Keystone logo
University of Nottingham Ningbo China

University of Nottingham Ningbo China

University of Nottingham Ningbo China

Wstęp

University of Nottingham Ningbo China (UNNC) był pierwszym chińsko-zagranicznym uniwersytetem, który otworzył swoje podwoje w Chinach. Założona w 2004 roku, przy pełnej aprobacie chińskiego Ministerstwa Edukacji, jesteśmy prowadzeni przez Uniwersytet w Nottingham we współpracy z Zhejiang Wanli Education Group, kluczowym graczem w sektorze edukacji w Chinach.

138966_1.jpeg

Szybkie fakty

University of Nottingham znajduje się na liście 100 najlepszych uniwersytetów na świecie według rankingu QS World University Ranking 2020

Mamy 20 organizacji studenckich zorientowanych na usługi i ponad 70 stowarzyszeń

Programy wymiany i nauki za granicą z ponad 100 partnerami w około 40 krajach i regionach

Około 51% naszych prac naukowych zostało opublikowanych w 10% najlepszych czasopismach na świecie

 • University of Nottingham Ningbo China (UNNC) był pierwszym chińsko-zagranicznym uniwersytetem, który otworzył swoje podwoje w Chinach w 2004 roku.
 • W UNNC mamy około 8 000 studentów, z których około 10% pochodzi z Hongkongu, Makao, Tajwanu i innych krajów.
 • Mamy około 880 pracowników podzielonych na usługi akademickie i profesjonalne.
 • Nasi pracownicy i studenci pochodzą z ponad 70 krajów i regionów na całym świecie.
 • Uniwersytet znajduje się na kampusie o powierzchni 144 akrów (584,666m²) w Ningbo w prowincji Zhejiang.
 • Mamy trzy wydziały: biznes, nauki i inżynierii, nauki humanistyczne i społeczne.
 • Oferujemy 29 kursów licencjackich i 16 kursów podyplomowych.
 • Uczelnia posiada 15 ośrodków badawczych i instytutów.
 • Otrzymaliśmy licencję na nadawanie doktoratów w grudniu 2008 roku i mamy ponad 500 doktorantów.
 • Mamy pierwszy w Chinach budynek neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla, w którym znajduje się nasze Centrum Technologii Zrównoważonej Energii (CSET).

Dane dokładne dla 2019-20 roku akademickiego.

138967_2.jpg

Absolwenci na żądanie

Mamy ponad 8 000 studentów i każdego roku około 1500 absolwentów z doskonałymi kwalifikacjami akademickimi, uniwersalnymi umiejętnościami, kreatywnym spojrzeniem i świeżym spojrzeniem. Są poszukiwane przez pracodawców na całym świecie, którzy dostrzegają korzyści płynące z zatrudniania talentów z perspektywy międzynarodowej.

Nasza polityka umiędzynarodowienia oznacza, że nasi studenci mogą studiować na Uniwersytecie w Nottingham w Wielkiej Brytanii lub wyjeżdżać na wymianę lub studiować za granicą na inne uniwersytety na całym świecie.

Studenci zagraniczni pochodzą z ponad 75 krajów na całym świecie, a chińscy studenci studiów licencjackich są wybierani z większości prowincji na podstawie egzaminów wstępnych na studia.

Konkurencja o przyjęcie jest zacięta, a studenci muszą mieć minimalny poziom języka angielskiego, aby zostać przyjętym na nasze programy studiów. Znamy szereg zagranicznych świadectw ukończenia szkoły. Aby uzyskać więcej informacji na temat kwalifikacji potrzebnych do studiowania tutaj, napisz do naszego zespołu rekrutacyjnego.

138965_4.jpg

Badania o dużym wpływie

UNNC to szybko rozwijające się centrum doskonałości w zakresie badań, innowacji i wymiany wiedzy. Kierując się naszą współpracą z rządem Ningbo i partnerami branżowymi, zapewniamy rozwiązania lokalnych wyzwań poprzez światowej klasy badania i innowacje.

Nasze badania obejmują wszystkie wydziały i dyscypliny, a także kilka ośrodków i instytutów, które są zaangażowane w dostarczanie wiodących na świecie badań odpowiadających interesom i potrzebom Chin.

Chętnie wspieramy przyszłe talenty badawcze. Finansujemy i wspieramy ponad 500 studentów studiów podyplomowych, którzy odgrywają ważną rolę w naszej społeczności naukowej.

Personel na najwyższym poziomie

W UNNC mamy około 880 pracowników dydaktycznych, badawczych i profesjonalnych, rekrutowanych z najlepszych uniwersytetów, instytutów badawczych i firm z co najmniej 40 krajów na całym świecie.

Całe nauczanie na kampusie jest prowadzone w języku angielskim przez personel oddelegowany z Nottingham lub wyznaczony na standardy Uniwersytetu w Nottingham.

Mamy 25 światowej klasy profesorów mianowanych w ramach programu profesorskiego katedry Li Dak Sum. Ich kluczowe obszary badawcze obejmują ekonomię morską, nowe materiały, innowacje biznesowe i nie tylko.

138968_3.jpg

Roczny raport

Strategia UNNC 2020 wyraża nasze zaangażowanie w ulepszanie doświadczeń edukacyjnych uczniów. Nauczanie i uczenie się nadal stanowią podstawę rozwoju UNNC.

Jako uniwersytet międzynarodowy, UNNC promuje internacjonalizację poprzez zorientowane globalnie programy akademickie i możliwości wymiany zagranicznej wspierane przez światowe instytucje partnerskie. Według rankingów szanghajskich 2019 umiędzynarodowienie uczelni zajmuje siódme miejsce w kraju i pierwsze w prowincji Zhejiang.

W zakresie badań naukowych UNNC dzięki swoim unikalnym zaletom integruje wysokiej jakości zasoby naukowo-badawcze w kraju i za granicą, aktywnie prowadzi transgraniczną interdyscyplinarną współpracę naukowo-badawczą i wymianę akademicką w świetle lokalnych potrzeb rozwojowych oraz stara się promować transfer osiągnięć naukowych i technologicznych. W styczniu 2019 roku firma Shanghai Ranking Consultancy opublikowała „Ranking najlepszych chińskich uniwersytetów 2019”, a UNNC zajęło najwyższe miejsce w głównym wskaźniku „Jakość badań naukowych”.

Rankingi

 • University of Nottingham jest uznawany za 100 najlepszych uniwersytetów na świecie według QS World University Ranking 2020
 • Według rankingu szanghajskiego 2019 umiędzynarodowienie uczelni zajmuje siódme miejsce w kraju i pierwsze w prowincji Zhejiang.
 • W styczniu 2019 r. Shanghai Ranking Consultancy opublikował „2019 Best Chinese Universities Rankings”, a UNNC zajęła najwyższe miejsce w podstawowym wskaźniku „Jakość badań naukowych”.

Lokalizacje

 • Ningbo

  199 Taikang East Road Ningbo, , Ningbo

pytania