BA w aplikacjach internetowych
Warsaw, Polska
CZAS TRWANIA
4 Years
JĘZYKI
Język angielski, Polski
TEMPO
Pełny etat
TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW
Termin składania wniosków
NAJWCZEŚNIEJSZA DATA ROZPOCZĘCIA
Mar 2024
CZESNE
EUR 2600 / per year *
FORMACIE STUDIÓW
Nauka na odległość, W kampusie
* UE: 2600 euro rocznie | inne kraje: 3600 euro rocznie
Wstęp
Aplikacje internetowe są dziś jednym z dominujących obszarów w branży IT. Szybki rozwój technologii chmury sprawia, że coraz więcej aplikacji wcześniej instalowanych na komputerach jest teraz dostępnych z poziomu przeglądarki internetowej. Specjalizacja ma na celu przedstawienie metod tworzenia nowoczesnych aplikacji internetowych, zarówno z warstwy klienta (frontend), jak i warstwy serwerowej oraz logiki biznesowej (backend).
Duży nacisk kładzie się na wykorzystanie rozwiązań powszechnie stosowanych w firmach IT, takich jak architektura REST, nowoczesne frameworki JavaScript, czy prezentacja możliwości technologii chmurowych. Dzięki temu po ukończeniu specjalizacji z łatwością odnajdziesz się w nowoczesnych zespołach programistycznych.
Galeria
Idealni studenci
Ten program jest dla Ciebie, jeśli:
- Masz analityczny umysł i lubisz rozwiązywać problemy;
- Myślisz logicznie i jesteś osobą zorganizowaną;
- Lubisz ambitne zadania i zrozumienie nowych technologii.
Rekrutacja
Stypendia i Finansowanie
Studiując na UEHS możesz skorzystać z szerokiego wsparcia finansowego z budżetu państwa i funduszy europejskich, a także skorzystać ze specjalnych zniżek w ramach programu rabatowego UEHS.
Stypendium
Stypendium może otrzymać student, który w danym roku akademickim uzyskał średnią ocen nie niższą niż 4,5.
W roku akademickim 2020/2021 Uniwersytet Ekonomiczno-Humanistyczny w Warszawie przyznał 292 stypendia Rektora w wysokości od 450 zł/miesiąc do 650 zł/miesiąc, w zależności od średniej lub osiągnięć. Za wybitne osiągnięcia sportowe, artystyczne lub naukowe Komisja Stypendialna przyznała stypendia w wysokości 450 zł/miesiąc.
Stypendia sportowe
Stypendium sportowe może być przyznane uczniowi, który wyróżnia się osiągnięciami sportowymi na poziomie co najmniej ogólnopolskim. Ponadto zachęcamy także naszych studentów do wzięcia udziału w dodatkowych programach wsparcia – np. Krajowej Reprezentacji Akademickiej.
Młodzi sportowcy mogą liczyć na wsparcie finansowe w wysokości 450 zł/miesiąc.
Specjalne stypendia dla osób niepełnosprawnych
Stypendium dla osób niepełnosprawnych może otrzymać student posiadający orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, orzeczenie lekarza orzecznika ZUS, orzeczenie o grupie inwalidztwa lub orzeczenie o trwałej lub długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym.
W roku akademickim 2020/2021 w zależności od stopnia niepełnosprawności przyznano 79 stypendiów dla osób niepełnosprawnych w wysokości od 800 zł/miesiąc do 1000 zł/miesiąc.
Dodatki
Zasiłek jest formą doraźnej pomocy finansowej. O stypendium może ubiegać się każdy student, który chwilowo znajdzie się w trudnej sytuacji życiowej, wynikającej ze zdarzeń losowych od niego niezależnych.
Zasiłek może być przyznany dwukrotnie w ciągu jednego roku akademickiego, przy czym zasiłek nie jest przyznawany dwukrotnie na to samo zdarzenie losowe. Wyjątek stanowią trudne sytuacje życiowe spowodowane pandemią Covid-19.
W 2020 roku przyznaliśmy 64 uprawnienia na łączną kwotę 113 200,50 zł. Zasiłki, w zależności od sytuacji studenta, wypłacane były jednorazowo w wysokości od 1000 do 2500 zł.
Program
Program nauczania obejmuje najważniejsze kluczowe obszary informatyki oraz szeroki wybór ścieżek specjalizacyjnych. Cechą szczególną programu w UEHS jest to, że każdy student ma możliwość wyboru co najmniej 2 specjalności, które chciałby ukończyć.
Pierwszy rok studiów
Na pierwszym roku studiów dominują przedmioty, które niezależnie od wybranego kierunku studiów dają szerokie horyzonty myślenia oraz rozumienie pojęć i podstawowych zagadnień z zakresu danej dziedziny nauki. Dzięki temu zdobędziesz wiedzę i umiejętności, które w przyszłości ułatwią Ci odnalezienie się w wielu różnych obszarach zawodowych oraz przygotują Cię do podejmowania interdyscyplinarnych projektów, które w dzisiejszych czasach są szczególnie ważne i cenione na rynku pracy. Od drugiego semestru zajęcia wprowadzają w coraz większym stopniu treści specyficzne dla kierunku Informatyka.
