University of Groningen

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

University of Groningen

University of Groningen jest 100 uniwersytetem badawczym o światowej perspektywie. Jesteśmy obecnie w rankingu 80. w rankingu Times Higher Education i oferuje ponad 30 angielsko-nauczanych licencjackich programów i ponad 125 magisterskie programy. Uniwersytet został założony w 1614 roku i jest jednym z najstarszych uniwersytetów badawczych w Holandii. Jesteśmy prawdziwie międzynarodowym uniwersytetem z ponad 30 000 studentów i 6 000 studentów z ponad 120 różnych narodowości.

Academy Building

Dlaczego warto wybrać Groningen?

Edukacja na najwyższym poziomie: University of Groningen oferuje różnorodne, ciekawe i wysoko cenione programy studiów. Jako student otrzymasz wysokiej jakości nadzór i masz wiele opcji do wyboru. University of Groningen otrzymał znak jakości „Najlepszy tradycyjny uniwersytet w Holandii”.

Najwyższej klasy badania: jesteśmy jednym z najlepszych uniwersytetów badawczych w Europie. W 2016 roku nasz profesor Ben Feringa zdobył nagrodę Nobla w dziedzinie chemii. Uniwersytet prowadzi przełomowe i istotne społecznie badania, a nasze badania budują pomosty między dyscyplinami.

Żywe życie studenckie: Groningen to tętniące życiem miasto studenckie. Jego populacja ma najniższy średni wiek w Holandii. Co czwarty z 200 000 mieszkańców jest studentem. Studentów można zobaczyć wszędzie: uczyć się w parku, cieszyć się życiem nocnym i pracować na różne etaty. Groningen jest bezpiecznym i zielonym miastem do życia i został wybrany jako jedno z najszczęśliwszych miast w Europie.

400 lat reputacji: University of Groningen ma bogatą historię i doskonałą reputację. Wiele bardzo utalentowanych osób z różnych dyscyplin studiowało lub pracowało na uniwersytecie przez 400 lat swojego istnienia, w tym czterech laureatów Nagrody Nobla, pierwsza studentka uniwersytetu w Holandii, pierwsza wykładowca, pierwszy holenderski astronauta i pierwszy prezes Europejskiego Banku.

Prawdziwie międzynarodowy: jesteśmy znani z naszej dużej społeczności międzynarodowej. Prawie 6000 studentów zagranicznych studiuje w Groningen rocznie z ponad 120 krajów. Życie w Groningen bez znajomości języka niderlandzkiego nie stanowi problemu; będziesz mógł zamówić jedzenie, kupić ubrania, a nawet wziąć udział w zajęciach sportowych w języku angielskim. University of Groningen ma silne powiązania międzynarodowe, co oznacza, że możesz z łatwością spędzić część swojego dyplomu studiując za granicą. Oferujemy również kilka unikalnych międzynarodowych programów magisterskich we współpracy z innymi dużymi uniwersytetami europejskimi.

8349scr_62d6490ac42fc36.jpg?v=2017-04-21+16%3A38%3A44

Programy licencjackie

Oferujemy ponad 30 programów licencjackich nauczanych języka angielskiego. Dziewięć z naszych programów licencjackich otrzymało znak jakości „ Top Degree Program ”.

Programy magisterskie

W tej chwili University of Groningen oferuje ponad 125 programów magisterskich nauczanych języka angielskiego, z których 18 jest ocenianych jako „najwyżej oceniany program” w Holandii.

Wydziały

Badania i kształcenie na University of Groningen organizowane są na 11 różnych wydziałach. Te wydziały to:

Wydział Ekonomii i Biznesu
Wydział Nauk Behawioralnych i Społecznych
Wydział Teologii i Religioznawstwa
Humanistyka
Wydział Nauk Medycznych
Wydział Prawa
Wydział Nauk Przestrzennych
Filozofia
Wydział Nauki i Inżynierii
University College Groningen
Campus Fryslân

Lokalizacje

Groningen

Address
University of Groningen
Broerstraat 5

9712 CP Groningen, Groningen, Niderlandy

Leeuwarden

Address
Wirdumerdijk 34, CE Leeuwarden
Netherlands

8911 Leeuwarden, Fryzja, Niderlandy

Programy