Keystone logo
© Domus Academy
University of Milan - Department of Social and Political Sciences

University of Milan - Department of Social and Political Sciences

University of Milan - Department of Social and Political Sciences

Wstęp

Uniwersytet w Mediolanie jest publiczną uczelnią naukowo-badawczą, która - z 8 wydziałami i 2 szkołami oraz kadrą pedagogiczną ponad 2000 profesorów - wyróżnia się szeroką gamą dyscyplin.

Wiodący instytut we Włoszech i Europie w zakresie wydajności naukowej, Uniwersytet w Mediolanie jest największą uczelnią w regionie, z około 64 000 studentami; jest także ważnym źródłem informacji na temat kontekstu społeczno-gospodarczego, którego jest częścią.

Mediolan jest stolicą Lombardii, jednego z najbardziej dynamicznych i międzynarodowych regionów w Unii Europejskiej, lidera gospodarki narodowej, który stoi na czele włoskich inwestycji w badania i rozwój oraz zaangażowania w innowacje technologiczne.

Uniwersytet w Mediolanie posiada również niezwykłe dziedzictwo artystyczne i kulturowe, które obejmuje ważne historyczne budynki, odziedziczone i nabyte kolekcje, archiwa, ogrody botaniczne i stare obserwatorium Brera na zlecenie Marii Teresy z Austrii.

Wydziały Uniwersytetu mieszczą się w ważnych historycznych budynkach w centrum Mediolanu oraz w nowoczesnych budynkach w okolicy Città Studi (Miasto Studiów).

Wśród palazzów, w których mieszczą się obiekty uniwersyteckie, znajduje się stara Ca 'Granda - monumentalny kompleks z XV wieku w sercu historycznego centrum miasta - XVIII-wieczny Palazzo Greppi zaprojektowany przez Giuseppe Piermarini - który zbudował teatr Scala w Mediolanie - oraz XVII-wieczna uczelnia Sant'Alessandro na zlecenie rodziny Arcimboldi.

Kolekcja książek, która jest jedną z najbogatszych w regionie, zachowała się w 47 bibliotekach, a Centrum APICE gromadzi rzadkie i wartościowe księgarnie i archiwa.

Uniwersytet ma również Chór i własną Orkiestrę, która aktywnie przyczynia się do życia kulturalnego miasta i coraz częściej otrzymuje międzynarodowe uznanie.

Najważniejsze fakty dotyczące Uniwersytetu i Wydziału SPES

Uniwersytet w Mediolanie jest jedynym włoskim uniwersytetem wśród 21 członków LERU (Liga Europejskich Uniwersytetów Badawczych)

Regularnie zajmuje najwyższe pozycje wśród włoskich uniwersytetów w międzynarodowych rankingach

Oferuje ponad 130 programów studiów licencjackich i magisterskich, łącznie z 33 programami doktoranckimi i kilkoma kursami ukierunkowanymi zawodowo, z łączną liczbą ponad 60 000 studentów.

IPLE Program licencjacki jest prowadzony wspólnie przez trzy wydziały Wydziału Nauk Politycznych, Ekonomicznych i Społecznych: DILHPS (Wydział Studiów Międzynarodowych, Prawnych, Historycznych i Politycznych), SPS (Wydział Nauk Społecznych i Politycznych) oraz DEMM (Departament Ekonomia, zarządzanie i metody ilościowe).

Wydział jest dogodnie zlokalizowany w zabytkowym budynku w centrum Mediolanu, w pobliżu katedry (mediolańskiej katedry), uczelni muzycznej "Conservatorio" i mediolańskiego okręgu mody

Zalety nauki w Mediolanie

Studiuj w jednym z najbardziej prestiżowych i dynamicznych uniwersytetów włoskich.

Ucz się angielskiego w tętniącej życiem, kosmopolitycznej atmosferze w mieście, w którym mieści się osiem uniwersytetów.

Mieszkaj w nowoczesnym i tętniącym życiem mieście, stolicy mody i ulubionym miejscu podróży młodzieży, w kraju słynącym z dziedzictwa kulturowego, atrakcji historycznych i jakości życia.

Wybierz, aby być wśród pierwszych studentów studiów licencjackich, aby ustanowić mosty między kulturami, krajami i systemami edukacyjnymi

Lokalizacje

  • Milan

    Via Festa del Perdono, 7, 20122, Milan

pytania