Keystone logo
© Eva Dang
University of York

University of York

University of York

Wstęp

O uniwersytecie

University of York założony w oparciu o zasady doskonałości, równości i szans dla wszystkich, otworzył w 1963 roku z zaledwie 230 studentami. Od tego czasu staliśmy się jednym z wiodących uniwersytetów na świecie, ciesząc się reputacją potęgi akademickiej, w której wyraźny nacisk na doskonałość zapewnił uznanie na szczeblu krajowym i międzynarodowym wraz z instytucjami o ugruntowanej pozycji.

Doskonałość akademicka

Jako członek elitarnej grupy uniwersytetów Russell, jesteśmy dynamicznym uniwersytetem intensywnie prowadzącym badania, zaangażowanym w rozwój odkryć ratujących życie i nowych technologii w celu sprostania najbardziej palącym wyzwaniom globalnym.

Obecnie istnieje ponad 30 wydziałów akademickich i ośrodków badawczych, a liczba studentów wzrosła do ponad 18 000.

Strategia uniwersytecka

W 2014 r. W porozumieniu ze wszystkimi pracownikami i studentami wicekanclerz Koen Lamberts kierował opracowaniem nowej strategii uniwersyteckiej. Ta strategia będzie kierować naszymi działaniami i informować o nich do 2020 r.

Kluczowe cele

  1. Być światowym liderem w badaniach
  2. Aby zaoferować wyjątkowe nauczanie i uczenie się
  3. Aby zaoferować wszystkim naszym studentom wyjątkowe i cenne doświadczenie

Wspieranie celów

  1. Być wystarczająco duży, aby być doskonałym, odpornym i zrównoważonym finansowo
  2. Być zorganizowanym w najbardziej wydajny i efektywny sposób
  3. Aby efektywnie współpracować z innymi organizacjami i interesariuszami

Nagrody i osiągniecia

University of York to jedna z historii sukcesu szkolnictwa wyższego w Wielkiej Brytanii. Od momentu założenia w 1963 r. Osiągnęliśmy stałą pozycję w Wielkiej Brytanii i jesteśmy jednym z zaledwie sześciu powojennych uniwersytetów, które pojawiły się w światowej czołowej setce.

119039_photo-1460518451285-97b6aa326961.jpg

Kampus i miasto

Położony w odległości krótkiego spaceru od centrum Yorku, nasz bezpieczny i atrakcyjny kampus Heslington jest domem dla naszych dziewięciu szkół wyższych i większości naszych wydziałów. Posiadamy również kilka wydziałów zlokalizowanych w centrum miasta przy zabytkowym dworze króla.

W ostatnich latach, w ramach naszej rozbudowy kampusu o wartości 500 milionów funtów, otwarto siedem nowych budynków, zwiększając naszą liczbę studentów i zapewniając więcej światowej klasy obiektów w XXI wieku. Zrównoważony rozwój odgrywa kluczową rolę w tym ambitnym rozwoju.

Jak działa uniwersytet

Opisując sposób prowadzenia uniwersytetu, ważne jest, aby zrozumieć, że istnieje różnica między tym, jak jest zarządzany, a tym, jak nim zarządza.

Zarządzanie

Wszystkie uniwersytety mają organ zarządzający, który jest odpowiedzialny za nadzorowanie ich działalności, określanie ich przyszłego kierunku i monitorowanie postępów w stosunku do strategicznych ambicji. Organem zarządzającym Uniwersytetu jest Rada.

Rada jest również odpowiedzialna za zapewnienie naszej stabilności finansowej i wywiązanie się z naszych zobowiązań prawnych. Podejmuje ostateczną decyzję w sprawach, które mają znaczący wpływ na uniwersytet

Zarządzanie

Podczas gdy Rada pełni rolę nadzorczą i nadzorczą jako organ zarządzający, deleguje działalność operacyjną Uniwersytetu na zastępcę kanclerza i przewodniczącego.

Pełniący obowiązki wicekanclerza i prezydent podejmują się odpowiedzialności przy wsparciu starszych współpracowników, którzy spotykają się dwa razy w miesiącu jako zarząd uniwersytetu.

English Language Requirements

Potwierdź swoją znajomość języka angielskiego testem języka angielskiego Duolingo! DET to wygodny, szybki i niedrogi test online z języka angielskiego akceptowany przez ponad 4000 uniwersytetów (takich jak ten) na całym świecie.

Lokalizacje

  • York

    University of York York YO10 5DD, , York

pytania