Keystone logo
University of Pitesti

University of Pitesti

University of Pitesti

Wstęp

Historia

Pierwsza szkoła wyższa w Piteszti została założona w 1962 roku i nosiła nazwę „3-letni Instytut Pedagogiczny” ze specjalnościami pedagogicznymi z matematyki, fizyki, biologii, chemii, filologii i wychowania fizycznego oraz sportu. Nastąpiło otwarcie specjalności technicznych, które doprowadziło do powołania Instytutu Podinżynierów (1969), zjednoczonego w 1974 roku pod nazwą Instytut Szkolnictwa Wyższego. Później istniały różne inne formy organizacyjne, w okresie podległym Politechnice Bukareszteńskiej, sięgającym 1991 roku, kiedy to po trzech dekadach akumulacji w tym intelektualnym segmencie uzyskał autonomię i otrzymał nazwę „ University of Pitesti ”.

University of Pitesti od początku spolaryzował zainteresowanie wielu młodych ludzi w kraju oferowanymi przez siebie programami studiów, jakością kształcenia zapewnianą przez wyjątkową kadrę akademicką, ale także studentami z całego kraju. świat, ponieważ Pitesti słynie z największego Centrum Szkolenia Języka Rumuńskiego dla Studentów Zagranicznych.

Amigos em campus universitário

Misja

University of Pitesti przyjmuje misję edukacji i badań, realizując następujące trinom współczesnego uniwersytetu: edukacja - badania - usługi społeczne:

  • Rozwój zawodowy na poziomie uniwersyteckim i podyplomowym oraz w koncepcji uczenia się przez całe życie w celu rozwoju osobistego, wejścia absolwentów na rynek pracy, satysfakcji z kompetencji otoczenia społeczno-gospodarczego oraz zdolności adaptacji do trwałych zmian.
  • Generowanie i transfer wiedzy poprzez podstawowe i stosowane badania naukowe, rozwój, innowacje i transfer technologii, twórczość indywidualną i zbiorową, stosowną i znaczącą na poziomie regionalnym, krajowym i międzynarodowym.
  • Promowanie i rozwijanie partnerstw na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym w celu zaangażowania Uniwersytetu w rozwiązywanie problemów społecznych oraz zwiększanie widoczności i prestiżu.

W ciągu ponad 50 lat istnienia w rumuńskiej przestrzeni uniwersyteckiej, University of Pitesti był i jest uznawany za źródło zasobów ludzkich, przygotowywane w formule doskonałości dla lokalnego, krajowego i międzynarodowego rynku pracy. University of Pitesti zapewnia bezpłatny i skoordynowany dostęp do nowoczesnej edukacji, dostosowanej do potrzeb i realiów europejskiego środowiska społeczno-gospodarczego.

Przez te wszystkie lata istniała duża troska o rozwój oświaty w powiecie Arges, w wyniku czego oferta edukacyjna stała się bardzo hojna, otwierając oddziały w interesujących go obszarach.

Lokalizacje

  • Pitești

    Str. Targu din Vale nr. 1, 110040, Pitești

pytania