Contemporary China Studies Programme

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Program Contemporary China Studies Programme zapewnia wyjątkową okazję do poznania i doświadczenia w dzisiejszych Chinach podczas ekscytującego jednotygodniowego programu studiów za granicą, który przenosi punkty ECTS za program studiów w domu. CCSP to wyjątkowe doświadczenie edukacyjne dla zaawansowanych studentów studiów licencjackich, którzy są ciekawi kultury i stylu życia w Azji, którzy chcą studiować na światowej klasy uniwersytecie i chcą odkrywać świat biznesu w Chinach w prawdziwie fascynującym, ale międzynarodowym i dostępne środowisko. CCSP znajduje się w Szanghaju, jednym z najbardziej ekscytujących miast na świecie, i uczył się we współpracy z Fudan University, jednym z najbardziej prestiżowych uniwersytetów badawczych w Chinach i na 40 miejscu na świecie według QS. Dzięki CCSP masz możliwość wyboru kursów języka chińskiego, kursów akademickich prowadzonych w języku angielskim na różne tematy, a także praktyk w lokalnej organizacji lub firmie wielonarodowej. W połączeniu z regularnymi wycieczkami grupowymi i działaniami społecznymi wprowadzającymi cię w tradycyjną chińską kulturę, CCSP jest multidyscyplinarnym programem akademickim, który zapewnia dogłębne teoretyczne i praktyczne perspektywy na temat chińskiego statusu jako globalnej potęgi.

Dlaczego CCSP?

  1. Mieszkaj w niesamowitym i tętniącym życiem mieście
  2. Studiuj na światowej klasy uniwersytecie
  3. Poznaj świat biznesu w Chinach

Najlepsza uczelnia

Program Contemporary China Studies Programme jest prowadzony na Uniwersytecie Fudan, jednym z najbardziej prestiżowych, zorientowanych na badania uniwersytetów w Chinach. W najnowszym rankingu QS światowych uniwersytetów, Fudan University jest uznawany za Uniwersytet 1St w Szanghaju i 40. na świecie. W Fudan jest 30 000 studentów, w tym 5 000 studentów z zagranicy.

Szkoła Rozwoju Społecznego i Polityki Publicznej, która jest gospodarzem programu CCSP, jest jedną z globalnych fortów w nauczaniu i badaniach w naukach społecznych. Jego międzynarodowymi partnerami są Harvard University, London School of Economics i Political Science, Trinity College i wiele innych. 10 procent uczniów szkoły to studenci z zagranicy, z USA, Kanady, Japonii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włoch i krajów skandynawskich. Wykładowcy CCSP mają szerokie doświadczenie w prowadzeniu badań akademickich i nauczania na wybitnych uniwersytetach w Chinach i za granicą, takich jak Uniwersytet Harvarda, University of Chicago, University of Washington-Seattle i GeorgiaTech. Lokalni liderzy biznesowi i profesjonalni eksperci z różnych organizacji są zaproszeni do przedstawienia studiów przypadku.

Życie w kampusie

Z 30 000 studentów, w tym 5.000 studentów zagranicznych, Fudan jest nie tylko najlepszym, ale także jednym z największych i najbardziej międzynarodowych uniwersytetów w Szanghaju. Jako międzynarodowy student w Fudan, masz dostęp do wszelkich stowarzyszeń studenckich na uniwersytecie, a także do wszystkich innych obiektów, takich jak stołówki, biblioteki i obiekty sportowe.

Niesamowite miasto

Szanghaj: wow!

Szanghaj jest bez wątpienia jednym z najbardziej ekscytujących miast na świecie. Miasto znajduje się w epicentrum bezprecedensowego chińskiego wzrostu gospodarczego, innowacji technologicznych i kulturowego renesansu. Szanghaj to miejsce, w którym Wschód spotyka się z Zachodem, a stare i nowe łączą się w spektakularny sposób. Nie szczędzono wysiłków, aby pokazać, że Szanghaj stał się jedną z najcudowniejszych i najbardziej tętniących życiem metropolii tego świata. Z milionem zagranicznych mieszkańców, Szanghaj oferuje najnowocześniejsze międzynarodowe udogodnienia i nieograniczone możliwości nawiązywania nowych znajomości, budowania profesjonalnych sieci i odkrywania przyszłych możliwości zatrudnienia. Semestr studiów w Szanghaju jest świetny dla twojego CV. Nic dziwnego, że Szanghaj szybko staje się jednym z najpopularniejszych kierunków studiów dla studentów zagranicznych.

Życie w Szanghaju

Życie w Szanghaju jest niezwykle ekscytujące i różnorodne, a jednocześnie wygodne i bezpieczne. Jako jedno z największych i współczesnych metropolii, Szanghaj nigdy nie śpi. To tygiel kultur orientalnych i zachodnich, starych i nowych tradycji. Szanghaj oferuje mnóstwo opcji, jeśli chodzi o rozrywkę, zakupy, bary i restauracje, zwiedzanie, koncerty i pokazy. Całkiem możliwe jest życie bardzo podobne do życia w każdej wielkiej europejskiej metropolii. Możesz także zdecydować się na życie jak mieszkańcy. Chińskie jedzenie jest dobre i tanie. Lokalne sklepy sprzedają najróżniejsze rzeczy, których nigdy nie znajdziesz w Europie, często niedrogie.

Opcja intern

Program Contemporary China Studies Programme ma na celu zmaksymalizowanie twoich możliwości poznania i doświadczenia współczesnych Chin podczas 4 lub 5-miesięcznego pobytu w Szanghaju. Wybór kursów akademickich, prowadzonych w języku angielskim przez wybitnych profesorów i wykładowców Uniwersytetu Fudan, zapewnia wiedzę teoretyczną i akademicką na temat ostatnich wydarzeń w Chinach w dziedzinach takich jak kultura i społeczeństwo, biznes i ekonomia, polityka i dyplomacja. Kurs językowy wykładany na poziomie początkującym i średniozaawansowanym pozwala poznać, czego potrzeba, aby mówić i czytać język chiński lub poprawić umiejętności językowe, jeśli już zacząłeś uczyć się języka. Staż stanowi wyjątkową okazję, aby zrozumieć, jak to jest pracować w firmie w Chinach i rozwijać nowe umiejętności zawodowe. W połączeniu z regularnymi wycieczkami grupowymi i działaniami społecznymi wprowadzającymi cię w tradycyjną chińską kulturę, CCSP jest multidyscyplinarnym programem akademickim, który zapewnia dogłębne teoretyczne i praktyczne perspektywy na temat chińskiego statusu jako globalnej potęgi.

Lokalizacje

Szanghaj

Address
220 Handan Rd, WuJiaoChang, Yangpu Qu, Shanghai Shi, China, 200433
Szanghaj, Szanghaj, Chiny

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Programy

Ta szkoła oferuje również: