Satakunta University of Applied Sciences

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

WITAMY W SAMK!

Satakunta University of Applied Sciences (SAMK) znajduje się na zachodnim wybrzeżu Finlandii, w regionie Satakunta. Każdego roku w naszych kampusach studiuje około 6000 studentów i ponad dwustu studentów zagranicznych. Czy jesteś gotowy do nas dołączyć? SAMK oferuje zarówno tytuł licencjata, jak i magistra na wydziałach zdrowia i opieki społecznej, logistyki i technologii morskiej, usług i technologii.

NOWE KAMPUSY

Mamy kampusy w największych miastach regionu Satakunta.

SAMK-campus Pori to zupełnie nowy obiekt położony w centrum miasta Pori, obok centrum transportu publicznego. Nowy kampus jest najnowocześniejszym środowiskiem edukacyjnym w Finlandii. Nowoczesny i wszechstronny kampus oferuje edukację w biznesie, opiece zdrowotnej i usługach socjalnych, technologii i turystyce.

SAMK-kampus Rauma został niedawno odnowiony i znajduje się w pobliżu portu. Kampus to wszechstronne i międzynarodowe centrum badawcze dla technologii offshore, międzynarodowego biznesu i logistyki.

Miasta oferują przestronne i bezpieczne warunki życia, dużo zieleni i doskonałe możliwości spędzania wolnego czasu. Miasta są wystarczająco duże, aby oferować wszystkie niezbędne usługi, ale także wystarczająco małe, aby zapewnić przytulną i przyjazną atmosferę.

52620_SAMK052016166.jpg

NAJLEPSZA EDUKACJA

SAMK jest znany ze swojej jakości kształcenia: według absolwentów studiów licencjackich, SAMK jest najlepszym uniwersytetem nauk stosowanych w Finlandii pod względem kompetencji dydaktycznych. Ponadto studenci studiów magisterskich w SAMK są na ogół bardzo zadowoleni ze swoich studiów. Badanie zostało przeprowadzone przez fińskie Ministerstwo Kultury i Edukacji

PROFIL SAMKA I WIZJA

SAMK przedstawia się jako instytucja przemysłowa szkolnictwa wyższego.

Profil SAMK opiera się na potrzebach obszaru, a SAMK koncentruje się na działaniach edukacyjnych, badawczych, innowacyjnych i rozwojowych, które wspierają restrukturyzację przemysłu. Obszar Satakunta ma wszechstronną strukturę gospodarczą i przemysłową. Dlatego też SAMK musi zapewnić badania i kompleksowe programy studiów w dziedzinie technologii, biznesu i administracji oraz opieki społecznej i zdrowotnej nawet w przyszłości.

Naszą wizją jest zatrudnienie wszystkich studentów SAMK.

Studenci otrzymują najlepsze z możliwych umiejętności do zatrudnienia dzięki edukacji dostosowanej do potrzeb danego obszaru, wszechstronnej współpracy z rynkiem pracy i postawy przedsiębiorczej.

SAMK w liczbach

 • Miasta: 4
 • Kampusy: 4
 • Studenci stopnia 2017: c. 5 500
 • Studenci studiów na miastach 2017: Pori 3,622, Rauma 1,344, Huittinen 454 i Kankaanpää 111
 • Studenci zagraniczni: c. 350
 • Studenci w otwartych badaniach: c. 1100
 • Członkowie personelu 2016: c. 400, z doktoratem lub stopniem licencjatu: 71
 • Studia licencjackie: 19
 • Studia magisterskie: 9
 • Programy studiów w języku angielskim: 10
 • Studia licencjackie 2016: 953
 • Master degree 2016: 83
 • Stopnie całkowicie przyznane: ponad 18 000

Lokalizacje

Pori

Address
Tiedepuisto Campus
Tiedepuisto 3

28601 Pori, Finlandia

Pori

Address
Tiilimäki Campus
Maamiehenkatu 10

28601 Pori, Finlandia

Rauma

Address
SAMK Campus Rauma
Satamakatu 26
Suojantie 2 (Merimäki)

26101 Rauma, Finlandia

Huittinen

Address
Kuninkainen Campus
Risto Rytin katu 70

32701 Huittinen, Finlandia

Kankaanpää

Address
Fine Arts Campus
Paasikivenkatu 24

38701 Kankaanpää, Finlandia

Finlandia online

Address
Finlandia online, Finlandia