Keystone logo
Warsaw Film School

Warsaw Film School

Warsaw Film School

Wstęp

Warsaw Film School – 18 lat w filmie i innowacjach

WarsawFS102

Warsaw Film School została założona w 2004 roku przez polskiego reżysera, producenta i scenarzystę Macieja Ślesickiego oraz jednego z najpopularniejszych w kraju aktorów, Bogusława Lindę - głównego bohatera ostatniego filmu Andrzeja Wajdy „Powidok”.

Akademia jest wyjątkową instytucją filmową, jedną z trzech w kraju, która przyznała dyplomy licencjackie i jedyną szkołą artystyczną pod patronatem Ministerstwa Kultury, która ma licencjackie studia międzynarodowe w języku angielskim.

Warsaw Film School siedzibą w stolicy znajduje się w centrum centrum edukacji filmowej, do którego należy także liceum profilowane, szkoła średnia, szkoła zawodowa, kino artystyczne Kino Elektronik oraz firma produkcyjna.

Wykładowcy Warsaw Film School tacy jak pomocnik Krzysztof Zanussi i nominowany do Oscara Bartosz Konopka, należą do najbardziej uznanych polskich i międzynarodowych twórców filmowych, specjalistów w dziedzinie filmu i nowych mediów. W 2010 r. Warsaw Film School przeniosła się do zupełnie nowego kampusu o powierzchni 2600 mkw., Oferującego miejsce na sesje zdjęciowe i filmowe, ciemne pokoje, zaplecze postprodukcyjne oraz wysokiej klasy studio dźwiękowe.

Nasza absolwentka Dorota Kobiela była nominowana do Oscara 2018 za "Kochający Vincent". Była to druga nominacja do Oscara, z której nasi absolwenci mogą być dumni. Pierwszy z nich został wręczony w 2015 roku Tomaszowi Śliwińskiemu za dokumentalny krótki temat "Nasza klątwa".

Warsaw Film School znajduje się w sercu Polski, kraju, który produkuje około 60 filmów fabularnych rocznie i jest zaangażowany w od 20 do 30 międzynarodowych projektów koprodukcyjnych rocznie. Opieramy się na dynamicznie rozwijającym się rynku audiowizualnym, z silną tradycją filmową i szczerym przywiązaniem do filmu jako sposobu wyrażania osobistego i politycznego.

Warsaw Film School organizuje szereg wydarzeń edukacyjnych, artystycznych i zawodowych, w tym Script Fiesta - jedyny w pełni otwarty festiwal w Europie poświęcony sztuce pisania na ekran. Każdego roku setki profesjonalistów gromadzą się na tydzień kursów mistrzowskich, warsztatów, sesji pitchingowych i wydarzeń towarzyskich. Lista gości specjalnych obejmuje Joe Eszterhasa, Pilara Alessandrę, Lindę Aronson, Jane Campion oraz laureatkę Sundance 2016 z Izraela - Elite Zexer.

Lokalizacje

  • Warsaw

    Warsaw Film School 7 gen. Zajączka st., 01-518, Warsaw

    pytania