Keystone logo
University of Sussex School of Mathematical and Physical Sciences

University of Sussex School of Mathematical and Physical Sciences

University of Sussex School of Mathematical and Physical Sciences

Wstęp

Jesteśmy szkołą intensywnie badawczą, która jednocześnie zapewnia naszym uczniom znakomite nauczanie. W związku z tym pragniemy być konsekwentnie uznawani za prawdziwie światowych liderów w kluczowych obszarach naszej nauki, poprzez poszerzanie międzynarodowej doskonałości, wpływu i widoczności naszych badań. Naszym celem jest znalezienie się w gronie 10–15 najlepszych brytyjskich uniwersytetów w naszych obszarach dyscyplin, przyciągając wysokiej jakości studentów zarówno na poziomie licencjackim, jak i podyplomowym. Zyskamy reputację podmiotu posiadającego szczególnie otwarte, stymulujące, oparte na współpracy i wspierające środowisko pracy zarówno dla pracowników, jak i studentów, umożliwiające osiągnięcie najlepszych możliwych wyników w zakresie badań, nauczania i uczenia się. Będziemy w dalszym ciągu wzmacniać nasze powiązania z podmiotami pozaakademickimi w skali lokalnej, krajowej i międzynarodowej oraz maksymalizować wpływ naszej pracy.

Wspieramy krytyczne myślenie

Jesteśmy tutaj, aby tworzyć i wymieniać wiedzę, która zmienia świat, w którym żyjemy. Zachęcamy i wspieramy wszystkich w kształtowaniu własnej nauki i uczestniczeniu w niej. Nasze nauczanie charakteryzuje się elastyczną pedagogiką, interdyscyplinarnością i współpracą.

Angażujemy się z szacunkiem

Z radością przyjmujemy i celebrujemy różne opinie. Kiedy angażujemy się w intelektualny dialog w klasie lub poza nią, robimy to z wzajemnym szacunkiem. Współpracujemy ze sobą w sposób włączający, zarówno w klasie, jak i poza nią. Przeciwstawiamy się wszelkim formom dyskryminacji ze względu na płeć, wiek, pochodzenie etniczne, klasę, seksualność, stan cywilny lub związek partnerski, zmianę płci, ciążę lub rodzicielstwo, religię lub przekonania, niepełnosprawność lub jakiekolwiek inne różnice.

Cenimy uczestnictwo i odpowiedzialność

Bierzemy udział w podejmowaniu decyzji, angażujemy się w identyfikowanie problemów, dyskusję, wybór i wdrażanie rozwiązań. Oczekujemy, że decyzje, które nas dotyczą, będą podejmowane w sposób przejrzysty, a decydenci będą odpowiadać przed nami jako częścią społeczności.

Przyczyniamy się do tworzenia środowiska bezpiecznego dla wszystkich

Aktywnie pracujemy nad tym, aby kampus był miejscem bezpiecznym dla wszystkich, w którym każdy ma prawo do wolności od wszelkich form przemocy i gróźb. Wyrażamy nasze zaangażowanie w interakcje poza kampusem, w Brighton and Hove i gdzie indziej.

Statystyka

Fakty i Liczby

University of Sussex jest wiodącą instytucją szkolnictwa wyższego i instytucją badawczą w pobliżu Brighton na południu Anglii. Sussex był pierwszym z nowej fali brytyjskich uniwersytetów założonych w latach 60. XX wieku, otrzymując Royal Charter w 1961 roku.

Innowacyjne badania i stypendium

Sussex jest wiodącym uniwersytetem badawczym, co znalazło odzwierciedlenie w programie Research Excellence Framework (REF) z 2014 r.

Ponad 75% działalności badawczej w Sussex jest klasyfikowane jako wiodące na świecie (4*) lub doskonałe na arenie międzynarodowej (3*) pod względem oryginalności, znaczenia i dyscypliny.

Poszczególne najważniejsze wyniki REF 2014 obejmują:

 • Sussex History był najwyżej ocenianym materiałem historycznym w Wielkiej Brytanii pod względem jakości wyników badań
 • Zgłoszenie Sussex English wzrosło z 31. na 9. miejsce w całej Wielkiej Brytanii od czasu ostatniej oceny badań w 2008 r.
 • 84% wpływu badań Uniwersytetu na psychologię oceniono jako najwyższą możliwą ocenę, 4*
 • Sussex Geography uzyskało najwyższą ocenę 4* pod względem wpływu badawczego ze wszystkich zgłoszeń dotyczących geografii w Wielkiej Brytanii.

Ogólnie rzecz biorąc, Uniwersytet zajął 36. miejsce (wśród instytucji multidyscyplinarnych) pod względem średniej ocen (GPA).

Nauczać i uczyć

Na University of Sussex studiuje 18 510 studentów (w przeliczeniu na pełne etaty w latach 2019-20), z czego około jedna piąta to absolwenci studiów podyplomowych. 65% naszej populacji studentów to studenci z Wielkiej Brytanii, a 35% z zagranicy.

Kreatywne myślenie, różnorodność w naszym nauczaniu, wyzwania intelektualne i interdyscyplinarność zawsze były podstawą edukacji w Sussex.

Naszym celem jest dostarczanie programów nauczania i uczenia się opartych na aktualnych badaniach, atrakcyjnych dla uczniów ze wszystkich środowisk społeczno-ekonomicznych i kulturowych, które dostarczają umiejętności na całe życie.

Nasz personel

Sussex zyskało reputację dzięki innowacjom i inspiracji oraz przyciąga czołowych myślicieli i badaczy.

W roku akademickim 2019/20 Uczelnia zatrudniała 3395 pracowników, co odpowiada 2615 pracownikom etatowym. Obejmowało to 1610 pracowników na stanowiskach dydaktycznych lub dydaktycznych i badawczych (co odpowiada 1070 pracownikom pełnoetatowym). Pozostali pracownicy byli zatrudnieni na stanowiskach związanych wyłącznie z badaniami lub usługami profesjonalnymi (HESA 2019/20).

Mamy trzech laureatów Nagrody Nobla, 12 stypendystów Akademii Brytyjskiej i zdobywcę prestiżowej nagrody Crafoorda wśród naszych pracowników.

Międzynarodowy Sussex

Od samego początku Sussex miał międzynarodową perspektywę na swoją działalność akademicką i swoje perspektywy.

Do naszego kampusu przyciągamy pracowników i studentów z ponad 100 krajów, a prawie jedna trzecia pracowników pochodzi spoza Wielkiej Brytanii.

Nasze badania dotyczą głównych problemów świata w wiodących obszarach wiedzy, takich jak zmiany klimatu i badania nad rozwojem.

Mamy rozległe powiązania z instytucjami na całym świecie.

  Funkcje kampusu

  Sussex ma jedną z najpiękniejszych lokalizacji kampusów w Wielkiej Brytanii.

  Położony w toczącym się parku na obrzeżach Brighton, kampus łączy wielokrotnie nagradzaną architekturę z zielonymi otwartymi przestrzeniami.

  Kampus otoczony jest Parkiem Narodowym South Downs, ale tylko kilka minut od tętniącego życiem miasta Brighton & Hove.

  Zaprojektowane przez Sir Basila Spence'a budynki, które tworzą serce kampusu, otrzymały status zabytkowego budynku w 1993 roku. Falmer House jest jednym z dwóch budynków edukacyjnych w Wielkiej Brytanii, które znalazły się na liście klasy I w uznaniu jego wyjątkowego zainteresowania.

  Przestrzeń do nauki

  • Biblioteka

  Sklepy, kawiarnie i bary

  Posiadamy szereg sklepów i punktów sprzedaży detalicznej na terenie kampusu, a także:

  • Kawiarnie, restauracje
  • Bary prowadzone przez Samorząd Studentów.
  • Jedzenie Spółdzielni
   • Piekarnia sklepowa, sklepy poza licencją, kioski, artykuły gospodarstwa domowego i artykuły higieny osobistej, bilety autobusowe, kserokopie, opłacanie rachunków i zwrot gotówki.
  • Rynek
   • Różne stoiska sprzedające książki, ubrania, świeże owoce i warzywa, jedzenie uliczne, wypieki, rośliny, plakaty i dzieła sztuki.
  • Poczta
   • Usługi obejmują opłatę pocztową, przesyłkę typu drop and go, licencje, podatek od pojazdów, ubezpieczenie podróżne, bilety National Express, walutę obcą (tylko w euro i dolarach amerykańskich – dostępna stawka studencka).
  • Sklep Unii
   • Oferty posiłków i mrożonki, artykuły pozalicencyjne, artykuły papiernicze, karty, odzież i nie tylko.

  Sport

  • Sussexsport

  Zdrowie

  • Ośrodek zdrowia
  • Dentysta
  • Apteka
   • Recepty, leki, kosmetyki i przybory toaletowe.

  Usługi i wsparcie

  • Bankomaty
  • Dom York
  • Duszpasterstwo i Dom Spotkań
  • Opieka nad dzieckiem
   • Placówki opieki nad dziećmi Uniwersytetu są dostępne dla pracowników i studentów dla dzieci w wieku od czterech miesięcy do pięciu lat.
  • Pralnia samoobsługowa

  Konferencje i wydarzenia

  • Centrum konferencyjne
   • W naszym nowoczesnym Centrum Konferencyjnym możesz zarezerwować szereg wydarzeń dla 10 do 250 osób.
  • Centrum Sztuk Kreatywnych w Attenborough

   Rekrutacja

   Jak ubiegać się o studia magisterskie

   Poszukujemy ambitnych, entuzjastycznych i zmotywowanych studentów. Będziesz miał pasję do odniesienia sukcesu, niezależność w podejmowaniu własnych projektów i zdolność do przekraczania granic.

   Złóż podanie do Sussex

   W przypadku większości naszych kursów magisterskich aplikujesz za pomocą naszego systemu aplikacji podyplomowych. Sprawdź, które kursy mają różne ścieżki aplikacji.

   Wybierz swój kurs

   Wybieraj spośród ponad 200 stopni magisterskich, dyplomów studiów podyplomowych i kursów PGCE (Postgraduate Certificate in Education).

   Oferujemy kursy w pełnym i niepełnym wymiarze godzin, a niektóre kursy obejmują zintegrowany rok stażu.

   Jeśli jesteś studentem zagranicznym z wizą studencką (studenci spoza Wielkiej Brytanii), możesz studiować tylko na studiach magisterskich w pełnym wymiarze godzin.

   Jak aplikować

   Większość aplikacji na studia magisterskie składa się bezpośrednio do Sussex za pośrednictwem systemu aplikacji podyplomowych.

   Medycyna i zdrowie

   Jeśli ubiegasz się o studia medyczne, musisz złożyć podanie do Brighton and Sussex Medical School za pośrednictwem University of Brighton.

   Kursy PGCE

   W przypadku kursów podyplomowych dla szkół podstawowych, średnich i School Direct należy aplikować za pośrednictwem UCAS Teacher Training (UTT).

   W niepełnym wymiarze godzin Master of Business Administration (MBA)

   Jeśli ubiegasz się o studia MBA w niepełnym wymiarze godzin, które rozpoczynają się w innych terminach niż we wrześniu, musisz skorzystać z naszego formularza zgłoszeniowego do szkoły biznesu.

   Jeśli ubiegasz się o studia MBA w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin, które rozpoczynają się we wrześniu, musisz skorzystać z naszego systemu aplikacji na studia podyplomowe.

   Praca socjalna MA/PGDip

   Jeśli ubiegasz się o tytuł magistra pracy socjalnej lub PGDip, musisz złożyć wniosek za pośrednictwem UCAS.

   Kursy online

   W przypadku naszych kursów online należy skorzystać z łącza aplikacyjnego w odpowiednim wpisie dotyczącym kursu.

   Wymagania wstępne

   Aby znaleźć szczegółowe wymagania wstępne na Twój kurs, zobacz nasze kursy magisterskie.

   Musisz również spełnić nasze ogólne wymagania wstępne: co najmniej wyższy stopień licencjata drugiej klasy (2: 1) lub niższej drugiej klasy (2: 2) (lub równoważny) w zależności od kursu, o który się ubiegasz.

   Jeśli jesteś studentem zagranicznym, musisz spełnić nasze wymagania dotyczące języka angielskiego lub pomyślnie ukończyć nasz przedsesyjny kurs języka angielskiego.

   Jeśli potrzebujesz wizy, aby studiować w Wielkiej Brytanii, dostarczymy Ci potwierdzenie przyjęcia na studia (CAS). Możesz przeglądać i pobierać swoje oświadczenie CAS za pośrednictwem systemu aplikacji podyplomowych.

   Programy przedmagisterskie

   Programy Pre-Masters mają na celu poprawę poziomu języka angielskiego, umiejętności uczenia się i wiedzy akademickiej przed studiami podyplomowymi. Dowiedz się więcej.

   Kiedy złożyć wniosek

   Musisz złożyć wniosek przez:

   • Kandydaci z Wielkiej Brytanii: Miesiąc przed datą rozpoczęcia kursu
   • Kandydaci międzynarodowi: Dwa miesiące przed datą rozpoczęcia kursu.

   Są to ostatnie daty, w których gwarantujemy rozpatrzenie wniosków i należy złożyć wniosek wcześniej, ponieważ niektóre kursy cieszą się dużym zainteresowaniem i mogą zostać zamknięte przed powyższymi terminami.

   Są też kursy z wcześniejszymi terminami. Sprawdź nasze kursy magisterskie pod kątem konkretnych terminów.

   Musisz również złożyć wniosek wcześniej, jeśli aplikujesz:

   • Bez formalnych kwalifikacji akademickich
   • Z uprawnieniami zawodowymi
   • Na podstawie odpowiednich doświadczeń.

   Terminy mają na celu zapewnienie wystarczającej ilości czasu od otrzymania oferty na terminowe przybycie na wprowadzenie i rozpoczęcie nauczania.

   Wcześniejszy termin składania wniosków dla studentów zagranicznych ma zapewnić dodatkowy czas na ukończenie procesu ubiegania się o wizę i, jeśli jest to wymagane dla kursu, na uzyskanie zezwolenia przez program zatwierdzania technologii akademickich rządu Wielkiej Brytanii (ATAS).

   Wymagania wizowe

   Przegląd

   Możesz ubiegać się o wizę studencką na studia w Wielkiej Brytanii, jeśli masz ukończone 16 lat i:

   • Zaproponowano miejsce na kursie od licencjonowanego sponsora studenta;
   • Mieć wystarczająco dużo pieniędzy, aby się utrzymać i opłacić kurs - kwota będzie się różnić w zależności od okoliczności;
   • Potrafi mówić, czytać, pisać i rozumieć język angielski;
   • Miej zgodę rodziców, jeśli masz 16 lub 17 lat – będziesz potrzebować dowodu na to przy składaniu wniosku.

   Jeśli masz 16 lub 17 lat i chcesz uczyć się w niezależnej szkole w Wielkiej Brytanii, zamiast tego możesz kwalifikować się do otrzymania wizy dla dzieci.

   Ta wiza zastąpiła wizę studencką poziomu 4 (ogólną).

   Jeśli Ty lub Twoja rodzina pochodzicie z UE, Szwajcarii, Norwegii, Islandii lub Liechtensteinu

   Jeśli Ty lub członek Twojej rodziny zamieszkacie w Wielkiej Brytanii przed 31 grudnia 2020 r., możesz ubiegać się o bezpłatny program osiedleńczy UE.

   Termin składania wniosków upłynął 30 czerwca 2021 r. dla większości osób. Nadal możesz złożyć wniosek, jeśli:

   • Masz późniejszy termin — na przykład dołączasz do członka rodziny w Wielkiej Brytanii;
   • Masz „uzasadnione powody”, aby nie móc złożyć wniosku do 30 czerwca 2021 r. – na przykład chorowałeś lub byłeś ofiarą przemocy domowej.

   Kiedy złożyć wniosek

   Kiedy możesz złożyć wniosek, zależy od tego, czy składasz wniosek z Wielkiej Brytanii, czy spoza niej.

   Składanie wniosków spoza Wielkiej Brytanii

   Najwcześniej możesz ubiegać się o wizę 6 miesięcy przed rozpoczęciem kursu.

   Zazwyczaj decyzję w sprawie wizy otrzymasz w ciągu 3 tygodni.

   Składanie wniosków z Wielkiej Brytanii

   Najwcześniej możesz złożyć wniosek na 3 miesiące przed rozpoczęciem kursu.

   Musisz złożyć wniosek przed wygaśnięciem aktualnej wizy. Twój nowy kurs musi rozpocząć się w ciągu 28 dni od wygaśnięcia Twojej obecnej wizy.

   Zwykle otrzymasz decyzję w ciągu 8 tygodni.

   Jak długo możesz zostać

   To, jak długo możesz zostać, zależy od długości Twojego kursu i studiów, które już ukończyłeś w Wielkiej Brytanii.

   Jeśli masz ukończone 18 lat i Twój kurs jest na poziomie dyplomowym, zazwyczaj możesz pozostać w Wielkiej Brytanii do 5 lat. Jeśli jest poniżej poziomu dyplomu, zazwyczaj możesz pozostać w Wielkiej Brytanii do 2 lat.

   Dłuższy pobyt w Wielkiej Brytanii

   Możesz być w stanie:

   • Przedłuż swoją wizę, jeśli kwalifikujesz się na przykład do kontynuowania studiów w Wielkiej Brytanii;
   • Przejdź na wizę studencką z innej wizy, jeśli jesteś już w Wielkiej Brytanii;
   • Przejdź na wizę dla absolwentów, aby pozostać w Wielkiej Brytanii przez co najmniej 2 lata po pomyślnym ukończeniu kursu.

   Kiedy możesz podróżować do Wielkiej Brytanii

   Możesz przyjechać przed rozpoczęciem kursu. Może to być:

   • Do 1 tygodnia wcześniej, jeśli Twój kurs trwa 6 miesięcy lub krócej;
   • Do 1 miesiąca wcześniej, jeśli kurs trwa dłużej niż 6 miesięcy.

   Nie możesz podróżować do Wielkiej Brytanii przed datą rozpoczęcia podaną na wizie, bez względu na to, kiedy rozpocznie się kurs.

   Opłaty

   To kosztuje:

   • 348 funtów za ubieganie się o wizę studencką spoza Wielkiej Brytanii;
   • 475 funtów za przedłużenie lub przejście na wizę studencką z Wielkiej Brytanii.

   Musisz uiścić opłatę wizową za każdą osobę, która do ciebie dołączy.

   Dopłata do opieki zdrowotnej

   W ramach wniosku będziesz również musiał uiścić dopłatę zdrowotną.

   To, ile zapłacisz, zależy od tego, jak długo ważna jest Twoja wiza.

   Twój partner i dzieci

   Możesz być w stanie przyprowadzić swojego partnera i dzieci („osoby pozostające na utrzymaniu”).

   Co możesz, a czego nie możesz zrobić

   Możesz:

   • Nauka
   • Pracuj jako oficer urlopowy związku studenckiego

   Możesz być w stanie pracować - ile zależy od tego, co studiujesz i czy pracujesz w czasie semestru, czy poza nim.

   Nie możesz:

   • Ubiegać się o środki publiczne (zasiłki) i emerytury;
   • Pracować na określonych stanowiskach, na przykład jako zawodowy sportowiec lub trener sportowy;
   • Być samozatrudnionym;
   • Ucz się w akademii lub szkole finansowanej przez władze lokalne (znanej również jako szkoła utrzymywana).

   Jeśli Twoja aplikacja zostanie rozpatrzona pomyślnie, zostaniesz poinformowany, co możesz, a czego nie możesz robić na wizie studenckiej.

   Referencje studentów

   Lokalizacje

   • Falmer

    Sussex House, BN1 9RH, Falmer

    Programy

     pytania