Keystone logo
VIAMODA

VIAMODA

VIAMODA

Wstęp

Uniwersytet VIAMODA w Warszawie to:

 • nowoczesna szkoła projektowania i zarządzania w międzynarodowym klimacie
 • unikalny projekt w Europie Środkowej, który łączy: design, technologię i zarządzanie
 • oferta edukacyjna powiązana z biznesem na ścieżkę kariery w branży mody

Innowacyjny program edukacyjny zapewnia studentom pełną wiedzę na temat procesu projektowania, synergiczne umiejętności technologiczne i głębokie doświadczenie w komunikacji. Zajęcia i trening praktyczny prowadzone są w autentycznym otoczeniu doskonale wyposażonych studiów i warsztatów. Nasze inteligentne podejście do biznesu umożliwia twórcze zrozumienie mody. VIAMODA to jedyna uczelnia w Polsce, która zapewnia studentom możliwość tworzenia kolekcji oryginalnych projektów gotowych do produkcji. VIAMODA to idealne miejsce do rozwijania marzeń i wdrażania metod oryginalnych i skutecznych działań, do uzyskania edukacji opartej na standardach europejskich, w tym umiejętności językowych niezbędnych do międzynarodowej współpracy. Koncepcja programów VIAMODA i interakcji ze specjalistami z branży modowej pozwala absolwentom podejmować wyzwania zawodowe, które dają satysfakcję i zapewniają sukces.

VIAMODA oferuje kompleksowe podejście do projektowania mody:

 • możliwość pracy z kreatywną kadrą profesjonalistów - ekspertami i praktykami z Polski oraz europejskimi gośćmi
 • aktualne doświadczenia w branży mody, czerpiące inspiracje z wzornictwa i współpracy z prestiżowymi europejskimi i światowymi domami mody
 • wsparcie kreatywności poprzez staże i szkolenia w firmach wysoko cenionych w przemyśle, programach wymiany studentów i współpracy międzynarodowej
 • innowacyjna i kompleksowa edukacja oparta na europejskich standardach niezbędnych do działania w domenie modowej, tworzenia własnego biznesu, rozpoczynania i zarządzania własną marką odzieżową.

VIAMODA ABSOLWENTA

VIAMODA kształci interdyscyplinarnych profesjonalistów, którzy znajdują swoje miejsce w każdym sektorze szeroko rozumianej branży modowej, specjalistów, którzy potrafią łączyć wiedzę o nowych technologiach, projektując kunszt i wiedzę w zakresie zasad dominujących w branży. Studenci nabywają kwalifikacje pozwalające zachować konkurencyjność na rynku pracy. Są w stanie znaleźć zatrudnienie w firmach odzieżowych i tekstylnych, w firmach handlu detalicznego modą, w profesjonalnych mediach, agencjach marketingowych i konsultingowych oraz instytucjach związanych z branżą modową. Nasi absolwenci posiadają podstawowe kompetencje niezbędne do rozpoczynania własnych projektów i rozwijania własnych pomysłów biznesowych.

CAMPUS I UDOGODNIENIA

VIAMODA znajduje się w Warszawie, we własnym budynku z klimatem VIAMODA w każdej klasie, szwalni, warsztatach rysunkowych i malarskich, wyrafinowanych obiektach szkolnych. Bliskość studiów projektowych, galerii sztuki, modnych restauracji i sal wystawowych polskiego kapitału pozwala uczniom VIAMODA doświadczyć atmosfery, która towarzyszy procesowi projektowania, biznesu i mediów.

Lokalizacje

 • Warsaw

  Warsaw, Polska

  pytania