Keystone logo
University of Miskolc

University of Miskolc

University of Miskolc

Wstęp

Kampus Tradycji, Wiedzy i Ducha Społeczności

Położony w swobodnej atmosferze?

Unikalny kampus w pięknym naturalnym środowisku, nowoczesne laboratoria, sale wykładowe, warsztaty, akademiki, obiekty sportowe, kulturalne i rozrywkowe – to University of Miskolc .

Założony w 1735 r. jako instytut kształcący specjalistów dla górnictwa i hutnictwa, będący wzorem dla wielu instytutów politechnicznych na świecie, University of Miskolc zawsze zajmował znaczącą pozycję w kultywowaniu nauk, w kształceniu zawodowym i szkoleniach. W ciągu ostatnich kilku dekad XX wieku instytucja rozwinęła się w pełnoprawny, kolorowy uniwersytet z tradycyjnymi trzema wydziałami technicznymi (nauki o ziemi, materiałoznawstwo, inżynieria mechaniczna i informatyka) oraz nowymi wydziałami: ekonomii, prawa, sztuki i Humanistyki, Opieki Zdrowotnej i Muzyki, a także kursów dokształcających lub szkolenia zawodowego na wyższym poziomie. Uczelnia liczy około 10.000 studentów i blisko 600 pracowników akademickich wspomaganych przez mniej więcej równą liczbę pracowników technicznych i administracyjnych.

Większość budynków Uniwersytetu można znaleźć w Egyetemváros („Miasto Uniwersyteckie”), wyjątkowym i przestronnym kampusie, który został zbudowany na wzór amerykańskiego kampusu i jest otoczony dużym parkiem. Miasteczko Uniwersyteckie – o powierzchni 850 000 metrów kwadratowych – jest częścią miasta Miszkolc. Instytut Muzyczny im. Bartóka Béli, który został włączony do uniwersytetu w 1997 roku, znajduje się w śródmieściu Pałacu Muzyki.

Uczelnia posiada umowy o współpracy z ponad 150 uczelniami zagranicznymi, a także 160 umów bilateralnych w ramach programu mobilności ERASMUS. University of Miskolc jest pierwszą węgierską instytucją, która w 2008 roku zdobyła nagrodę „Higher Education Quality Award”.

Długie tradycje historyczne łączą się z nowatorskimi kierunkami badań i edukacji. O wysokiej jakości kształcenia na University of Miskolc świadczy nie tylko liczba otrzymanych nagród zawodowych, ale także rosnące zainteresowanie studentów zagranicznych i węgierskich wyborem University of Miskolc na studia na najwyższym poziomie akademickim. Nasi absolwenci są poszukiwani przez szeroką gamę potencjalnych pracodawców.

Miszkolc to miasto położone w północno-wschodnich Węgrzech i znane jest głównie z przemysłu. Jest także siedzibą powiatu Borsod-Abaúj-Zemplén oraz naukowym i kulturalnym centrum regionu Północnych Węgier.

Z Miszkolca można łatwo dotrzeć do słynnego regionu winiarskiego Tokaj, a przyjemne wycieczki można wybrać do pobliskich gór i jezior lub do historycznych miast, takich jak Eger, Sárospatak i piękny Szilvásvárad.

University of Miskolc wita celowych i zmotywowanych studentów, którzy dążą do zdobycia kwalifikacji w tradycyjnym, ale nowoczesnym i świeżym środowisku akademickim.

Rekrutacja

Funkcje kampusu

 • Wielkość kampusu:

  30

 • Wyróżnij się architekturą:

  4

 • Liczba budynków:

  13

 • Zakwaterowanie:

  7 dormitories

Lokalizacje

 • Miskolc

  H-3515 Miskolc-Egyetemváros, , Miskolc

pytania