Keystone logo

The University College of Enterprise and Administration

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji działa na podstawie zezwolenia Ministra Edukacji Narodowej oraz ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym z dnia 27 lipca 2005 r. (Dz. U. Nr 164, poz. 1365 z późn. zm.) i przepisów wykonawczych wydanych na jej podstawie, a także na podstawie Statutu. Nadzór nad Uczelnią sprawuje Założyciel oraz minister właściwy do spraw szkolnictwa wyższego, na podstawie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym.

Misją Kolegium Uniwersyteckiego jest uczenie studentów kreatywności, rozwijanie ich kariery i pomaganie im w znalezieniu swojego miejsca w globalizującym się świecie. WSPA rozwija międzynarodowe i międzykulturowe kompetencje studentów poprzez tworzenie międzynarodowego środowiska na Uczelni oraz poprzez międzynarodową mobilność studentów i wykładowców. WSPA ściśle współpracuje z wieloma europejskimi i pozaeuropejskimi uniwersytetami i szkołami wyższymi, stowarzyszeniami, firmami i instytucjami rynku pracy.

WSPA ma doświadczenie w projektach finansowanych z funduszy strukturalnych UE i programów uczenia się przez całe życie - Erasmus, Leonardo da Vinci, Grundtvig, Wizyta Studyjna i FSS. Od 2007 roku WSPA zdobyła dwadzieścia grantów wspieranych przez fundusze strukturalne UE w wysokości prawie 8 milionów euro, 200 000 euro z Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego, LLP-Erasmus i Erasmus + w wysokości 1 miliona euro. WSPA otrzymała nagrodę Uczelni Liderów oraz tytuł Lidera Mobilności w projektach finansowanych z Funduszy Norweskich. WSPA zdobyła pierwsze miejsce w kategorii Największe szkolenie dla pracowników w ramach funduszy norweskich EOG w Polsce.

Kształcenie praktyczne jest silnym priorytetem WSPA (staże, praktyki, partnerzy biznesowi i administracja publiczna oraz praktycy jako członkowie wydziału). Metody nauczania obejmują naukę w małych grupach, samouczki, podejście praktyczne, projekty indywidualne i grupowe oraz projekty społeczne. WSPA oferuje szeroką gamę możliwości dla studentów: międzynarodową mobilność krótko- i długoterminową, Biuro Karier, staże, projekty pracy i staże u lokalnych i regionalnych partnerów biznesowych, samorząd studencki, odbywające się dwa razy w roku targi pracy i inkubatory przedsiębiorczości dla studentów. Uczelnia utrzymuje również bliskie relacje z lokalną i regionalną społecznością biznesową.

Lublin to stolica województwa lubelskiego, położonego w południowo-wschodniej Polsce i zajmującego powierzchnię 25 121 km2 (prawie 10% powierzchni Polski). Położenie geograficzne na wschodniej granicy Unii Europejskiej sprawia, że jest to ważny ośrodek współpracy Europy Wschodniej i Zachodniej.

Lublin to największe i najszybciej rozwijające się miasto po prawej stronie Wisły, o powierzchni 147,5 km2 i liczące około 360 000 mieszkańców. Miasto pełni rolę centrum administracyjnego, edukacyjnego i kulturalnego województwa. Bogata historia oraz położenie w tyglu wielokulturowym określają jego cechy charakterystyczne i niepowtarzalne walory. Znalazły one szczególnie dobre odzwierciedlenie w architekturze, topografii oraz rozwoju społeczno-kulturalnym miasta.

Wszystkie te cechy składają się na wyjątkową lokalną różnorodność Lublina i czynią go wyjątkowo atrakcyjnym nie tylko dla studentów i turystów, ale także dla filmowców, dla których z pewnością będzie to bogate źródło inspiracji.

