The Chinese University of Hong Kong - Shenzhen

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Edukacja to nie tylko przekazywanie wiedzy i umiejętności.

Jako młody i tętniący życiem uniwersytet, CUHK Shenzhen stara się dbać o nowe pokolenie liderów. Dzięki doskonałości w nauczaniu, badaniach i przekazywaniu wiedzy, mamy nadzieję przyczynić się na całym świecie, dbając o przyszłe pokolenia, które mają perspektywę międzynarodową, uczą się swoich dyscyplin, mają uczciwy charakter i są zaangażowane w zaspokajanie potrzeb społeczeństwa. Zapraszamy uczniów z całego świata, którzy osiągają wysokie wyniki, na podróż, która stwarza zarówno poważne wyzwania, jak i możliwości niedostępne nigdzie indziej na świecie.

133771_TeachingBuildingsLongxiangBlvd2.jpg

© The Chinese University of Hong Kong - Shenzhen

Dlaczego CUHK Shenzhen?

Pomimo naszej młodości ustanowiliśmy solidne podstawy i pokazaliśmy, co jesteśmy w stanie osiągnąć w przyszłości. Nasze elitarne standardy i międzynarodowa perspektywa sprawiają, że absolwenci cieszą się dużym zainteresowaniem wśród pracodawców i wybierają kursy podyplomowe na najlepszych uniwersytetach na całym świecie. Nasza kadra dydaktyczna to pracownicy naukowi pierwszego stopnia rekrutowani na całym świecie, w tym laureaci Nagrody Nobla. Rozwijają kierunki studiów, które są w czołówce ludzkiej wiedzy. Wszystkie kursy, zajęcia i materiały są dostarczane w języku angielskim. System kolegialny i kursy kształcenia ogólnego przyczyniają się do rozwoju wszechstronnego rozwoju studentów, a nasza lokalizacja w jednym z najszybciej rozwijających się i dynamicznych miast w Chinach oferuje możliwości niedostępne nigdzie indziej na świecie.

Badania

Chiński Uniwersytet Hongkongu w Shenzhen jest na dobrej drodze, aby stać się jedną z wiodących instytucji badawczych na świecie. Podczas studiów możesz uzyskać możliwość wykorzystania swojej wiedzy w jednym z naszych światowej klasy obiektów badawczych: robot i zaawansowana produkcja, duże zbiory danych i statystyki, technologie komputerowe i informacyjne, finanse i ekonomia, logistyka i łańcuch dostaw, biomedycyna i bioinformatyka, materiałoznawstwo oraz nowa energetyka i inżynieria. Instytuty te są prowadzone przez laureatów Nagrody Nobla, laureatów Nagrody Turinga i innych uznanych naukowców, którzy również nauczają na uniwersytecie.

Styl życia

CUHK Shenzhen znajduje się na malowniczym terenie. Pięknie zagospodarowany, otoczony pagórkowatymi, porośniętymi drzewami wzgórzami i usiany jeziorami, jest zaprojektowany, aby wspierać twoje wysiłki akademickie, zapewniając jednocześnie doskonałe zaplecze rekreacyjne do odpoczynku, relaksu i zajęć pozalekcyjnych. Niezależnie od tego, czy chcesz uczestniczyć w ciągłym programie wydarzeń, czy też spędzać czas z wybranymi przyjaciółmi, jest więcej niż wystarczająco, aby zapewnić rozrywkę na kampusie

Shenzhen

Zajmując drugie miejsce w „10 najlepszych miastach Lonely Planet do odwiedzenia w 2019 roku”, Shenzhen to nowoczesna kosmopolityczna nadmorska metropolia z dynamicznie rozwijającym się otoczeniem biznesowym. Stało się głównym centrum finansowym południowych Chin i jest siedzibą wielu firm z branży zaawansowanych technologii, takich jak Huawei, ZTC, Tencent i TCL. Charakter miasta pasuje do uniwersytetu, ponieważ aktywnemu stylowi życia w centrach handlowych, restauracjach, kinach, kawiarniach, pubach i klubach towarzyszy pełne uznanie na zewnątrz. Jest to jedno z najbardziej zielonych miast w Chinach i jest otoczone fantastyczną gamą plaż i wybrzeża. Dostęp jest łatwy dzięki własnemu międzynarodowemu lotnisku oraz innym dużym międzynarodowym lotniskom w Kantonie i Hongkongu, z których oba są połączone pociągiem dużych prędkości.

Ubieganie się w CUHK Shenzhen

Jak złożyć wniosek

Proces aplikacyjny obejmuje do czterech kroków:

  1. Aplikacja - wypełnij aplikację online pod adresem http://admissions.cuhk.edu.cn/en. Musisz dołączyć kopię strony ze zdjęciem paszportu, transkrypcje akademickie, dowód znajomości języka angielskiego, dwa listy polecające i osobiste oświadczenie. Termin składania wniosków upływa 15 czerwca 2020 r.
  2. Rozmowa kwalifikacyjna - osoby ubiegające się o stypendium zostaną zaproszone na rozmowę online. Personel akademicki krytycznie przeanalizuje twoje kwalifikacje akademickie i określi twoje możliwości studiowania na naszej uczelni.
  3. Oferta - jeśli spełnisz nasze wymagania, otrzymasz ofertę warunkową lub bezwarunkową. Jeśli złożysz podanie przed uzyskaniem ostatecznych wyników, otrzymasz ofertę warunkową. Oznacza to, że oferujemy stanowisko i być może stypendium, ale oferta zależy od spełnienia określonych warunków (np. Minimalna liczba punktów w teście). Po wykazaniu, że osiągnąłeś warunki oferty i stypendium, otrzymasz bezwarunkową ofertę.

Wymagania wstępne

Kto może złożyć wniosek?

Kandydaci muszą posiadać paszport z kraju lub regionu innego niż Chiny kontynentalne, Hongkong, Makau lub Tajwan przez co najmniej cztery lata. Wybrani kandydaci wykażą osiągnięcia naukowe i umiejętności językowe wymagane do studiowania w CUHK Shenzhen. (to ostatnie zdanie wydaje się niepotrzebne z innymi dodanymi szczegółami)

Jakie kwalifikacje są wymagane?

Kandydaci do CUHK Shenzhen muszą posiadać uznaną, znormalizowaną międzynarodową ocenę akceptowaną na przyjęcie na uniwersytet.

Jakie są minimalne wymagania wstępne?

Chiński Uniwersytet Hongkongu w Shenzhen poszukuje studentów najwyższej jakości. Nasze minimalne wymagania wstępne, oparte na wyżej wymienionych uznanych kwalifikacjach, to:

  • ogólny wynik w najlepszych 15%,
  • przedmioty podstawowe (matematyka, angielski i przedmioty bezpośrednio związane z głównym kierunkiem) również w 15% najlepszych.
  • Znajomość języka angielskiego: odpowiednik IELTS 6.0 (pełna lista znajduje się na stronie http://admissions.cuhk.edu.cn/en).

Stypendia

CUHK Shenzhen oferuje kilka hojnych stypendiów na wsparcie studentów zagranicznych, którzy chcą się tutaj uczyć.

  1. Stypendia wstępne: wszyscy studenci ubiegający się o członkostwo są automatycznie uwzględniani w programie stypendialnym obejmującym czas trwania ich studiów. Stypendia te są tak wysokie, jak pełne czesne, pełne zakwaterowanie i utrzymanie dla elitarnych studentów.
  2. Stypendia za wyniki w nauce: co roku studenci o wybitnych wynikach w nauce są brani pod uwagę przy przyznawaniu kolejnych stypendiów w wysokości od 20 000 do 80 000 RMB rocznie.
  3. Stypendia rządowe: zarówno samorządy lokalne, jak i prowincjonalne zaoferowały stypendia w celu przyciągnięcia wybitnych studentów z zagranicy. Stypendia wahają się od 10 000 do 40 000 RMB rocznie.

Adres

Chiński Uniwersytet Hongkongu, Shenzhen
2001 Longxiang Blvd, Longgang District
Shenzhen, Guangdong, PR Chiny
Kod pocztowy: 518172

E-mail: intladmissions@cuhk.edu.cn
Strona internetowa: http://www.cuhk.edu.cn/en
Telefon: + 86-755-8427-3284

Lokalizacje

Shenzhen

Address
The Chinese University of Hong Kong, Shenzhen
2001 Longxiang Blvd, Longgang District

518172 Shenzhen, Guangdong, Chiny

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium