Keystone logo
Xiamen University Malaysia

Xiamen University Malaysia

Xiamen University Malaysia

Wstęp

Xiamen University Malaysia (XMUM) to pierwszy zagraniczny kampus założony przez renomowany chiński uniwersytet i pierwszy chiński kampus uniwersytecki w Malezji. Znajduje się w pobliżu Bandar Kota Warisan, Sepang, Selangor, zaledwie 15 minut jazdy od centrum administracyjnego kraju Putrajaya lub 45 km na południowy zachód od Kuala Lumpur. Został zbudowany na powierzchni 150 akrów o planowanej powierzchni całkowitej 470 000 metrów kwadratowych. XMUM dąży do tego, aby stać się uniwersytetem z wyraźnym światowym spojrzeniem, które oferuje najwyższej klasy nauczanie i badania oraz obejmuje różnorodność kulturową. Z wyjątkiem Studiów Chińskich i Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, medium nauczania dla wszystkich innych programów jest w języku angielskim.

112253_blur-businesswoman-close-up-407237.jpg

Xiamen University Chiny w skrócie

Od momentu powstania, w 1921 roku, Xiamen University wyprodukował ponad 300 000 studentów i absolwentów. Ponad 60 naukowców z Chińskiej Akademii Nauk (CAS) i Chińskiej Akademii Inżynierii (CAE) studiowało lub pracowało w Xiamen University.

Zakres

Xiamen University posiada 28 szkół, w których znajduje się 76 wydziałów i 14 instytutów badawczych.

Stopni

Uniwersytet oferuje 33 stopnie doktorskie w dyscyplinach pierwszej klasy oraz 52 stopnie magisterskie w dyscyplinach pierwszej klasy. Oferuje 90 programów licencjackich, 279 programów magisterskich i 187 doktoratów programy w sumie.

Xiamen University ma 2,657 etatowych wykładowców i zawodowych badaczy, w tym 1875 profesorów i profesorów nadzwyczajnych, z których 22 to akademicy z CAS i CAE.

Uczelnia ma obecnie łącznie około 40 000 studentów w pełnym wymiarze godzin na terenie kampusu, w tym 19 843 studentów, 16 172 studentów studiów magisterskich i 3647 doktorantów. Istnieje ponad 3000 studentów zagranicznych.

Od 2011 do 2015 roku studenci i wykładowcy XMU opublikowali ponad 50 raportów badawczych w międzynarodowych czołowych czasopismach, takich jak Science, Nature and Cell i ich pod-czasopismach. W 2016 r. 306 i 31 projektów badawczych na Uniwersytecie Xiamen zostało sfinansowanych odpowiednio przez Narodową Fundację Nauk Przyrodniczych w Chinach i Narodową Fundację Nauk Społecznych w Chinach.

Studia w Azji Południowo-Wschodniej, studia na Tajwanie, badania w zakresie szkolnictwa wyższego, studia ekonomiczne i studia rachunkowe są wysoko cenionymi programami w Chinach.

Globalny zasięg

Xiamen University ma międzyuczelniane więzi kooperacyjne z ponad 300 instytucjami szkolnictwa wyższego w kraju i za granicą.

Xiamen University promuje nauczanie chińskiego jako języka obcego.

Xiamen University stał się najwyższej klasy wszechstronnym uniwersytetem w Chinach. Współtworzyła 16 Instytutów Konfucjusza z uniwersytetami w Ameryce Północnej, Europie, Azji i Afryce.

Masa i łączność

Xiamen University ma skonstruowaną powierzchnię 1,4 miliona metrów kwadratowych, a biblioteki posiadają 10,7 miliona woluminów (w tym 5,6 miliona ekwiwalentów książek elektronicznych)

Xiamen University robi teraz wielkie postępy w kierunku osiągnięcia celu, jakim jest zbudowanie uniwersytetu wysokiego poziomu, znanego zarówno w kraju, jak i za granicą.

(Przedstawione powyżej dane pochodzą z marca 2018 r.)

112254_cheerful-colleague-desk-1169953.jpg

Fakty z Xiamen University Malaysia

Historyczna zwrotność

„XMU zostało założone przez malajskiego chińczyka, pana Tan Kah Kee w 1921 roku. Teraz 93 lata później XMU odwzajemniło się, zakładając kampus w Malezji, gdzie pan Tan Kah Kee odniósł wielki sukces w swojej karierze. . ”

-Zhu Chongshi, XMU President (2003-2017)

Duch żyje dalej

Założyciel XMU, pan Tan Kah Kee, został uznany za światowej sławy pedagoga, który poświęcił wszystko, co miał, na naukę. XMU uroczyście zobowiązuje się podtrzymywać ducha bezinteresownego poświęcenia Pana Tan Kah Kee na rzecz szlachetnych przyczyn edukacji w ustanawianiu XMUM. Pozostanie instytucją non-profit, a nie sen zostanie odesłany do Chin. Zamiast tego wszelkie nadwyżki środków zostaną przekazane z powrotem na badania i stypendia dla studentów XMUM.

Zobowiązanie do doskonałości edukacyjnej

Powstanie XMUM wyznacza nowe wyżyny w dziedzinie współpracy i wymiany w dziedzinie edukacji między Chinami a Malezją. XMU dąży do zbudowania kampusu w jednym z najlepszych w Malezji, wzbogacając krajobraz szkolnictwa wyższego Malezji, aby produkować talenty wysokiej jakości o międzynarodowej konkurencyjności.

Wizja i misja

Wizja

Xiamen University Malaysia dąży do tego, aby stać się uniwersytetem z wyraźnym światowym spojrzeniem, oferującym najwyższej klasy nauczanie i badania oraz obejmującym różnorodność kulturową.

Misja

Pielęgnować młode talenty z godnością i mądrością, przekształcając je w pięknych obywateli regionu, którzy przyczynią się do dobrobytu ludzi i postępu społecznego Malezji, Chin i Azji Południowo-Wschodniej.

112255_architecture-buildings-city-92225.jpg

Lokalizacje

  • Selangor

    Jalan Sunsuria, Bandar Sunsuria, 43900 Sepang, Selangor Darul Ehsan, Malaysia, 48200, Selangor

    pytania