Accommodation

Najpopularniejszą opcją jest dzielenie pokoju z innymi studentami lub studentami – wtedy cena wynajmu jest najniższa. Pokoje jednoosobowe dostępne są zarówno w akademikach, jak i w prywatnych mieszkaniach, trzeba jednak liczyć się z wyższą ceną.

Często przy wynajmie pokoju/mieszkania płaci się kaucję z góry – zazwyczaj jest to kwota jedno- lub dwumiesięcznego czynszu, a na koniec, jeśli nie dojdzie do żadnych uszkodzeń, kaucja wraca na konto bankowe. Jeżeli wymagana jest kaucja, należy ją wpłacić w celu potwierdzenia rezerwacji i zatrzymania wybranego pokoju/mieszkania.

    Po przyjeździe do Polski, a przed uzyskaniem statusu studenta, osoba ubiegająca się o podjęcie studiów w WSPA ma obowiązek dostarczyć osobiście, listem poleconym lub przesyłką kurierską komplet następujących dokumentów:

    • Formularz wniosku Formularz wniosku BA_BSc lub Formularz wniosku MA
    • Oryginał lub poświadczona kopia świadectwa ukończenia szkoły średniej, z tłumaczeniem przysięgłym na język polski lub angielski. Twoje dokumenty edukacyjne powinny posiadać apostille potwierdzające ich autentyczność
    • Świadectwo nostryfikacyjne – dokument ten jest wymagany w przypadku, gdy świadectwo ukończenia szkoły średniej zostało wydane w kraju, z którym Polska nie posiada dwustronnej umowy o wzajemnym uznawaniu dokumentów o wykształceniu oraz gdy kraj ma podpisaną taką umowę z Polską, ale dokument ten nie jest objęte nim; lub zaświadczenie o równoważności zagranicznej dyplomacji szkoły średniej z polską maturą należy złożyć w przypadku, gdy zagraniczny dokument został wydany w państwie, z którym Polska podpisała umowę o wzajemnym uznawaniu dokumentów edukacyjnych
    • Międzynarodowy certyfikat znajomości języka angielskiego (np. IELTS lub TOEFL). Wymóg nie dotyczy kandydatów, dla których język angielski jest językiem ojczystym lub był językiem wykładowym w szkole średniej
    • Zaświadczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do podjęcia studiów (zarówno w zakresie wybranego programu, jak i trybu studiów) – można je uzyskać po przyjeździe do Polski. Jest ona bezpłatna wraz z dokumentem, z którego otrzymasz
    • Dwa zdjęcia w formacie 35x45mm
    • Zespół rekrutacyjny dostarczył podpisaną umowę zapisu i inne dokumenty.

    Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia magisterskie składają także oryginał lub uwierzytelnioną kopię dyplomu ukończenia studiów licencjackich oraz transkrypt ocen z tłumaczeniem przysięgłym na język polski lub angielski.

    Ponadto, po pomyślnym przejściu procesu, wnioskodawca musi przedstawić:

    • Polisę Ubezpieczenia na wypadek choroby lub nieszczęśliwych wypadków (może to być ta sama, z której korzystałeś w procesie wizowym) na cały okres studiów w Polsce lub Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego lub podpisaną umowę ubezpieczenia z NFZ
    • Paszport (strona z danymi osobowymi) oraz polska wiza lub karta pobytu czasowego lub inny dokument uprawniający do pobytu w Polsce.

    Dates and Deadlines

    Zgodnie z kalendarzem akademickim studenci przyjmowani są do The University College of Enterprise and Administration na początku semestrów zimowego i letniego, przy czym zgłoszenia przyjmowane są regularnie przez cały rok. Semestry rozpoczynają się w lutym i październiku. Zachęcamy do składania wniosków o przyjęcie na studia możliwie jak najszybciej przed rozpoczęciem każdego semestru.

    • Lublin

      ul. Bursaki 12, Lublin, 20-150, Lublin

    Programy

    pytania

    The University College of Enterprise and Administration