ESO Paris - École Supérieure d’Ostéopathie

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

prezentacja

Szkoła Osteopatii urodziła się w kwietniu 1990 r. Z inicjatywy obecnego prezydenta

Instytucja prywatnego szkolnictwa wyższego zarejestrowana w rektorze Akademii Kretylu - Kancelaria Uniwersytetów, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia na mocy zarządzenia z 9 sierpnia 2007 r.

Powołaniem ESO jest szkolenie wyłącznych, odpowiedzialnych i kompetentnych praktyków, zgodnie z zaleceniami Międzynarodowego Towarzystwa Osteopatii i Światowej Organizacji Zdrowia w dziedzinie zapobiegania i ochrony zdrowia.

ESO Paris to historyczna szkoła kształcenia osteopatów po uzyskaniu tytułu licencjata we Francji. Rzeczywiście, od momentu powstania, zakład przyjmuje prekursorskie podejście do treningu osteopatii, będąc pierwszym, który :

 • We Francji po maturze lub równorzędnym kursie na poziomie uniwersyteckim , tj. 5 latach kształcenia w pełnym wymiarze godzin w osteopatii.
 • Zwróć się do Dyrekcji Zdrowia i Działań Społecznych o legalność wstępnego szkolenia w zakresie osteopatii po maturze (1990).
 • Zażądaj rejestracji swojej działalności szkolnictwa wyższego w Ministerstwie Edukacji Narodowej (1992).
 • Formatowanie nauczania zgodnie ze standardami określonymi przez Unię Europejską w Bolonii (2001).
 • Uzyskaj rejestrację swojego dyplomu , francuskiego dyplomu osteopatii, w Krajowym spisie certyfikatów zawodowych (dyplom II stopnia, dekret z 10 kwietnia 2009 r. - Dz.U. z 21 kwietnia 2009 r.). W 2014 r. ESO została potwierdzona, aby zarejestrować swój dyplom na poziomie I ( rozporządzenie ministerialne z dnia 20 stycznia 2014 r.).

  neck and shoulder treatment at physical therapistJesper Aggergaard / Unsplash

Wartości ESO: Passion and Precision

Misją ESO Paris jest szkolenie wysoce kompetentnych i wysoce kompetentnych praktyków w dziedzinie osteopatii, uznanych na szczeblu europejskim przez organizacje zawodowe, a tym samym zdolnych do pełnego życia w swoim zawodzie.

Studenci z ESO Paris są osteopatami wyszkolonymi w dyscyplinie naukowej w ciągu co najmniej 5 lat. Dla absolwentów osteopatii ESO Paris oferuje opcjonalny dodatkowy rok, który otwiera nowe możliwości skoncentrowane na badaniach, nauczaniu lub różnych specjalnościach (osteopatia okołoporodowa, osteopatia wodna, osteopatia sportowa, osteopatia geriatryczna).

Certyfikat ESO Paris na zgodność z normami ISO 9001 w zakresie jakości nauczania, organizacji i zarządzania, w maju 2003 r., Świadczy o wysiłku jakości wspieranym przez instytucję i jej zaangażowaniu w uczniowie (i ich rodzice!), którzy zaufali mu. Zadowolenie uczniów przechodzi przez proponowane im warunki studiów i sukces, który może być osiągnięty pod koniec tych studiów. ESO Paris realizuje ten główny cel sukcesu poprzez:

 • Program do wyboru i wysoki poziom, dzięki długoterminowemu szkoleniu wielofunkcyjnemu i ogólnemu z opcjonalnym dodatkowym rokiem i specjalnością opcjonalną (matura 5 1)
 • Zintegrowana klinika, największa klinika osteopatyczna we Francji, która zapewnia ponad 25 000 wewnętrznych konsultacji rocznie i oferuje studentom progresywne, regularne i powtarzające się doświadczenie zawodowe, do którego należy dodać ponad 10 000 konsultacji osteopatycznych poza instytucją w szpitalach publicznych, prywatnych lub stowarzyszonych
 • Wydział złożony ze specjalistów akademickich , profesorów , doświadczonych praktyków , badaczy i międzynarodowych głośników o międzynarodowej renomie
 • Trwały związek z wyższym wykształceniem uniwersyteckim, będący początkiem rozszerzonych szkoleń i konkretnych staży
 • Stosunek nauczyciel / uczeń zbliżony do 1 na 12
 • Wspólna refleksja i prace badawcze w małych grupach: TP, TD, studia przypadków, projekty, samouczki, ...
 • Absolutna autonomia , która pozwala mu rozwijać i dostosowywać własne programy (często w porozumieniu z innymi instytucjami francuskimi lub zagranicznymi), aby zaopatrzyć się w zasoby ludzkie i materialne, które muszą być skuteczne i dotrzeć do uniwersytet technologiczny w skali ludzkiej.

lokalizacja

Położony w samym sercu kampusu uniwersyteckiego Marne-la-Vallée, Ecole Supérieure d'Osteopathie cieszy się uprzywilejowaną lokalizacją, która pozwala jego francuskim i zagranicznym studentom na kontynuowanie studiów wyższych w cichej i zielonej okolicy, chociaż znajduje się w pobliżu z Paryża (lotniska Roissy Charles De Gaulle i Orly 30 min, Paryż Gare de Lyon 20 min RER A). ESO wita 600 studentów rocznie, wszystkie poziomy studiów łącznie. Bliskość innych dużych szkół na terenie kampusu sprzyja wymianie między ludźmi z różnych środowisk.

Lokalizacje

Champs-sur-Marne

Address
8 rue Alfred Nobel – Cité Descartes – 77420 CHAMPS SUR MARNE
77420 Champs-sur-Marne, Île-de-France, Francja

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Programy

Ta szkoła oferuje również: