Georgian American University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Historia Georgian American University

Opracowanie projektu uniwersyteckiego

The Georgian American University (GAU) została założona jako projekt MBA Elene Jamarjashvili MBA, w 2001 roku, podczas jej studiów w Atlanta State University (USA). Początkowo uniwersytet został zaprojektowany jako Szkoła Prawa, a absolwenci otrzymali stopień doktora nauk prawnych (JD).

W Atlancie Elene Jamarjashvili spotkała się z Kennethem A. Cutshaw, wybitnym prawnikiem w Stanach Zjednoczonych i Europie. Pan Cutshaw był szczerze zainteresowany założeniem uniwersytetu i zgodził się pomóc uniwersytetowi nawiązać współpracę z jedną z wiodących amerykańskich szkół prawniczych - Washington College of Law (American College of Law) amerykańskiego uniwersytetu (Washington, DC).

Na początku 2002 r. Elene Jamarjashvili powróciła do Tbilisi i rozpoczęła udoskonalanie biznesplanu i poszukiwanie odpowiedniego inwestora (ów). W tym czasie poznała R. Michaela Cowgilla, finansowanego przez USA konsultanta gruzińskiego rządu w zakresie realizacji projektów rurociągowych Baku-Ceyhan (BTC) i Południowego Kaukazu (SCP). Pan Cowgill zgodził się doradzić pani Jamarjashvili, a następnie zostać przewodniczącym uniwersytetu.

Ustanowienie Georgian American University

Zapotrzebowanie w Tbilisi na prawdziwie zachodni uniwersytet było tak wyraźne, że pomimo faktu, że w tym czasie działały już dwie międzynarodowe szkoły biznesu, zainteresowanie programem oferującym wspólne programy w biznesie i prawie było wystarczająco duże, aby iść do przodu z otwarcie Szkoły Biznesu i Szkoły Prawa na Georgian American University w 2005 r.

W lutym 2005 r. Powstała spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, złożona z amerykańskich i gruzińskich inwestorów. Ta dedykowana grupa i jej zarząd ustanowili standardy zarządzania finansowego i operacyjnego, które są zgodne z rygorystycznymi standardami międzynarodowymi, etycznymi i edukacyjnymi. Ta grupa inwestorów posiadała szeroką wiedzę i doświadczenie, takie jak:

  • Doświadczenie w zakresie prawa Stanów Zjednoczonych, Gruzji i Międzynarodowego;
  • Doświadczenie w sektorach: amerykańskim, gruzińskim i międzynarodowym, bankowości, finansów i zarządzania;
  • Public relations w Gruzji i na arenie międzynarodowej;
  • Doświadczenie w Stanach Zjednoczonych, Gruzji i Międzynarodowych systemach edukacji; i
  • Doświadczenie z rządem Stanów Zjednoczonych.
Rozwój Uniwersytetu

Od samego początku GAU doświadczyło wielu zmian, wyzwań i sukcesów. Tam, gdzie wymaga tego rynek, wprowadzono nowe programy, rozwijając i ulepszając istniejące programy. Dążenie do doskonałości procesu edukacyjnego, a także zarządzania uniwersytetem jest zaszczepione w każdym założycielu, członku zarządu, wydziale i pracownikach.

GAU ma jedną z, jeśli nie najwyższą pozycję studentów i absolwentów w Gruzji, częściowo ze względu na wyjątkowe umiejętności zawodowe i praktyczne, a także koncentrację profesjonalnego języka angielskiego.

W roku akademickim 2011/2012 GAU dodała do swojej szkoły prawniczej Program Stosunków Międzynarodowych i Dyplomacji, co spowodowało zmianę nazwy na Szkołę Prawa i Nauk Społecznych. W roku akademickim 2012/2013, ze względu na udane występy obu szkół biznesu i prawa oraz biorąc pod uwagę priorytety państwa i zapotrzebowanie rynku, GAU otworzył Szkołę Przyrodniczą i Inżynierską . W roku akademickim 2013-2014 GAU dołączyła do Szkoły Liberalnej Edukacji i Nauk Humanitarnych.

Studenci GAU regularnie otrzymują wyjątkowe możliwości dzięki stażom do pracy z lokalnymi organizacjami. Studenci GAU są również w stanie uczestniczyć w zagranicznych programach wymiany uniwersyteckiej.

W roku akademickim 2012/2013, GAU przeniósł się do nowej lokalizacji kampusu (ul. Merab Aleksidze 8), która była bardziej zgodna z wysokimi standardami uniwersyteckimi. Budynek o powierzchni 6000 m2 składa się z dużych klas, nowoczesnego centrum biblioteczno-komputerowego, kawiarni, siłowni, sal widowiskowych i teatru. To, wraz z ekspansywnymi terenami, tworzy przyjemne i produktywne środowisko akademickie.109255_pexels-photo-1595391.jpeg

Akredytacja

W 2014 r. GAU otrzymało 5-letnią akredytację Ministerstwa Edukacji i Nauki Gruzji. Wszystkie programy akademickie GAU są akredytowane iw pełni zgodne ze standardami określonymi przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Ponadto GAU realizuje zasady Procesu Bolońskiego .

Kodeks etyczny

Kodeks Etyki GAU to sformułowanie zasad etycznych, wartości i zachowań pracowników Georgian American University (wśród nich nauczycieli) oraz studentów.

Celem kodeksu jest udzielenie pomocy personelowi i studentom w rozwiązywaniu problemów etycznych, które mogą powstać w okresie pracy i studiów. Kodeks jest również ukierunkowany na regulację stosunków między kolegami, studentami, uniwersytetami i ugrupowaniami krajowymi i międzynarodowymi.

Za pomocą Kodeksu GAU wraz z nauką akademicką prowadzi zajęcia z zagadnień przejrzystości i prostolinijności, uczciwości i szacunku, moralnej i społecznej odpowiedzialności.

Kod Etyczny GAU jest tworzony i podsumowywany na podstawie dostępnych źródeł. Specjalne wskazówki dotyczące uczciwości i obowiązków nauczycieli akademickich zostały wyodrębnione ze strony amerykańskiego uniwersytetu afiliowanego. Kodeks Etyczny Uniwersytetu Georgian American University (wszystkie jego zaktualizowane wersje) jest podpisany przez każdego studenta, wykładowcę i członka personelu.109256_pexels-photo-256455.jpeg

Lokalizacje

Tbilisi

Address
10 Merab Aleksidze Street
0160 Tbilisi, Tbilisi, Gruzja

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium