centrum Rozwoju Kariery i Centrum Przedsiębiorczości. Jednostki te pomagają studentom, pracownikom i absolwentom poszerzyć swoje doświadczenia w środowisku akademickim, biznesowym i nie tylko.

Dlatego Universitas Syiah Kuala oddaje hołd wszystkim, którzy pracują razem, aby uczynić uniwersytet takim, jakim jest dzisiaj, sercem Acehnese. Uczelnia nieustannie dąży do doskonalenia swojej działalności akademickiej, rozwoju badań, projektów humanitarnych oraz jakości i ilości publikacji naukowych, aby realizować swoją misję stania się wiodącym uniwersytetem w Azji i Europie, osiągając poziom World Class University.

Misje Uniwersytetu Syiah Kuala

  1. Wdrożenie "Tri Dharma - trzy denotacje" instytucji szkolnictwa wyższego, które wspierają rozwój lokalny, krajowy i międzynarodowy, wykorzystując dostępne zasoby lokalne, krajowe i międzynarodowe.
  2. Aby podnieść jakość akademicką, aby stworzyć wysoce konkurencyjnych absolwentów.
  3. Stosowanie zintegrowanego zarządzania jakością w dziedzinie edukacji poprzez stosowanie przejrzystych, partycypacyjnych, efektywnych i produktywnych zasad.
  4. Ciągłe wzmacnianie i poszerzanie sieci współpracy instytucjonalnej w celu rozwijania i ochrony wyników nauki, technologii, nauk humanistycznych, sportu i sztuki.

Lokalizacje

  • Banda Aceh

    Banda Aceh, Indonezja

pytania