University of Groningen - Campus Fryslan

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Uniwersytet w Groningen zapewnia wysokiej jakości i wysoko oceniane programy edukacyjne dla studentów studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich z całego świata. Studenci Uniwersytetu w Groningen przyczyniają się do przełomowych i istotnych z punktu widzenia społecznego badań. Nasi uczniowie czują się jak w domu w bezpiecznym i tętniącym życiem mieście Groningen.

Programy

Szukasz możliwości studiów akademickich na najwyższym uniwersytecie w Holandii? Z ponad 45 programami licencjackimi, z których niektóre mają kilka wariantów (utworów) i ponad 160 programów studiów magisterskich, Uniwersytet w Groningen jest miejscem, w którym można być. I nie tylko dla Ciebie - studenci i pracownicy akademiccy przyjeżdżają na Uniwersytet w Groningen z całego świata.

Dlaczego warto wybrać Groningen?

Jesteśmy uniwersytetem Top 100
Uniwersytet w Groningen zapewnia najwyższej jakości programy edukacyjne. Oferujemy szeroką gamę interesujących, wysoko ocenianych programów studiów o randze międzynarodowej. Jako nasz uczeń otrzymasz wysokiej jakości nadzór i masz wiele programów do wyboru. Jako wyjątkowo zmotywowany i utalentowany student, możesz dołączyć do naszej Honors College, aby podjąć dodatkowe wyzwanie.
Nasze przełomowe badania
Groningen jest jednym z najlepszych uniwersytetów badawczych w Europie. Uniwersytet prowadzi przełomowe i społecznie istotne badania, budując pomosty między dyscyplinami. Nasze badania koncentrują się na trzech głównych obszarach zainteresowania: energia, zdrowe starzenie się i zrównoważone społeczeństwo. Dzięki tym tematom uniwersytet stara się wypełnić lukę między nauką a społeczeństwem. Jako nasz student przyczynisz się do naszych najwyższej klasy badań.
Nigdy nie jest nudno
Groningen to tętniące życiem miasto studenckie. Jego populacja ma najniższy średni wiek w Holandii; co czwarty mieszkaniec jest studentem. Studenci można zobaczyć wszędzie: studiując w parku Noorderplantsoen, ciesząc się życiem nocnym i pracując na różnych etatach. Groningen to także bezpieczne i zielone miasto, w którym można zamieszkać, a spokojna okolica oddalona jest o kilka minut jazdy rowerem. #NothingTopsGroningen
400 lat reputacji
Uniwersytet w Groningen ma bogatą historię i doskonałą reputację. Wielu bardzo utalentowanych ludzi w różnych dyscyplinach studiowało lub pracowało na uniwersytecie przez 400 lat swojego istnienia, w tym czterech laureatów Nagrody Nobla, pierwsza kobieta studentka uniwersytetu w Holandii, pierwsza kobieta wykładowca, pierwszy holenderski astronauta i pierwszy prezes Europejskiego Banku
To miasto kultury
W Groningen odbywają się wyjątkowe festiwale, w tym Noorderzon w parku Noorderplantsoen i festiwal muzyczny Eurosonic Noorderslag. Istnieje wiele muzeów, takich jak Muzeum Groninger z jego wspaniałych współczesnych wystaw. Stadsschouwburg (teatr miejski) ma 133 lata i jest jednym z najstarszych i najlepiej wyglądających teatrów w Holandii. Wiele teatrów, kin i miejsc rozrywki zaspokoi wszystkie gusta, niezależnie od tego, czy wolisz oglądać, czy też chcesz dołączyć!
"Przez cały mój kawaler odkrywałem możliwości kulturalne i ożywienie, które może zaoferować tylko miasto z 25% populacji studenckiej"

Jeremy Dillman, BSc. Student psychologii

Rozwiń swoje talenty
Groningen i jego uniwersytet oferują udogodnienia dla rozwoju i talentu. Jako nasz uczeń będziesz w stanie w pełni rozwinąć swoje umiejętności i przyczynić się do badań i społeczeństwa. Twoi profesorowie i nauczyciele będą tam, aby prowadzić Cię na każdym kroku. Możesz również odwiedzić nasze Centrum Karier w celu uzyskania porady. Groningen to miejsce, w którym możesz się uczyć po ukończeniu studiów; możesz znaleźć zatrudnienie na Uniwersytecie lub w jednej z wielu firm w City of Talent!
Podróżować przez świat
Uniwersytet w Groningen ma silne międzynarodowe powiązania, co oznacza, że ​​możesz łatwo spędzić część swojego wykształcenia za granicą. Uniwersytet oferuje również kilka unikatowych międzynarodowych studiów magisterskich we współpracy z innymi dużymi europejskimi uniwersytetami. Groningen znajduje się w centrum Europy, zaledwie kilka godzin od Paryża, Londynu i Kopenhagi. Podziel się z nami podróżami: #MyUGStory.
Poznawaj przyjaciół z całego świata
Nasz Uniwersytet jest znany z dużej międzynarodowej społeczności. Ponad 4000 studentów zagranicznych uczy się w Groningen co roku z ponad 120 krajów. Ponad 180 naszych stopni jest prowadzonych w języku angielskim. Mieszkanie w Groningen bez mówienia po niderlandzku nie stanowi problemu; będziesz mógł zamawiać jedzenie, robić zakupy na ubrania, a nawet brać udział w zajęciach sportowych w języku angielskim. Nasza sieć Erasmus Student Network (ESN) to największe w Europie sekcje ESN, które ułatwiają wszystkim zagranicznym studentom w Groningen. ESN organizuje około 150 zajęć rocznie, takich jak wstępny tydzień i lekcje jazdy na rowerze!
Wypróbuj nowe sporty
Nasze uniwersyteckie centrum sportowe ACLO jest największym uniwersyteckim centrum sportowym w Holandii. Niezależnie od tego, czy chcesz wypróbować zespół, udać się na okazjonalną lekcję zumby, czy spróbować wspinaczki, ACLO to miejsce, w którym możesz być. ACLO oferuje ponad 85 różnych sportów i obsługuje 49 klubów sportowych. Oprócz naszych obiektów sportowych, Uniwersytet oferuje specjalne rozwiązania dla najlepszych sportowców, aby dostosować swój program studiów do ich programu sportowego.
#thecityisourcampus
Groningen to tętniące życiem i młode miasto z wieloma hotspotami. Możesz dostać świeże produkty, mięso i ser trzy dni w tygodniu w "Vismarkt" w środku miasta. Idź do "Kijk in 't Jatstraat" obok naszego budynku Harmony na zdrowy obiad z innymi uczniami. Chcesz robić zakupy? Odwiedź Zwanestraat: najlepszą ulicę handlową w Holandii. Lub spotkaj się z przyjaciółmi w jednym z wielu pubów w Groningen. Miasto Groningen to twój kampus!

Lokalizacje

Groningen

Address
University of Groningen
PO Box 72
AB Groningen

9700 Groningen, Groningen, Niderlandy

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium