Sun Yat-Sen University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Sun Yat-sen University, Pierwotnie znany jako Guangdong University, Została założona w 1924 roku przez dr Sun Yat-sena (zwane również Sun Zhongshan), wielkiego przywódcy rewolucji demokratycznej w 20 wieku. Uniwersytet znajduje się w Prowincja Guangdong, Na obszarze sąsiadującym z Hongkongiem i Makao, która jest w czołówce reform i otwarcia Chin. Będąc jednym z wiodących uniwersytetów w Chińska Republika Ludowa, Sun Yat-sen University jest kompleksowe uczelni interdyscyplinarne, w tym nauk humanistycznych, nauk społecznych, nauk przyrodniczych, nauk technicznych, nauk medycznych, farmakologii i nauk o zarządzaniu.

Ma około 82.384 studentów studiujących na czterech uczelniach w i Zhuhai, Korzystających z jego lokalizacji w pobliżu Hong Kong i Makao i zaletą regionalna otwarcia i rozwoju gospodarczego, uniwersytet stał się ważną bazą dla talentów szkolenia na wysokim szczeblu, badań naukowych, świadczących usługi na rzecz społeczeństwa, dziedzicząc tradycje kulturowe.

Uniwersytet został zbudowany również z powodzeniem współpracy i wymiany międzynarodowej relacji z wielu najlepszych uniwersytetów na świecie. Według Światowej Times Higher Education University Ranking na lata 2010-2011, Sun Yat-sen University uplasował się w pierwszej 200 na świecie. Obecnie, Sun Yat-sen University obejmuje łącznej powierzchni 5.972 kilometrów kwadratowych i ma 4 kampusy: Guangzhou South Campus, Kanton Północna Campus, Guangzhou East CampusI Zhuhai Campus.

Lokalizacje

Guangzhou

Address
Guangzhou South Campus,
No. 135, Xingang Xi Road

510275 Guangzhou, Guangdong, Chiny

Guangzhou

Address
Guangzhou North Campus,
No. 74, Zhongshan Er Road

510085 Guangzhou, Guangdong, Chiny

Zhuhai

Address
Zhuhai Campus,
Tang Jia Wan

519082 Zhuhai, Guangdong, Chiny

Guangzhou

Address
Guangzhou East Campus,
Xiaoguwei Island, Panyu District

510006 Guangzhou, Guangdong, Chiny

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium