Keystone logo

74 Licencjat Programy w Nauki o żywności 2024

Filtry

Filtry

 • Licencjat
 • Licencjat w dziedzinie nauk ścisłych (BSc)
 • Licencjat
 • Licencjat z zarządzania przedsiębiorstwem (BBA)
 • Opieka zdrowotna
 • Nauki żywieniowe
 • Nauki o żywności
Kierunki studiów
 • Opieka zdrowotna (74)
 • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania

  Licencjat Programy w Nauki o żywności

  Co to jest nauka o żywności?
  Nauka o żywności bada żywność i jej związek ze środowiskiem, społeczeństwem i gospodarką. Obejmuje naukę o produkcji, przetwarzaniu, bezpieczeństwie i żywieniu żywności. Nauka o żywności obejmuje również badanie chorób i zanieczyszczeń przenoszonych przez żywność.

  Co mogę zrobić ze stopniem naukowym w Food Science?
  Stopień naukowy w dziedzinie nauk o żywności może prowadzić do kariery w przemyśle spożywczym, pracując w takich obszarach, jak produkcja żywności, przetwarzanie, bezpieczeństwo i odżywianie. Absolwenci nauk o żywności mogą również pracować w obszarze badań nad chorobami i zanieczyszczeniami żywności. Istnieją możliwości dla osób z tłem w nauce o żywności, aby pracować w agencjach rządowych lub prywatnych firmach, które są zaangażowane w regulację przemysłu spożywczego. Absolwenci nauk o żywności mogą kontynuować karierę w środowisku akademickim, ucząc i prowadząc badania na uniwersytetach i uczelniach.

  Dlaczego warto studiować Food Science?
  Nauka o żywności jest ważna z kilku powodów. Pomaga nam zrozumieć, jak żywność wpływa na nasze zdrowie i środowisko, co może pomóc w ulepszeniu metod produkcji i przetwarzania żywności, zapewniając, że żywność, którą spożywamy, jest bezpieczna i pożywna. Studiując nauki o żywności, możemy również dowiedzieć się więcej o tym, jak zapobiegać i kontrolować choroby przenoszone przez żywność. Wreszcie, nauka o żywności pomaga nam zrozumieć złożone czynniki ekonomiczne i społeczne, które wpływają na produkcję i konsumpcję żywności.

  Stopnie nauki o żywności
  Stopnie nauki o żywności są oferowane na poziomie studiów licencjackich i magisterskich. Programy studiów licencjackich trwają zazwyczaj cztery lata i obejmują takie tematy jak chemia żywności, mikrobiologia i żywienie. Programy studiów trwają zazwyczaj dwa lata i obejmują zajęcia z zaawansowanych tematów z zakresu nauk o żywności obejmujących fizykę i inżynierię żywności.

  Licencjat 's podany jest do studentów, którzy spełniają niezbędne wymagania podane przez uniwersytecie lub college'u są prowadzącego. Wymagania to od trzech do siedmiu lat ostrości na obiekcie, zazwyczaj określane jako główny lub koncentracji.