Read the Official Description

Vrije Universiteit Amsterdam

Vrije Universiteit Amsterdam to międzynarodowa uczelnia badawcza założona w 1880 roku. Uniwersytet oferuje ponad 150 angielskich programów nauczania na poziomie licencjackim, magisterskim i doktoranckim dla 23 000 studentów z całego świata. Studenci i pracownicy 130 narodowości tworzą dynamiczną międzynarodową społeczność akademicką.

Uniwersytet znajduje się w tętniącym życiem Amsterdamie, jednym z najbardziej wielokulturowych miast na świecie, o największej koncentracji studentów w Holandii i gdzie angielski jest drugim językiem. Kampus otoczony jest jedną z najbardziej dynamicznych i szybko rozwijających się dzielnic biznesowych w Holandii, w której działa ponad 700 firm.

Z ponad 24 000 studentów, z których 3300 ma charakter międzynarodowy, uczelnia prowadzi nowatorskie badania nad problemami o znaczeniu społecznym i naukowym. Uniwersytet wyróżnia się w badaniach i edukacji poprzez cztery interdyscyplinarne tematy: Zdrowie ludzi i nauki przyrodnicze, Nauka dla zrównoważonego rozwoju, Connected World i Governance for Society. Jako student pomoże ci to spojrzeć poza granice dyscyplin naukowych i szukać wymiernych rozwiązań dla lepszego świata. Ponadto Vrije Universiteit Amsterdam uważa, że ​​różnorodność, zarówno pod względem kultury, przekonań, narodowości, jak i wcześniejszej edukacji, jest źródłem innowacji i postępu, a co za tym idzie, szczególnej siły.

Jakość edukacji

Vrije Universiteit Amsterdam (VU) cieszy się szanowaną reputacją dzięki doskonałej jakości nauczania. Pracujesz w stosunkowo niewielkich grupach, w których duży nacisk kładzie się na interakcję i osobiste podejście. Nauczanie jest dobrze zorganizowane. Znajduje to odzwierciedlenie na przykład w jasnej strukturze programów studiów.

Żywy Amsterdam

Uniwersytet znajduje się w tętniącym życiem Amsterdamie, jednym z najbardziej wielokulturowych miast na świecie, o największej koncentracji studentów w Holandii i gdzie angielski jest drugim językiem. Jako student VU Amsterdam możesz czerpać korzyści ze wszystkich zalet oferowanych przez kapitał. W ciągu piętnastu minut jesteś w tętniącym życiem centrum Amsterdamu, gdzie znajdują się liczne sklepy, miejsca rozrywki, parki i kawiarnie. Amsterdam jest bezpieczny, a angielski jest powszechnie używany.

Osobisty nadzór

VU Amsterdam poświęca wiele uwagi osobistym poradom. Już na samym początku kursu zapoznasz się z doradcą programowym swojego programu. Osoba ta udzieli ci porady na temat wszelkich problemów, które możesz mieć ze swoim studiowaniem i odpowie na pytania dotyczące rynku pracy.

Unikalna tożsamość

VU Amsterdam był pierwszym uniwersytetem w Holandii założonym przez osobę prywatną, bez ingerencji ze strony kościoła czy państwa. To dziedzictwo jest nadal częścią tego, kim jesteśmy: VU oznacza Vrije Universiteit, co tłumaczy się dosłownie jako "wolny uniwersytet". Od samego początku uniwersytet określał własne obszary badań, tworzył własne programy studiów i praktykował własne metody dydaktyczne.

Łatwo dostępny

Vrije Universiteit Amsterdam jest łatwo dostępny transportem publicznym. Lotnisko Schiphol oddalone jest o zaledwie 8 minut jazdy pociągiem. Stacja kolejowa Amsterdam Zuid znajduje się w odległości krótkiego spaceru od VU University Amsterdam. Istnieje również szybkie połączenie tramwajowe z dworcem kolejowym w Amsterdamie lub stacją Sloterdijk w Amsterdamie, a podróż trwa zaledwie szesnaście minut. VU Amsterdam można również łatwo dojechać samochodem, położonym w pobliżu amsterdamskiej autostrady.

Kampus uniwersytecki

Prawie wszyscy nasi studenci, pracownicy i programy znajdują się na terenie kampusu: jeden kompleks budynków w biznesowej dzielnicy Amsterdamu. W związku z tym w trakcie studiów bardzo łatwo jest zapoznać się z innymi dyscyplinami.

Akredytacja

Vrije Universiteit Amsterdam jest w pełni uznany przez holenderskie Ministerstwo Edukacji jako uniwersytet badawczy. Wszystkie programy studiów na VU University Amsterdam są akredytowane przez akredytację NVAO, organizację akredytacyjną Holandii i Flandrii lub są w trakcie jej akredytacji. Organ ten został ustanowiony na mocy traktatu międzynarodowego i gwarantuje jakość szkolnictwa wyższego w Holandii i Belgii mówiącego językiem flamandzkim poprzez akredytację programów studiów.

Rodzaje programów

VU Amsterdam oferuje cztery rodzaje programów:

  • Programy licencjackie (prowadzące do BA / LLB / BSc)
  • Programy studiów magisterskich (prowadzących do MA / LLM / MSc / MPhil)
  • Programy doktoranckie / doktoranckie (prowadzące do doktoratu / doktoratu)
  • Programy niestacjonarne (Study Abroad

Stypendia

Dzięki naszemu własnemu stypendium, VU Fellowship Program (VUFP), oferujemy wysoce zmotywowanym studentom doskonałe wyniki w nauce, wyjątkową okazję do uzyskania tytułu magistra dzięki finansowemu wsparciu udzielonemu przez uniwersytet. Stypendium VUFP jest zwolnieniem z czesnego. Program Holland Scholarship (HSP) jest przeznaczony dla studentów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), którzy chcą realizować program studiów magisterskich w Holandii. VU Amsterdam obejmuje różnorodność jako wzbogacenie naszych nauk, badań i naszego wkładu w społeczeństwo. Stypendium jest przeznaczone specjalnie dla doskonałych studentów, którzy przyczyniają się do różnorodności w naszym kampusie. Jako międzynarodowy student planujący studiować w VU Amsterdam , możesz ubiegać się o różne stypendia i stypendia. Szczegółowe informacje na temat stypendiów i terminów można znaleźć na stronach WWW.VU.NL/SCHOLARSHIPS LUB WWW.GRANTFINDER.NL.

Program stypendialny VU

Program VU Fellowship Program (VUFP) oferuje utalentowanym przyszłym studentom wyjątkową okazję do podjęcia studiów w wybranych programach magisterskich na Uniwersytecie VU.

Organizacja

VU Amsterdam jest tradycyjnym holenderskim uniwersytetem, któremu przewodniczy Zarząd (trzy osoby) i ma 10 wydziałów bezpośrednio pod zarządem. Każdy wydział zapewnia jeden lub więcej studiów licencjackich i magisterskich oraz prowadzi badania. Wszystkie są zorganizowane inaczej, ale większość ma zarząd, sztab główny i kilka wydziałów i szkół podyplomowych. Uczelnia ma również wiele wydziałów usługowych, z których Biuro Międzynarodowe jest jednym, a także wiele interdyscyplinarnych instytutów badawczych.

Prywatne czy publiczne?

VU Amsterdam jest jedną z 14 publicznych uczelni uznanych przez holenderskie Ministerstwo Edukacji i dlatego jest częściowo finansowana przez rząd. Zgodnie z holenderskim systemem rząd subsydiuje uznane uczelnie na podstawie ich liczby studentów, a także określa limity i wytyczne dotyczące opłat za naukę, które te uczelnie mogą pobierać. Zapewnia to dostęp do wysokiej jakości szkolnictwa wyższego wszystkim holenderskim obywatelom, bogatym lub biednym. VU Amsterdam przyjmuje kandydatów z różnych środowisk.

VU International Office Services

  • Zezwolenie na pobyt / pobyt

Dowiedz się, czy potrzebujesz wizy / zezwolenia na pobyt i jak będzie to zorganizowane.

  • Nocleg

Informacje na temat zakwaterowania w VU Amsterdam .

  • Rejestracja w gminie

Po przybyciu do Holandii należy zarejestrować się w gminie. Dowiedz się, co musisz zrobić.

  • Czynności wprowadzające

Po przyjeździe na VU Amsterdam odbędzie się wiele wstępnych zajęć.

Programs taught in:
Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

Licencjat

Vrije Universiteit Amsterdam

Business Analytics w VU Amsterdam to nauka zajmująca się usprawnianiem procesów biznesowych poprzez szerokie wykorzystanie danych i metod na styku matematyki i informatyk ... [+]

Rzeczywiste dane, prawdziwe rozwiązania

W dzisiejszym świecie opartym na danych organizacje potrzebują eksperckiej oceny i ostrej analizy, aby mieć pewność, że podejmują właściwe decyzje. Business Analytics pozwala wykorzystać moc danych, dużych zbiorów danych, statystyki i uczenia maszynowego, aby zoptymalizować wyniki i osiągnąć strategiczne cele.

Twoja umiejętność łączenia wglądów z matematyki, informatyki i ekonomii z wysoko rozwiniętymi umiejętnościami ilościowymi i komunikacyjnymi sprawi, że będziesz kluczem do sukcesu każdej organizacji. Tworzone połączenia i tworzone rozwiązania pozwalają w pełni wykorzystać zasoby danych w świecie biznesu i poza nim.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
3 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Vrije Universiteit Amsterdam

Jedną z kluczowych kompetencji specjalistów ds. Komunikacji w dzisiejszych czasach jest zrozumienie i skuteczne wykorzystanie relacji między wykorzystaniem mediów i proce ... [+]

Stare i nowe media w zglobalizowanym świecie

Obecnie media społecznościowe nie są już wykorzystywane tylko do ich pierwotnego celu, osobistej komunikacji, ale są również wykorzystywane przez firmy do celów zawodowych. Organizacje używają Twittera do obsługi sieci Web, Skype'a lub Facetime na spotkania i Whatsapp do rozmów. Facebook służy również do tworzenia społeczności biznesowych. W specjalności BA CIS Język i media dowiadują się, jak i dlaczego organizacje stosują nowe (i stare) nośniki w kontaktach między przedsiębiorstwami i między przedsiębiorstwami. Dowiesz się również, w jaki sposób aplikacje nowych mediów wpływają, kształtują, a nawet definiują treść i językową lub wizualną charakterystykę wiadomości, które są wymieniane. Na przykład tweety mają limit 140 znaków, co wpływa na używany język. Podobnie, rozmowa twarzą w twarz różni się od konwersacji WhatsApp, w wyniku zastosowanego medium. Ale działa to również na odwrót: cechy tekstów, obrazów lub rozmów mogą same wpływać na wybór konkretnego medium. Nasz program zapewni umiejętności niezbędne do analizowania różnych aspektów projektowania mediów i badania skuteczności konkretnych wyborów. Zarówno nowe, jak i stare media są wykorzystywane w coraz bardziej zglobalizowanym świecie, a komunikacja odbywa się coraz częściej w kontekście międzynarodowym. Taka komunikacja międzynarodowa obejmuje nie tylko różne języki, ale także różne kultury, nawet między krajami anglojęzycznymi. Co więcej, na całym świecie pojawiają się różne odmiany języka angielskiego, każdy z własną charakterystyką. W środowisku biznesowym koledzy zagraniczni wchodzą w interakcję z użyciem tzw. Lingua franca, zazwyczaj angielskiego. Dlatego kilka kursów w naszym programie skupi się na roli języka angielskiego jako lingua franca w komunikacji międzynarodowej. A ponieważ ludzie... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
3 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Vrije Universiteit Amsterdam

Ten program wypełnia lukę między tym, co lingwiści wiedzą na temat umiejętności uczenia się języków i jakiego języka nauczyciele doświadczają w życiu codziennym. ... [+]

Jedną z kluczowych kompetencji specjalistów ds. Komunikacji jest zrozumienie i skuteczne wykorzystanie relacji między wykorzystaniem mediów a procesami komunikacji. Nasz program oferuje wgląd w czynniki, które w kontekście zawodowym wpływają na wzajemne oddziaływanie mediów, procesów komunikacyjnych i języka w zglobalizowanym świecie. W naszych kursach będziesz studiować nowe zjawiska w zakresie korzystania z mediów i komunikacji międzynarodowej oraz rozwinąć gruntowne teoretyczne zrozumienie komunikacji.Stare i nowe media w zglobalizowanym świecie

Obecnie media społecznościowe nie są już wykorzystywane tylko do ich pierwotnego celu, osobistej komunikacji, ale są również wykorzystywane przez firmy do celów zawodowych. Organizacje używają Twittera do obsługi sieci Web, Skype'a lub Facetime na spotkania i Whatsapp do rozmów. Facebook służy również do tworzenia społeczności biznesowych. W specjalności BA CIS Język i media dowiadują się, jak i dlaczego organizacje stosują nowe (i stare) nośniki w kontaktach między przedsiębiorstwami i między przedsiębiorstwami. Dowiesz się również, w jaki sposób aplikacje nowych mediów wpływają, kształtują, a nawet definiują treść i językową lub wizualną charakterystykę wiadomości, które są wymieniane. Na przykład tweety mają limit 140 znaków, co wpływa na używany język. Podobnie, rozmowa twarzą w twarz różni się od konwersacji WhatsApp, w wyniku zastosowanego medium. Ale działa to również na odwrót: cechy tekstów, obrazów lub rozmów mogą same wpływać na wybór konkretnego medium. Nasz program zapewni umiejętności niezbędne do analizowania różnych aspektów projektowania mediów i badania skuteczności konkretnych wyborów. Zarówno nowe, jak i stare media są wykorzystywane w coraz bardziej zglobalizowanym świecie, a komunikacja odbywa się coraz częściej w kontekście międzynarodowym. Taka komunikacja międzynarodowa obejmuje nie tylko... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
3 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Vrije Universiteit Amsterdam

W jaki sposób dziennikarze posługują się fałszywymi wiadomościami? Dlaczego obsługa sieci jest tak ważna dla firm? Czy media społecznościowe są poważnym uzależnieniem i c ... [+]

Studiujesz nauki o komunikacji?

Jak wiarygodne są wiadomości, jeśli wszyscy z vlogiem myślą, że są dziennikarzami? Czy twoi przyjaciele są naprawdę tak szczęśliwi, jak pojawiają się na swoim koncie na Instagramie? Jaki wpływ mają media społecznościowe na podejmowanie decyzji politycznych? Podczas studiów licencjackich w dziedzinie komunikacji naukowej na VU Amsterdam , będziesz studiować, jak ostatnie wydarzenia zmieniły krajobraz mediów na głowie.

W VU Amsterdam przeprowadzisz wiele badań niezależnie. Będziesz badał rzeczywiste problemy, z którymi borykają się prawdziwe organizacje i szukał możliwych rozwiązań. W rezultacie nie tylko zdobędziesz wiedzę na temat komunikacji, ale również nauczysz się ważnych umiejętności, takich jak konfigurowanie eksperymentu i analizowanie danych. Jako student tego programu studiów licencjackich jesteś częścią międzynarodowej klasy z uczniami i nauczycielami z różnych (narodowych) środowisk. Wszystkie kursy są prowadzone w języku angielskim i zaprojektowane z perspektywy międzynarodowej.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Vrije Universiteit Amsterdam

Program Historia: Historia i studia międzynarodowe dają wyjątkową szansę studentom, którzy chcą zrozumieć, w jaki sposób społeczności ludzkie były połączone w historii od ... [+]

DLACZEGO STUDIA HISTORII I BADAŃ MIĘDZYNARODOWYCH?

Program Historia: Historia i studia międzynarodowe dają wyjątkową szansę studentom, którzy chcą zrozumieć, w jaki sposób społeczności ludzkie były połączone w historii od starożytności do współczesności. Odkrywasz społeczne, polityczne, ekonomiczne i kulturowe powiązania z perspektywy międzynarodowej i globalnej. Twoi nauczyciele są ekspertami w wielu obszarach geograficznych i oferują ci intensywne wskazówki w swoim badaniu.

Jak społeczeństwa zostały połączone w historii?Historia: Historia i studia międzynarodowe na Vrije Universiteit Amsterdam to wyjątkowy program łączący podejście z historii i nauk społecznych, aby zrozumieć, jak społeczeństwa zostały połączone w całej historii. Program oferuje połączenie kursów historii, nowoczesnych jednostek językowych i umiejętności badawczych z dziedzin historii globalnej i stosunków międzynarodowych. Jest prowadzone przez wysoce zmotywowany personel, mocno zaangażowany w doskonalenie nauczania i doświadczenie edukacyjne uczniów.Poznawanie historycznych początków globalnego społeczeństwaW jaki sposób demokracja stała się światowym standardem, podczas gdy inne rodzaje rządów są uważane za "odchylenia"? W jaki sposób dekolonizacja wpłynęła na relacje między Europą a Azją? Jakie są historyczne źródła globalnych nierówności i zmian klimatycznych? Historia i studia międzynarodowe to doskonały wybór dla studentów zainteresowanych poznaniem historycznego pochodzenia naszego globalnego społeczeństwa z perspektywy interdyscyplinarnej.Duża różnorodność kursów... [-]
Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
3 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Vrije Universiteit Amsterdam

Wszyscy są online. W rezultacie organizacje mają coraz więcej możliwości generowania i wykorzystywania danych, co jest dokładnie tym, czego nauczysz się robić w programie ... [+]

O

Wszyscy są online. W rezultacie organizacje mają coraz więcej możliwości generowania i wykorzystywania danych, co jest dokładnie tym, czego nauczysz się robić w programie informatycznym (wcześniej nazwanym informacją, multimediami i zarządzaniem) w VU Amsterdam . Na przykład może to wymagać opracowania i wdrożenia wyszukiwarki lub strony internetowej muzeum, która jest w stanie przewidzieć, co jest interesujące dla odwiedzających. Jako uczeń Information Sciences będziesz uczyć się nowych aplikacji i rynków oraz tworzyć nowatorskie i przyjazne dla użytkownika rozwiązania. Będzie dużo kontaktów z wykładowcami i innymi studentami, ponieważ będziecie pracować razem nad szeregiem praktycznych zadań. Wszyscy wykładowcy mają znaczne doświadczenie zawodowe w sektorze publicznym i komercyjnym, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym. Information Sciences to dynamiczny program koncentrujący się na najnowszych wydarzeniach. Poznasz zarówno umiejętności komunikacyjne, jak i umiejętności techniczne, a zwłaszcza w trzecim roku podejmiesz bardziej praktyczne podejście, wykonując poważne zadanie dla reprezentatywnej organizacji.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Vrije Universiteit Amsterdam

... [+]

VU Amsterdam jest pierwszą uczelnią w Europie kontynentalnej zaoferować kompleksowy program PPE tej wielkości na poziomie licencjata. Będziesz korzystać z naszej osobistej atmosferze i interakcji z naszych dedykowanych i innowacyjnych nauczycieli, z których wiele ma doświadczenia wykładowcy multidyscyplinarnych programów PPE na całym świecie. Oferujemy pełną wyzwań program, z łatwym dostępem do obiektów uniwersyteckich, pozostając blisko tętniącego życiem centrum Amsterdamu.

Twoje plany na przyszłość

Stopień w filozofii, polityki i ekonomii może otworzyć wiele drzwi dla Ciebie. Czy zdecydujesz się kontynuować naukę lub przejść bezpośrednio do kariery w świecie biznesu czy polityki, czy coś zupełnie innego, PPE dadzą Ci lidera z interdyscyplinarnej wiedzy i umiejętności potrzebnych do rozwiązania pojawiających się problemów z 21 wieku , ... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
3 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Vrije Universiteit Amsterdam

... [+]

W drugim roku, kładzie się nacisk na pogłębienie wiedzy zdobytej w pierwszym roku. Na przykład będzie to wprowadzenie do neuropsychologii. W neuropsychologii badasz wpływ uszkodzenia mózgu na zachowania ludzi (np. Agnoza, afazja, otępienie).

[-]
Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
3 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Vrije Universiteit Amsterdam

Jako student w Amsterdamie University College (AUC), będzie można nauczyć się analizować złożone problemy z różnych perspektyw dzięki wykorzystaniu różnych dziedzin akade ... [+]

Liberal Arts and Sciences: analiza złożonych problemów

Jako student w Amsterdamie University College (AUC), będzie można nauczyć się analizować złożone problemy z różnych perspektyw dzięki wykorzystaniu różnych dziedzin akademickich wiedzy. Dyskusje zacząć od "wielkich pytań" w nauce i społeczeństwie i prowadzić do pogłębionej analizy w szerokim zakresie dyscyplin akademickich. Program wyposażony jest w sześć interdyscyplinarnych tematów: energia, klimatu i zrównoważonego rozwoju; Życie, Wszechświat i ewolucja; Zdrowie i dobre samopoczucie; Informacja, komunikacja, poznanie; Systemów społecznych; oraz miast i kultur. Te motywy zapewni Ci orientacji stałej, jak zdecydujesz się na swoim głównym w zakresie nauk, nauk społecznych lub humanistycznych. ... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
3 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Vrije Universiteit Amsterdam

Program IBA w VU Amsterdam da ci niezbędną wiedzę teoretyczną, aby odnieść sukces na rynku i wprowadzi Cię w praktyczne zastosowanie dyscyplin: strategii, marketingu, fin ... [+]

ROZWÓJ ZINTEGROWANEJ PERSPEKTYWY

Podejmiemy prawdziwie zintegrowane podejście do dzisiejszego globalnego rynku. IBA łączy kompleksowe badanie wszystkich istotnych dyscyplin biznesowych w prawdziwie międzynarodowym kontekście z silnym naciskiem na ludzi. Nauczysz się rozumieć i zarządzać międzykulturowymi wyzwaniami na światowym rynku biznesowym. Oprócz dogłębnego zrozumienia profesjonalnej teorii i praktyki, będziesz rozwijać silne umiejętności akademickie i badawcze, a także cechy osobiste wymagane od współczesnego obywatela globalnego.

IBA to trzyletni program nauczany w całości w języku angielskim. Po zapisaniu się dołączysz do wielokulturowej społeczności studentów, nauczycieli i naukowców pochodzących z każdego kontynentu. Kiedy uczysz się rozwiązywania międzynarodowych problemów korporacyjnych i społecznych, zyskujesz rygorystyczne podstawy teorii biznesu i praktycznych przedmiotów w centrum administracji biznesowej, w tym strategii, marketingu, finansów, księgowości, organizacji, zasobów ludzkich, logistyki i technologii. Będziesz także rozwijać swoje umiejętności społeczne i ilościowe, ważną część osobistych umiejętności niezbędnych do osiągnięcia sukcesu w dzisiejszym środowisku biznesowym.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
3 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Vrije Universiteit Amsterdam

Program licencjata w Sztucznej inteligencji na VU Amsterdam ma dwie ścieżki: Inteligentne systemy i społecznie świadome przetwarzanie. Ty decydujesz, która opcja jest dla ... [+]

O

Sztuczna inteligencja (AI) jest teraz wszędzie, a jej znaczenie tylko się zwiększy. Media są pełne: AlphaGo, roboty, samochody bez kierowcy itd. Wszyscy używamy technologii AI każdego dnia. Wyszukiwanie za pomocą Google, rekomendacje na Netflix i Amazon, rozpoznawanie języka za pomocą Siri, tłumaczenia maszynowe, filtry antyspamowe; wszystkie te są częścią naszego codziennego życia. Również nauka i opieka medyczna byłyby niewyobrażalne bez sztucznej inteligencji. Rozpoznawanie obrazu, narzędzia wspomagające diagnostykę, modele predykcyjne i inne innowacje dostarczane przez sztuczną inteligencję mają kluczowe znaczenie we wszystkich obszarach społeczeństwa. Jako dyscyplina akademicka, sztuczna inteligencja trzyma przyszłość - i może kształtować twoją przyszłą karierę. Studiowanie AI na Vrije Universiteit Amsterdam jest Twoją drogą do sukcesu. Program licencjata w Sztucznej inteligencji na VU Amsterdam ma dwie ścieżki: Inteligentne systemy i społecznie świadome przetwarzanie. Ty decydujesz, która opcja jest dla Ciebie najlepsza. Pierwszy rok jest taki sam dla obu utworów, drugi rok dzieli się 40% ich programów. Oznacza to, że możesz bardzo łatwo przełączać!... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Vrije Universiteit Amsterdam

Program licencjata w dziedzinie antropologii kulturowej i socjologii rozwoju w VU jest najlepszy w Holandii. Poznasz znane i nieznane światy, daleko i blisko domu. Będzie ... [+]

Najlepiej oceniony program w swojej własnej dyscyplinie w Holandii w Keuzegids Universiteiten 2018. Keuzegids to niezależna publikacja, która porównuje i ocenia wszystkie programy studiów wyższych w Holandii od ponad dwudziestu lat.

Dokonaj zmiany w dzisiejszym i jutrzejszym świecie

Co przyciąga holenderskich wyborców do populizmu? Jak ludzie w Bangladeszu radzą sobie ze skutkami zmiany klimatu? W jaki sposób konstruuje się tożsamość etniczną lub płciową i nadano jej znaczenie na całym świecie?

Antropologowie rzucają światło na ważne problemy i wyzwania naszych czasów. Robią to, patrząc oczami ludzi, których się uczą. To unikalne podejście generuje głęboką znajomość grup ludzi. W wielu przypadkach ludzie, którzy są przeoczeni lub niezrozumiani.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
3 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Vrije Universiteit Amsterdam

Specjalizacja Econometrics and Data Science pomoże ci rozwinąć zintegrowaną perspektywę w analizie danych statystycznych i modelowaniu ekonometrycznym w celu wspierania p ... [+]

MATEMATYKA, STATYSTYKA, EKONOMIA I NAUKA KOMPUTEROWA TO JEDEN PROGRAM!

Czy masz analityczny umysł? Czy uważasz, że ekscytującym wyzwaniem jest przełożenie abstrakcji matematyki i statystyki na rozwiązania rzeczywistych problemów? Czy masz praktyczny charakter i czy chciałbyś użyć go do rozwiązania wielkich problemów w społeczeństwie? Jeśli tak, program licencjata w dziedzinie Ekonometrii i Badań Operacyjnych może być właśnie dla Ciebie. Program obejmuje rozwiązywanie problemów za pomocą wglądów od:

matematykaStatystykaEkonomiaInformatyka

W trakcie programu zdobędziesz dogłębną wiedzę teoretyczną z zakresu ekonometrii i badań operacyjnych, a także zdobędziesz praktyczne umiejętności. Nauczysz się ilościowo formułować i analizować pytania z praktyki ekonomicznej, opracowując modele, które można wykorzystać do interpretacji danych, szczególnie "dużych danych". Nauczysz się także rozwijać oprogramowanie, aby znaleźć najbardziej efektywne rozwiązanie danego problemu. Na przykład możesz stworzyć model, który może:... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
3 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Vrije Universiteit Amsterdam

VU Bachelor in Philosophy oferuje pełny trzyletni program w filozofii. Program obejmuje dziedziny Historii Filozofii, Filozofii Teoretycznej, Etyki i Filozofii Polityczne ... [+]

DLACZEGO filozofia studiów? VU Bachelor in Philosophy oferuje pełny trzyletni program w filozofii. Program obejmuje dziedziny Historii Filozofii, Filozofii Teoretycznej, Etyki i Filozofii Politycznej. Obejmuje kursy z zakresu: etyki, epistemologii, filozofii starożytnej, filozofii średniowiecznej, filozofii współczesnej i współczesnej, filozofii nauki, logiki, filozofii umysłu, filozofii arabskiej, filozofii politycznej, filozofii kultury i kursów tekstowych w klasach filozoficznych. Studenci ocenili licencjat jako program TOP. STRUKTURA PROGRAMU Program obejmuje wiele dwudziestu kursów w filozofii (120 EC); Małoletni z pięciu kursów (30 WE) w innym kierunku studiów, lub p... [-]
Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
3 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Vrije Universiteit Amsterdam

Informatyka w VU Amsterdam dotyczy naszej interakcji z informacjami. Informacje te mogą dotyczyć rozkładów jazdy pociągów, osobistych danych dotyczących opieki zdrowotnej ... [+]

Interakcja z informacjami

Informatyka dotyczy naszej interakcji z informacjami. Informacje te mogą dotyczyć rozkładów jazdy pociągów, osobistych danych dotyczących opieki zdrowotnej lub nowych ekscytujących gier wirtualnych. Technologia komputerowa dała nam wiele nowych możliwości, ale niestety stworzyła także poważne ryzyko. Licencjat z informatyki na VU Amsterdam koncentruje się na obu aspektach, z Networks and Security jako dwa główne tematy w programie.

Ponadto VU oferuje studentom jedyną pełnoprawną specjalizację akademicką w zakresie inżynierii oprogramowania w Amsterdamie. Zdobędziesz umiejętności od naukowców specjalizujących się w tej dziedzinie. Podczas studiów licencjackich można wybrać inżynierskie programowanie głębokie. Po ukończeniu studiów licencjackich możesz wybrać ścieżkę Master in Software Engineering i Green IT. Ten utwór jest wyjątkowy, ponieważ koncentruje się na nauczaniu inżynierii oprogramowania i systemów informatycznych wykorzystujących energię, dzięki czemu nasze społeczeństwo cyfrowe staje się bardziej zrównoważone.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
3 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Vrije Universiteit Amsterdam

Celem tego programu na VU Amsterdamie jest na interakcji między literaturą i społeczeństwie, oraz literatury i kultury wizualnej ... ... [+]

Interakcje między literaturą a społeczeństwem

Głównym celem naszego programu jest na interakcji między literaturą i społeczeństwie, oraz literatury i kultury wizualnej. można przeczytać kanoniczne dzieła brytyjskich, a także odkrywać współczesne powieści z różnych krajów anglojęzycznych. W naszych kursach, będzie analizować te teksty z dwóch perspektyw najnowocześniejszych: angielską literaturę w zmieniającym się świecie i literaturę angielską w kulturze wizualnej.

W jaki sposób literatura reagować na poważne zmiany w społeczeństwie? Pomyśl o atakach na World Trade Center i powieści Strasznie głośno. W naszych kursach dowiesz się jak literatura może również powodować zmiany społeczne. Znanym przykładem jest Chata Wuja Toma, która odegrała ważną rolę w zniesieniu niewolnictwa. Literatura ma moc zmieniania sposobów patrzenia na świat czytelników. Powieść 1984 podniesione obawy nadzoru rządowego jej obywateli. Innymi słowy, literatura nie znajduje się na usunięcia z społeczeństwo, ale w jej centrum. Studiując literaturę angielską w związku z tym wiąże się również badanie główne zmiany społeczne w różnych krajach anglojęzycznych. ... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
3 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Vrije Universiteit Amsterdam

Ten program jest unikalny w Holandii ze względu na silną korelację między teoretyczną i stosowaną matematyką. Potrzebna jest gruntowna wiedza z zakresu matematyki podstaw ... [+]

DLACZEGO STUDIA MATEMATYKA? Ten program jest unikalny w Holandii ze względu na silną korelację między teoretyczną i stosowaną matematyką. Potrzebna jest gruntowna wiedza z zakresu matematyki podstawowej, zarówno dla nowych teorii matematycznych, jak i dla ich zaawansowanych zastosowań. Odpowiednio wyposażyliśmy was w bardzo solidne uziemienie w matematyce teoretycznej. Ponadto, zobaczysz, że jest to stosowane w praktyce na wiele sposobów. VU Amsterdam oferuje również utwór w matematyce biomedycznej. W tym utworze bierzesz pod uwagę tematy z dziedziny matematyki, biologii, biomedyki i innych nauk przyrodniczych. STRUKTURA PROGRAMU W programie Matematyka dowiesz się o ws... [-]
Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
3 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Vrije Universiteit Amsterdam

Globalna polityka zmienia się szybko, ponieważ globalizacja sprawia, że ​​państwa i ludzie są bardziej ze sobą połączeni, ale także tworzy nowe podziały. Trump stawia "Am ... [+]

DLACZEGO NAUKA POLITYKĘ NAUCZANIA: POLITYKA GLOBALNA?

Globalna polityka zmienia się szybko, ponieważ globalizacja sprawia, że ​​państwa i ludzie są bardziej ze sobą połączeni, ale także tworzy nowe podziały. Trump stawia "America First", wycofując się z traktatów i grożąc wojnom, podczas gdy Chiny wciąż rosną. Europa, stojąca w obliczu własnej fali populistycznej polityki, walczy o przedefiniowanie swojej pozycji w tym nowym globalnym nieładzie. Dzięki Global Politics będziesz badać te wyzwania i problemy, analizować podstawowe zmiany siły i zastanawiać się nad możliwymi rozwiązaniami.

TWOJA KARIERA

Global Politics daje solidne podstawy do dalszej specjalizacji w międzynarodowym programie studiów magisterskich. Wiedząc o władzy i tworzeniu polityki w Europie i na świecie, o globalizacji i globalnych zmianach władzy, o globalnych problemach i ich możliwych rozwiązaniach, możesz pracować jako doradca polityczny, dziennikarz, badacz lub twórca polityki.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Vrije Universiteit Amsterdam

Prawo w społeczeństwie Bachelor's na Vrije Universiteit Amsterdam jest wyjątkowe - nie znajdziesz prawa nauczanego w ten sposób nigdzie indziej. Zamiast tradycyjnego pode ... [+]

O

W jaki sposób prawo może utorować drogę do zrównoważonej przyszłości? I w jaki sposób prawo czasami jest używane, aby temu zapobiec? Czy terroryzm należy do międzynarodowego prawa karnego lub międzynarodowego prawa bezpieczeństwa - czy jedno i drugie? I jaka jest moralna odpowiedzialność prawnika w tych przypadkach?

Prawo w społeczeństwie Bachelor's na Vrije Universiteit Amsterdam jest wyjątkowe - nie znajdziesz prawa nauczanego w ten sposób nigdzie indziej. Zamiast tradycyjnego podejścia do prawa publicznego, prywatnego i karnego, program ten zaczyna się od rzeczywistych problemów społecznych i analizuje, w jaki sposób można zastosować różne perspektywy prawne. Korzystając z multidyscyplinarnego podejścia z silnym komponentem nauk społecznych i naciskiem międzykulturowym, będziesz pracować w grupach, aby przeprowadzić badania empiryczne w rzeczywistych przypadkach. I wyjdziesz gotowy do pracy w międzynarodowym środowisku - myśl, że organizacje pozarządowe, ministerstwa i duże kancelarie prawne.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
VU University Amsterdam
Address
Main building Vrije Universiteit Amsterdam De Boelelaan 1105
1081 HV Amsterdam, North Holland, Niderlandy
Witryna
Telefon
+31 20 598 9898