Keystone logo

20 Licencjat Programy w Turystyka i hotelarstwo Turystyka Nauka o rekreacji 2024

Filtry

Filtry

  • Licencjat
  • Licencjat w dziedzinie nauk ścisłych (BSc)
  • Licencjat
  • Licencjat z zarządzania przedsiębiorstwem (BBA)
  • Turystyka i hotelarstwo
  • Turystyka
  • Nauka o rekreacji
Kierunki studiów
  • Turystyka i hotelarstwo (20)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania

Licencjat Programy w Turystyka i hotelarstwo Turystyka Nauka o rekreacji

Licencjat jest licencjatem stopnia akademickiego. Jest przyznawany przez uczelnie i uniwersytety, aby ukończyć kurs, który może wynosić od 3 do 7 lat. Ukończenie tego stopnia jest wymagane przed uzyskaniem stopnia magistra lub doktora.

Czym jest Bachelor in Leisure Studies? Ten rodzaj programu oferuje szeroki zakres badań, które obejmują zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną. Oprócz zdobywania umiejętności związanych z wypoczynkiem i turystyką, takich jak planowanie wakacji, projektowanie atrakcyjnych usług i produktów turystycznych oraz organizowanie imprez rekreacyjnych, bardziej ogólne studia dotyczące marketingu, reklamy, ekonomii, zarządzania i psychologii mogą być również uwzględnione w tym stopniu. Przykłady możliwych obszarów koncentracji obejmują gościnność i gastronomię, zrównoważoną gospodarkę turystyczną oraz menedżera spa i wellness.

Studenci, którzy ukończyli studia licencjackie w zakresie wolnego czasu, powinni mieć dobrze zaokrąglone wykształcenie. Umiejętności nabyte w psychologii mogą pomóc w pracy z ludźmi we wszystkich aspektach życia. Dodatkowo umiejętność organizowania złożonych wydarzeń i projektowania atrakcyjnych usług może wzbogacić jakość życia ucznia.

Jak wspomniano powyżej, ten rodzaj programu studiów może mieć różną długość. Krótszy program będzie więc kosztować mniej niż dłuższy program.

Istnieje wiele możliwości zatrudnienia dostępnych dla studenta posiadającego stopień naukowy w zakresie wolnego czasu. Na przykład studia przeprowadzone w ramach programu mogą kwalifikować ucznia do bycia licencjonowanym barmanem lub liderem obozu młodzieżowego. Inne prace można znaleźć jako instruktor narciarski lub kierownik wycieczek. Nawet instruktor fitness i agent reklamowy są możliwymi miejscami pracy dla absolwenta studiów wakacyjnych.

Kolegia i uniwersytety na całym świecie oferują studia licencjackie. Wiele instytucji oferuje nawet stopnie naukowe, które są całkowicie online. Wyszukaj poniżej swój program i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy.