Keystone logo
Xi'an International University

Xi'an International University

Xi'an International University

Wstęp

O nas

Xi'an International University (XAIU) to prywatna instytucja szkolnictwa wyższego z akredytacją chińskiego Ministerstwa Edukacji na czteroletnie programy maturalne. Uniwersytet, założony w 1992 roku i położony w samym sercu Xi'an, najbardziej historycznego miasta w Chinach, zajmuje 1,26 miliona metrów kwadratowych ziemi, posiada nowoczesne budynki szkolne, przestronne pokoje wieloosobowe, dobrze wyposażone biblioteki, znormalizowane boiska sportowe i ma około 22 000 studentów oraz 2000 wykładowców i pracowników.

Naukowcy uniwersytetu obejmują siedem szkół wyższych oferujących 67 głównych kierunków studiów, które obejmują zarządzanie, ekonomię, nauki humanistyczne, medycynę, inżynierię, rolnictwo i sztukę. XAIU, stosunkowo młoda instytucja, będąca wynikiem chińskiego procesu rynkowego i reform, przekształciła się przez lata w wszechstronny uniwersytet z wieloma dyscyplinami i ustabilizowała się. Uniwersytet kładzie teraz główny nacisk na poprawę jakości i udaną transformację.

W erze technologii informatycznych XAIU inwestuje znaczne środki w wyposażenie kampusu w zaawansowaną infrastrukturę informatycznego systemu informatycznego, a ostatnio jako jedyna instytucja szkolnictwa wyższego w północno-zachodnich Chinach została zaklasyfikowana do listy „100-School Big Data Project” jako część Inicjatywy Integracji i Innowacji Przemysłu i Edukacji wspólnie zainicjowanej przez Centrum Planowania i Rozwoju Szkoły chińskiego Ministerstwa Edukacji i Dawning Information Industry Co., Ltd.

Udogodnienia, Wydział i rozwój akademicki

Uniwersytet wysoko przestrzega wartości silnej etyki, profesjonalizmu, uznania, poświęcenia, samodoskonalenia i uczenia się przez całe życie. Dąży do zapewnienia równego dostępu do szkolnictwa wyższego, zwłaszcza osobom mniej uprzywilejowanym, oraz do wspierania kultury różnorodności i kreatywności w kampusie. Uniwersytet jest wyposażony w nowoczesne udogodnienia i piękny kampus, a co ważniejsze, dokłada wszelkich starań, aby podnieść jakość akademicką i rozwinąć wydział o wysokim profesjonalizmie. Dr profesor CHEN Aimin w dziedzinie ekonomii z Pennsylvania State University, profesor i wybitny profesor College of Arts and Sciences na Indiana State University oraz były wiceprezes Sichuan University, od 2015 roku zapewnia uniwersytetowi przyszłościowe kierownictwo jako prezydent.

Profesor GAO Fu, akademik Chińskiej Akademii Nauk, jest dziekanem honorowym Instytutu Stosowanych Nauk Przyrodniczych; Profesor KANG Le, akademik Chińskiej Akademii Nauk, pełni funkcję honorowego dyrektora Komitetu Akademickiego XAIU; Profesor WU Tianyi, akademik Chińskiej Akademii Inżynieryjnej, jest zapraszany jako konsultant Instytutu Stosowanych Badań Nauk Przyrodniczych; Profesor SHI Yong, konsultant Rady Stanu i dyrektor Centrum Wirtualnej Gospodarki i Badań Danych Chińskiej Akademii Nauk, jest dziekanem honorowym Instytutu Badań nad Big Data; Profesor PAN Maoyuan, były wiceprezes Uniwersytetu Xiamen oraz profesor SHI Qiuheng, dyrektor Instytutu Edukacji Uniwersytetu Xiamen, pełnią funkcję dziekanów honorowych Instytutu Badań Edukacyjnych Qifang; Dr LU Ding, profesor ekonomii i były prezes Chińskiego Towarzystwa Ekonomistów, pełni funkcję zastępcy dyrektora Instytutu Badań Strefy Wolnego Handlu w Shaanxi; Profesor ZHANG Xiaofeng Kierownik Chengdu Institute of Biology w Chińskiej Akademii Nauk oraz były zastępca dyrektora Biura Zdrowia w Tybecie, jest dziekanem College of Medicine.

Uczelnie akademickie stworzyły własne akcenty i wyróżnienia w dziedzinach akademickich. College of Business oferuje szereg kierunków biznesowych, kładąc silny nacisk na główny obszar logistyki i badań w Strefie Wolnego Handlu Shaanxi. College of Medicine ma silną specjalizację w pielęgniarstwie i buduje zaawansowaną w kraju dziedzinę badań stosowanych nauk przyrodniczych. Wyższa Szkoła Humanistyczna jest stosunkowo silna w dziedzinie technologii medialnych, jednocześnie obsługując uniwersytet za pomocą dobrych programów artystycznych, takich jak pisanie, projektowanie artystyczne i nauka języków. College of Engineering buduje kierunki z nowymi funkcjami inżynierii w dziedzinie Internetu przedmiotów, elektroniki i informatyki. College of Performing Arts ćwiczy innowacyjne programy, które integrują występy sceniczne w świecie rzeczywistym i nauczanie w klasie.

Uniwersytet zapewnia także internetowe platformy edukacyjne i najlepsze MOOC z całego świata. W celu promowania wysokiej jakości badań uniwersytet utworzył instytuty badawcze, takie jak Instytut Badań Edukacyjnych Qi Fang, Instytut Badawczy Strefy Wolnego Handlu Shaanxi, Instytut Innowacji i Przedsiębiorczości, Instytut Stosowanych Nauk Przyrodniczych i Instytut Badań Stosowanych Big Data. Nasze projekty i nagrody stale rosną każdego roku. W 2016 r. Uniwersytet zajmuje pierwsze miejsce wśród prywatnych uniwersytetów pod względem liczby projektów z biur rządowych na poziomie prowincji, ministerstwa i kraju.

Wśród wielu konferencji i forów akademickich uniwersytet rozpoczął także międzynarodowy kongres Global Advancement of Universities and Colleges i dwukrotnie organizował coroczną konferencję na temat kampusu. W listopadzie 2017 r. Odbyła się również 32. doroczna konferencja Stowarzyszenia Uniwersytetów Azji i Pacyfiku (AUAP).Xtra, Inc. / Unsplash

We hired an amateur model for a photo shoot in our office. She did a great job and we were very happy with her photos.

Reformy edukacji po stronie podaży i programy wyróżniające

Jako pierwszy prywatny uniwersytet, któremu zezwolono na prowadzenie międzynarodowych programów edukacyjnych w prowincji Shaanxi, XAIU buduje szeroką platformę podkreślającą „edukację bez granic”. W ramach tego procesu XAIU ustanowiło programy współpracy mające na celu kultywowanie talentów o globalnej wizji i przyczynianie się do lokalnego rozwoju społecznego i gospodarczego, a także bieżącą inicjatywę kraju „Pas i droga”.

Poprzez międzynarodowe programy wymiany studentów i wykładowców XAIU współpracuje z wieloma uniwersytetami w zakresie badań akademickich i wzajemnego uznawania punktów. Tysiące studentów wyjechało za granicę na studia, a XAIU przyjęło wielu zagranicznych studentów na studia w Chinach.

XAIU jest również dumny z tego, że jako pierwszy założył College of Entrepreneurship wśród uniwersytetów w Chinach, a College kształcił studentów z duchem przedsiębiorczości i umiejętnościami, a także kreatywnym i innowacyjnym myśleniem.

W rezultacie absolwenci XAIU mają wyższy odsetek przedsiębiorców. Jako przykład, LU Xin zdobył mistrzostwo kraju w Laugh-making Show; SUN Guoxiu zdobył tytuł „księcia słodkich ziemniaków” i spełnił swoje marzenie poprzez pieczenie słodkich ziemniaków; gwiazda przedsiębiorczości CHEN Rugang stała się liderem w branży dystrybucyjnej; DIAO Long zdobył tytuł „Donkey King”.

XAIU stało się jedną z pierwszych partii krajowych 50 najlepszych uniwersytetów i kolegiów wybitnych doświadczeń w zakresie kreatywności i edukacji w zakresie przedsiębiorczości przyznanych przez chińskie Ministerstwo Edukacji.

Trzecią cechą wyróżniającą jest system Akademii College XAIU i edukacja dla całej osoby, w której Akademia jest założona i znajduje się w wyznaczonym kompleksie akademickim dla studentów, i służy jako centrum zajęć edukacyjnych dla studentów po zajęciach, z ułatwieniem przestrzeni konferencyjnych, psychologicznych doradztwo i projekty grupowe. Jest to unikalny model zarządzania sprawami studentów, obejmujący zajęcia w klasie i zajęcia pozalekcyjne.

W Akademii Qi Fang studenci mogą cieszyć się chińskimi piosenkami, klasycznymi instrumentami, tradycyjnymi obrazami i kaligrafią, wdzięcznymi tańcami i wnikliwymi wykładami.

Wyróżnienia i obowiązki

W ciągu ostatnich 25 lat XAIU ukończyło ponad 190 000 studentów, a wielu z nich osiągnęło wysokie wyniki w zakresie zatrudnienia, przedsiębiorczości i studiów podyplomowych w kraju i za granicą. Wśród godnych uwagi osiągnięć uniwersytet wielokrotnie zajmował pierwsze miejsce wśród prywatnych chińskich uniwersytetów i szkół wyższych przez chińską sieć absolwentów.

Uniwersytet stał się nawet przypadkiem badania profesora Williama Kirby'ego, dyrektora John King Fairbank Center na Uniwersytecie Harvarda, w jego badaniach nad rozwojem prywatnych uniwersytetów w Chinach. Przewodniczący HUANG Teng był kilkakrotnie zapraszany na wykład w Harvard Business School na temat studium przypadku, a wiadomość została ogłoszona przez CCTV.

CHEN Baosheng, chiński minister edukacji, podsumował następujące trzy punkty po wizycie na uniwersytecie: 1) XAIU ma wysokie cele; 2) XAIU znalazł się w czołówce prywatnych chińskich szkół wyższych i uniwersytetów; 3) XAIU ładnie łączy w sobie historyczne i nowoczesne, a także orientalne i przypadkowe cechy na ziemi prowincji Shaanxi.

HUANG Teng, przewodniczący rady powierniczej: „Pomimo trudności utrzymujemy zasadę, aby jak najlepiej służyć interesowi społeczeństwa. Będziemy nadal doskonalić się w zarządzaniu uniwersytetami, rozwoju wydziałów i jakości akademickiej. Będziemy dążyć do zbudowania światowej klasy prywatnego uniwersytetu. ”

Położona w Xi'an w prowincji Shaanxi, pochodzącej ze starożytnego Jedwabnego Szlaku, XAIU zobowiązuje się do wniesienia wkładu w inicjatywę One Belt One Road, a także w rozwój gospodarczy i społeczny lokalnej gospodarki.

Administracyjnie uniwersytetowa rada dyrektorów, kierowana przez dr HUanga Tenga, właściciela-założyciela XAIU, podejmuje decyzje i strategie dotyczące strategicznego rozwoju uniwersytetu, a prezydent jest odpowiedzialny za realizację polityk rady i rutynowe działanie. Członkowie wydziału uczestniczą we wspólnym zarządzaniu poprzez zasiadanie w różnych komitetach uniwersyteckich, wyższych uczelni i departamentów.

Lokalizacje

  • Xi'an

    18 Yudou Lu, Yanta District, Xi'an International University, , Xi'an

    pytania