Pierwszy semestr
| Drugi semestr
|
Drugi rok studiów
Na drugim roku do programu wprowadzane są przedmioty związane z wybranym kierunkiem studiów. Umożliwiają studentom pogłębianie wiedzy i nabywanie kompetencji niezbędnych do rozumienia i praktycznego wykorzystania wiedzy informatycznej w różnych sferach aktywności zawodowej. Od semestru 4 wprowadzane są również przedmioty specjalistyczne z projektowania aplikacji internetowych.
Trzeci semestr
| Semestr czwarty
|
Trzeci rok studiów
Na trzecim roku studiów, w semestrze 5, ukończysz studia na kierunku projektowanie aplikacji internetowych, co w praktyce pozwoli Ci już podjąć pracę w tym obszarze. W 6 semestrze możesz wybrać drugą specjalizację, która ukształtuje Twój profil zawodowy.
Sztuczna inteligencja i nauka o danych
Przetwarzanie danych już dawno wykroczyło daleko poza proste arkusze Excela, a nawet tradycyjne systemy bazodanowe. Chcesz dowiedzieć się, jak nauczyć komputer odróżniać teriera od buldoga, lub napisać program, który poleci film do obejrzenia wieczorem? A może interesuje Cię przewidywanie przyszłości? Te i wiele innych przykładów praktycznych zastosowań sztucznej inteligencji w życiu codziennym znajdziesz w tej specjalizacji!
Projektowanie aplikacji mobilnych
Urządzenia mobilne są obecnie integralną częścią życia wielu ludzi i trudno sobie wyobrazić urządzenia bez aplikacji napisanych dla nich. Na tej specjalności nauczysz się tworzyć aplikacje na różne platformy i różne technologie. Możesz w praktyczny sposób rozwijać wiedzę zdobytą podczas specjalizacji UX i PM lub poszerzyć swoje portfolio technologiczne zdobyte podczas specjalizacji Web Applications. Bądź mobilny dzięki tej specjalności!
Piąty semestr
| szósty semestr Do wyboru jedna z dwóch ścieżek specjalizacyjnych.
|
Czwarty rok studiów
Na czwartym roku studiów ukończysz naukę przedmiotów specjalistycznych. Odbędziesz również staż zawodowy i będziesz pracować nad własnym projektem informatycznym, który ułatwi Ci znalezienie przyszłej pracy.
Semestr siódmy Kontynuacja wybranej ścieżki specjalizacyjnej.
| ósmy semestr
|
Program studiów obejmuje również naukę języków obcych oraz (dla studentów studiów stacjonarnych) zajęcia sportowo-rekreacyjne.
Rankingi
Uczelnia w rankingach
University of Economics and Human Sciences w Warszawie od początku swego istnienia z dużą starannością dobiera kadrę pedagogiczną i profesorską do współpracy, stawiając na najwybitniejszych wykładowców i naukowców z Polski i zagranicy.
Dzięki temu nasza Uczelnia może stale podnosić swoją pozycję na tle innych uczelni. Jesteśmy również bardzo chwaleni przez naszych studentów i kandydatów, których przyciąga do Uczelni możliwość studiowania pod okiem znakomitej kadry dydaktycznej.
Oto niektóre z naszych osiągnięć:
- I miejsce – Najlepiej Wykształcona Kadra Akademicka w Polsce
W Rankingu Perspektywy 2018 - 1. Miejsce w Polsce Według Kryteriów Internacjonalizacji
W Rankingu Perspektywy 2022 - II miejsce - Kierunek studiów: Finanse i Rachunkowość
W Rankingu Uczelni Niepublicznych - Trzecie miejsce wśród uczelni niepublicznych
W Międzynarodowym Rankingu Webometrics - IV miejsce - Kierunek studiów: Prawo
W Rankingu Uczelni Niepublicznych - 6. miejsce wśród uczelni niepublicznych
W Rankingu Perspektywy 2022
Wynik programu
Zawód ten znajduje się na liście 15 najbardziej poszukiwanych na rynku według najnowszych danych LinkedIn. Perspektywy kariery po ukończeniu studiów na tej specjalności są zatem bardzo szerokie. Od pracy jako programista, projektant, koder czy tester w zespołach programistycznych firm IT po samodzielną pracę jako freelancer. Ponadto staniesz przed drzwiami do działów IT, które obecnie istnieją praktycznie w każdej firmie, biznesie i organizacji na całym świecie.
Opłata za program
Możliwości związane z karierą
Zawód ten znajduje się na liście 15 najbardziej poszukiwanych na rynku według najnowszych danych LinkedIn. Perspektywy kariery po ukończeniu tej specjalizacji są zatem bardzo szerokie, od pracy jako programista, projektant, koder czy tester w zespołach programistycznych firm IT po samodzielną pracę jako freelancer. Ponadto staniesz przed drzwiami do działów IT, które obecnie istnieją praktycznie w każdej firmie, przedsiębiorstwie i organizacji na całym świecie.