Przeczytaj oficjalny opis

Odkryj Uniwersytet Hradec Králové

UNIWERSYTET HRADEC KRÁLOVÉ

Poznaj dynamiczny i młodzieńczy środowisko Uniwersytetu Hradec Králové - instytucji założonej w 1959 roku, który ponosi swoją obecną nazwę od 2000 roku. Obecnie Alma Mater ponad 7300 studentów, Uniwersytet Hradec Králové zapewnia wysokiej jakości szkolnictwa wyższego w ramach dużego zakresu dziedzin nauki, które zawierają Nauki społeczne, humanistyczne, studia edukacyjne, nauki przyrodnicze, ekonomia i informacje Badania technologiczne. Duża liczba wniosków złożonych na Uniwersytecie co roku pokazuje wysoki popyt na studia na uniwersytecie, i to potwierdza doskonałą nazwę. Uniwersytet Hradec Králové jest żywą instytucją, a jej stały rozwój znajduje odzwierciedlenie zarówno w akademickich i budowlanych działalności: nowe wydziały i instytuty powstają nowe programy studiów są akredytowane i budowa kampusu Uniwersytetu w nieustannym rozwoju. Kampus Uniwersytetu położony jest dogodnie w centrum miasta, w odległości krótkiego spaceru od innych budynków uniwersyteckich, edukacyjnych i Biblioteki Naukowej i starego miasta.

Absolwenci. Uniwersytet Hradec Králové przygotowuje wykwalifikowanych specjalistów, którym udaje się na lokalnym rynku pracy, a także za granicą. W 2010 roku Uniwersytet otrzymał Suplement do dyplomu Label, zaświadczenie wydane przez Komisję Europejską, potwierdzający, że uczelnia spełnia wszystkie normy europejskich instytucji szkolnictwa wyższego. Dokument podaje automatycznie do wszystkich absolwentów, a to gwarantuje światowe uznanie dyplomu na Uniwersytecie w Hradec Králové.

Uniwersytet składa się z pięciu części: Wydział Edukacji, Wydział Informatyki i Zarządzania, Wydziału Filozoficznego, Wydział Nauk oraz Instytutu Pracy Socjalnej.

Wydziału Wychowania

Wydział Pedagogiki Uniwersytetu Hradec Králové oferuje 64 kierunków kształcenia przez całe życie, liczba uczestników tych kursów jest wyższy niż 1300. Kursy oferowane przez Uniwersytet Trzeciego Wieku są bardzo popularne; ponad 600 studentów wzięło udział w nich w 2014 roku.

Zajęcia na Wydziale Edukacji Uniwersytetu Hradec Králové są przez 172 pracowników naukowych, z których tam jest 12 profesorów i 33 docentów.

W Faculty's działania naukowo-badawcze są opracowywane w kilku poziomach. Jednym z nich jest zaangażowanie ekspertów Faculty's w różne typy projektów - projekty wspierane przez Grant Agencji Republiki Czeskiej i projektów wspieranych przez samego Wydziału (ostrość jest skoncentrowana na rozwoju potencjału badawczego młodych pracowników naukowych oraz w sprawie badań i działalności naukowej studentów).

Pracownicy Faculty's są aktywnie zaangażowane w niektórych projektach EFS. Działania publikacji pracowników naukowych realizowane są w ramach czasopismach krajowych i międzynarodowych; Uniwersytet Wydawnictwo "Gaudeamus" z powodzeniem publikuje recenzje na monografie i materiały do ​​nauki. Pracownicy naukowi uczestniczą w licznych konferencjach krajowych i międzynarodowych. Najważniejszym wydarzeniem skierowany do profesjonalnych spotkań ekspertów i specjalistów są Dni Pedagogiki odbywa się co roku w ostatnim tygodniu marca. To wydarzenie już ugruntowała swoją tradycję.

PRZYDATNA INFORMACJA

Rok akademicki jest podzielony na 2 semestry. Semestr zimowy rozpoczyna się zwykle w trzecim tygodniu września, a kończy się w grudniu; semestr letni rozpoczyna się w lutym i kończy się w lipcu. Semestr zawsze następuje okres 6 tygodni egzaminów.

Nasza uczelnia ma bardzo ugruntowaną Buddy System. Misją ESN kontaktów systemu HK ma pomóc w integracji Erasmus i innych studentów zagranicznych w środowisku lokalnym.

Studenci Uniwersytetu Hradec Králové miały zapewnione schronienie na Palachova Dom Akademicki.

(Obywatele spoza UE) wizy: Obcokrajowcy, którzy podlegają obowiązkowi posiadania wizy są zobowiązani do ubiegania się o wizę przed ich wejściem w Czechach w autoryzowanym ambasady Czech. Wiza nie jest wymagana dla obywateli UE. To może trwać 2 miesiące, aby otrzymać wizę, więc nie zapomnij, aby zastosować na czas!

Zezwolenie na pobyt w celu studiowania jest obowiązkowe dla wszystkich studentów zagranicznych przebywających tutaj na więcej niż 90 dni. Non kraje UE: Jest obowiązkowe dla studentów z krajów spoza UE do uzyskania zezwolenia na pobyt / wizy przed przyjazdem do Republiki Czeskiej - to nie ma znaczenia, jak długo będą studiować tutaj. Studenci muszą ubiegać się o zezwolenie na pobyt czasowy w czeskiej ambasady, misji dyplomatycznej lub konsularnej w domu lub w najbliższym kraju. Międzynarodowe biura w poszczególnych wydziałach zapewnić pomoc dla studentów przyjeżdżających z zagranicy.

DLACZEGO Studia w Czechach?

  1. Ponieważ oferuje bezpłatną naukę na uczelniach publicznych! Edukacja w Czechach ma znaczną przewagę - może to być bezpłatne dla tych, którzy chcą uzyskać dyplom Uniwersytetu w języku czeskim, to znaczy do tych, którzy studiują w języku czeskim.

  2. Ze względu na wysoką jakość kształcenia. Dzisiaj, dyplomy z czeskiej uczelni są wysoko oceniane na całym świecie, wraz z angielskimi i amerykańskimi i są uznawane we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

  3. Ze względu na zdolność do podróżowania po całej Unii Europejskiej. Republika Czeska jest członkiem Unii Europejskiej, aw 2007 dołączyła do strefy Schengen, który umożliwia studentom poruszać bez wizy do wszystkich krajów strefy Schengen.

  4. Ze względu na perspektywę udanej kariery! Zagraniczni studenci po ukończeniu studiów mogą znaleźć pracę w języku czeskim lub europejskiej opinii publicznej, a także w instytucjach i firmach prywatnych równie obywateli Czech.

  5. Ze względu na wysoką jakość życia w Europie i niskiej ceny. Ze względu na swoją otwartość politycznego i gospodarczego, dziś Republika Czeska jest jednym z najbardziej rozwiniętych krajów Europy Środkowej. Standardu życia są porównywalne do Europy Zachodniej, ale ceny żywności, zakwaterowania i towarów są znacznie niższe.

  6. Szybka adaptacja naszych uczniów w czeskim środowisku. Obecnie Republika Czeska jest wielokulturowy i otwarty kraj, w którym większość obywateli można mówić przynajmniej po angielsku.
Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

BA

University of Hradec Králové, Faculty of Education

Multimedia Graphic Design to dziedzina badań licencjat w ramach programu specjalizacji w Studium Pedagogiki, zorganizowanej w formie w pełnym wymiarze czasu studiów. ... [+]

Multimedia Graphic Design Jest to dziedzina badań licencjat w ramach programu specjalizacji w Studium Pedagogiki, zorganizowanej w formie w pełnym wymiarze czasu studiów.

Profil absolwentów i ich przyszłego zatrudnienia: Absolwenci Grafiki i Multimediów zostali przeszkoleni w zakresie tworzenia na ogół projekty graficzne, grafika i komunikacji wizualnej. Są w stanie używać tradycyjnych technik graficznych. Absolwenci mogą być zatrudniani jako artystów, projektantów, wykładowców i opiekunów. Są one gotowe do nauczania w szkołach podstawowych, gimnazja, mogą pracować jako wykładowców tradycyjnych technik drukarskich, jako wychowawców w placówkach edukacyjnych, jako współpracowników w skansenów, wykładowców w różnych wydarzeniach edukacyjnych. Absolwenci mogą również pracować jako niezależnych artystów i projektantów.... [-]

Czechy Hradec Kralove
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Hradec Králové, Faculty of Education

Gra na instrumencie muzycznym i śpiewu solowego koncentruje się na edukacji jest dziedziną badań licencjat w ramach programu badań Specjalizacja w Pedagogicznej, zorganiz ... [+]

Gra na instrumencie muzycznym i śpiewu solowego koncentruje się na edukacji Jest to dziedzina badań licencjat w ramach programu badań Specjalizacja w Pedagogicznej, zorganizowane w formie podwójnych tematycznych opracowań (dostępny tylko w połączeniu z polem badania "Kultura Muzyka Koncentruje się na edukacji") w formie w pełnym wymiarze czasu badanie.

Profil absolwentów i ich przyszłego zatrudnienia: Absolwenci nabyły wiedzę o elementarnej teorii i praktycznych umiejętności gry na wybranym instrumencie (fortepian, organy i skrzypce) lub śpiewu solowego. Mają również zyskał profesjonalną wiedzę na temat historii i repertuaru wybranego instrumentu / śpiewu solowego. Są one przygotowane do badania studia magisterskie "gra na instrumencie muzycznym i śpiewu solowego koncentruje się na Nauczanie w zasadniczych szkołach artystycznych". ... [-]

Czechy Hradec Kralove
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 znajdź program juris doctor
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Hradec Králové, Faculty of Education

Transcultural Komunikacja jest dziedziną badań licencjat w ramach programu studiów Humanistycznych, zorganizowanej w formie w pełnym wymiarze czasu studiów. ... [+]

Transcultural Komunikacja Jest to dziedzina badań licencjat w ramach programu studiów Humanistycznych, zorganizowanej w formie w pełnym wymiarze czasu studiów.

Profil absolwentów i ich przyszłego zatrudnienia:

Uzyskane kompetencje:

umiejętność analizowania różnych zjawisk kulturowych, aby zrozumieć je w szerszym kontekście historycznym i społecznym rozumienie kultury; rozumienie człowieka i świadomość wspólnej ludzkiej wzajemności

Zatrudnienie absolwentów:

Władze publiczne instytucje, stanowe i lokalne non-profit i organizacje charytatywne media i mass media Placówki kultury placówek oświatowych Czas trwania: 3 lata (6 semestrów = / terminy) Język: angielski Cena za semestr: 1800 EUR ... [-]
Czechy Hradec Kralove
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Licencjat

University of Hradec Králové, Faculty of Education

Patologia społeczna i profilaktyka jest dziedziną badań licencjat w ramach programu specjalizacji w Studium Pedagogiki, zorganizowanej w formie w pełnym wymiarze czasu st ... [+]

Patologia społeczna i profilaktyka Jest to dziedzina badań licencjat w ramach programu specjalizacji w Studium Pedagogiki, zorganizowanej w formie w pełnym wymiarze czasu studiów.

Profil absolwentów i ich przyszłego zatrudnienia:

Program ten koncentruje się na badaniu problemów patologii społecznej, profilaktyki i leczenia zachowań wysokiego ryzyka. Absolwenci otrzymują pełnego zrozumienia zagadnień zjawisk społeczno-patologicznych, ich profilaktyki i leczenia z punktu widzenia pedagogiki, psychologii, socjologii, prawa i innych. Kursy także przygotowanie opiekunów na realizację prac badawczych w dziedzinie patologii społecznej i profilaktyki, i pracy organizacyjnej i edukacyjnej z dorosłymi, too. Absolwenci są gotowe do następujących rodzajów kariery:... [-]

Czechy Hradec Kralove
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
6 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Location address
University of Hradec Králové
Faculty of Education
Náměstí Svobody 301
(building C)

Hradec Kralove, Hradec Králové Region, 50003 CZ